Wybierasz jacuzzi ogrodowe i patrzysz na liczbę dysz? To bez znaczenia!

[REKLAMA]

Im więcej dysz, tym lepiej – czy faktycznie? Szwedzi wyspecjalizowali się w produkcji jacuzzi ogrodowych i tłumaczą, dlaczego takie myślenie jest błędne. Sercem jacuzzi jest pompa i to od niej zależy, jak intensywny i przyjemny będzie masaż. Sama liczba dysz o niczym nie świadczy. Ważniejsza jest moc pompy i jej niezawodność. To ona inicjuje proces masażu. Dysze pozwalają wodzie dotrzeć do wybranych rejonów jacuzzi, lecz bez silnej pompy nie przyniosą pożądanego efektu. Jakie wyróżniki jacuzzi wziąć więc pod uwagę? I co, poza pompą i dyszami, wpływa na komfort użytkowania wanny spa?

JACUZZI OGRODOWE JEST TAK DOBRE, JAK JEGO POMPA

Skoro wiesz już, że wybierając jacuzzi ogrodowe liczba dysz nie powinna być Twoim głównym kryterium, to na których parametrach wanny spa warto się skupić?

Przyjrzyj się pompie – jej mocy i przepływowi na minutę (tzw. flow rate). Dowiedz się, czy pochodzi od renomowanego producenta, czy jest niskojakościowym osprzętem chińskiej produkcji.

Przykładem premium wanien spa z wysokiej klasy pompą jest szwedzka kolekcja jacuzzi ogrodowych całorocznych SVENSKA z pompami renomowanej firmy kanadyjskiej Gecko. Pompy masażowe odpowiadają za relaksujący masaż całego ciała. Pompy cyrkulacyjne nieprzerwanie filtrują wodę, by zawsze była czysta i gotowa do kąpieli.

Dobrą pompę poznać też można po jej głośności. Najlepiej, aby jej praca była niemal bezgłośna – nie przeszkadza wtedy w rozmowach czy w samotnym relaksie. Aby osiągnąć taki efekt w jacuzzi ogrodowym całorocznym SVENSKA Szwedzi zastosowali trzy warstwy izolacji i dodatkową zabudowę osprzętu. Nie musisz słyszeć, że pompa i dysze pracują – poczujesz ich działanie na swojej napiętej, ujędrnionej skórze i w przyjemnie rozluźnionych mięśniach po dniu pełnym obowiązków. 

Na rynku są też dostępne pompy z absolutną izolacją akustyczną, np. Silent Stream w modelach SVENSKA Bad i SVENSKA Pro.

JACUZZI OGRODOWE CAŁOROCZNE – JAKIE DYSZE SĄ NAJLEPSZE? 


Choć liczba dysz sama w sobie nie ma znaczenia, dobrze jest zwrócić uwagę na ich jakość, rozmieszczenie i typ. Aby wzmocnić efekt masażu, jacuzzi ogrodowe z hydromasażem SVENSKA posiada dwa typy dysz: rotacyjne oraz pulsacyjne. Te pierwsze efektywnie i kierunkowo rozbijają mięśnie, drugie – rytmicznie pompują wodę, wzburzając ją.

ZANIM WYBIERZESZ JACUZZI OGRODOWE


Dobierając dla siebie jacuzzi ogrodowe, zwróć też uwagę na to, co na zewnątrz i wewnątrz – czyli obudowę i wkład.

Obudowa z jednej strony chroni osprzęt, a z drugiej dodaje jacuzzi charakteru. Możesz grać rodzajem i odcieniem obudowy, uzyskując pożądany efekt: elegancki, minimalistyczny, wyrazisty, nowoczesny. Aby jacuzzi ogrodowe całoroczne posłużyło Ci na długie lata, obudowa powinna być trwała i odporna na każde warunki atmosferyczne. Taką ideą kierowali się Szwedzi tworząc jacuzzi SVENSKA. Ich obudowy są bezobsługowe, nie wymagają żadnej konserwacji, aby spełniać swoją rolę i pięknie się prezentować.

Wkład powinien być higieniczny i wytrzymały, ale poza tymi technicznymi aspektami liczy się też odczucie w trakcie kąpieli. Dlatego w luksusowych modelach jacuzzi wykorzystuje się wkłady akrylowe, a przykładem jest Lucite® w jacuzzi ogrodowym SVENSKA. Jest dostępny w 5 kolorach, od perły, przez miedź, po czerń. Możesz go dobrać na zasadzie kontrastu z obudową lub stworzyć elegancką ciemną, kompozycję. W dotyku jest ciepły i przyjemny – aż nie chce się wychodzić z wody.

Wybrane jacuzzi ogrodowe SVENSKA można zobaczyć i przetestować w autorskim showroomie w Krakowie, na ul. Marcika 14b.

Odpowiedź