Top 5 pomysłów na sufit podwieszany – jaki będzie idealny do Twojego salonu?

[REKLAMA]

Sufity podwieszane są modne i to fakt niezaprzeczalny. Nic też nie wskazuje na to, aby modne miały przestać być. Trzeba przyznać, że stanowią dopełnienie aranżacji, a przy tym mogą pełnić rolę dekoracyjną. Można też pokusić się o stwierdzenie, że sufity podwieszane można wykonać w tak wielu formach, że jedynym ograniczeniem jest tylko i wyłącznie nasza wyobraźnia. Dziś przedstawimy Wam top 5 pomysłów na sufit podwieszany – jaki będzie idealny do Twojego salonu?

Top 1: klasyczny sufit podwieszany w wersji okrągłej

Jeżeli Wasz salon nie jest bardzo duży, a wręcz przeciwnie jego kubatura jest niewielka, to nie oznacza wcale, że musicie zrezygnować z sufitu podwieszanego. Trzeba jednak pamiętać o tym, że wtedy sufit musi być relatywnie mały i dobrze podświetlony i tutaj sprawdzi się taśma LED 12v wodoszczelna. Jednocześnie pamiętajcie, że taki sufit powinien mieć określony kształt. Najlepiej wykonać sufit w okrągłym kształcie. Otóż okrąg nie przytłacza wnętrza, a wręcz tworzy efekt przestrzenny. Do tego po udekorowaniu go taśmą warto zastosować oświetlenie punktowe. Wystarczy tylko jeszcze pomalować go na jasny kolor. A, w którym miejscu taki sufit najlepiej się sprawdzi? Naszym zdaniem najlepiej wykonać go w miejscu relaksu, a więc nad kanapą czy narożnikiem. Dzięki temu można też zyskać miłą strefę kinową.

Top 2: duży sufit podwieszany do dużych wnętrz

Jeżeli Wasz salon jest przestronny i duży, to możecie zaszaleć i zdecydować się na sufit podwieszany, który będzie przechodzić przez cały sufit, tyle tylko, że po jego pośrodku. Takie rozwiązanie doda wnętrzu ciekawego charakteru. Rzeczywiście taki sufit stanie się też dekoracją wnętrza, która będzie zachwycać. Polecamy Wam sufit w kształcie fali, który prezentuje się nonszalancko, ale jednak bardzo stylowo i ciekawie. Oczywiście czas wybrać na jaki kolor go pomalować. I tutaj mamy dla Was radę, a mianowicie wybierzecie kolor, który będzie stanowił kontrast dla koloru ścian czy głównego sufitu. Taki akcent kolorystyczny sprawi, że salon stanie jest jeszcze bardziej oryginalny. Rzeczywiście aranżacja będzie stała w opozycji do słowa nuda. Jeżeli ściany są białe to wybierzcie kolor grafitowy, a jeżeli utrzymane są w kolorze beżu, to polecamy Wam pomalowanie sufitu na kolor lazurowy czy też szmaragdowy. Efekt finalny zdecydowanie przerośnie Wasze oczekiwania i to w każdym centymetrze.

Top 3: podwieszany sufit z panelem ażurowym

Czasami naprawdę ciekawe rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. Rzeczywiście nie trzeba szukać daleko, by znaleźć fajne inspiracje. Pomyślcie tylko, że wystarczy panel ażurowy i już Wasz podwieszany sufit będzie kwintesencją oryginalności, ale też elegancji. Zasadniczo wystarczy tylko wykonać sufit z płyt gipsowych, następnie zamontować oświetlenie. Sprawdzi się tutaj choćby listwa LED, którą można obudować taki sufit. A następnie, a więc na samym końcu montujemy wybrany panel ażurowy. Można postawić na model z różami czy też geometrycznymi wzorami. Warto też zauważyć, że taki podwieszany sufit świetnie prezentuje się zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym świetle. Do tego ma naprawdę dekoracyjny charakter. Zatem możecie go zamontować w przypadku prostych aranżacji, bo dzięki niemu zyskają charakter.

Top 4: sufit podwieszany drewniany

Sufit podwieszany nie musi być wykonany z płyt kartonowo-gipsowych. Możecie też postawić na zdecydowanie inne rozwiązanie, które również będzie zachwycać. A w tym przypadku będzie to drewno. Możecie użyć drewnianych desek zamontowanych na stelażu stalowym. Takie rozwiązanie zapewnia trwałość, ale i świetny efekt wizualny. Warto jeszcze zwrócić uwagę na fakt, że drewno zachwyca pięknem słoi i sęków, które tworzą unikalny rysunek. Jest w swojej niedoskonałości wręcz doskonałe. Dlatego nie trzeba go malować, czy szlifować.

Top 5: klasyczne rozwiązanie

Oczywiście nadal bardzo modne są sufity podwieszane montowane nad stołami w salonie. Takie rozwiązanie wydaje się klasyczne, ale nadal jest stylowe. W taki przypadku najlepiej postawić na sufit podwieszany prostokątny, z którego będą zwisać długie lampy. Warto tutaj zadbać o to, by znajdowały się na różnej wysokości. Rzecz jasna sufit warto też ozdobić taśmą LED.

Odpowiedź