Ogrodowy basen stelażowy – inwestycja na długie lata

[REKLAMA]

Wybór basenu ogrodowego jest podyktowany wieloma przesłankami. Polacy bardzo często decydują się na zakup modelu stelażowego, który doskonale sprawdza się w roli atrakcji dla całej rodziny.

Basen stelażowy – alternatywa dla basenu murowanego

Basen murowany to przedsięwzięcie, na które nie każdy może sobie pozwolić, głównie ze względów finansowych. Basen stelażowy jest opcją zdecydowanie tańszą i łatwiejszą w montażu. Wymaga co prawda odpowiedniego przygotowania terenu, ale nie jest to czasochłonna i kosztowna inwestycja, a z rozstawieniem basenu spokojnie poradzą sobie w ciągu jednego dnia dwie dorosłe osoby. Baseny stelażowe odznaczają się sporymi rozmiarami, w związku z czym z powodzeniem nadają się nawet dla dużej rodziny.

Basen stelażowy – jakie ma zalety?

Lista zalet, jakimi wyróżnia się basen stelażowy, jest bardzo długa. Przede wszystkim jest on stabilny i bezpieczny, co wynika z jego konstrukcji. Jej podstawę stanowi metalowy stelaż usztywniający ściany i utrzymujący basen we właściwej pozycji. Poza tym baseny stelażowe są wytrzymałe i bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Są doskonale przystosowane do intensywnej eksploatacji i znoszą nawet duże obciążenia. Warto postawić na znane i sprawdzone marki, np. Bestway – basen powinien charakteryzować się wysoką jakością dającą gwarancję użytkowania go przez długi czas. Przy tej okazji wypada również nadmienić, że baseny stelażowe mogą zazwyczaj stać w ogrodzie przez cały rok – na jesień i zimę trzeba tylko je zabezpieczyć.

Basen stelażowy – na co zwrócić uwagę?

Eksperci ze sklepu S-MUMO radzą, aby przy zakupie basenu stelażowego kierować się przede wszystkim indywidualnymi potrzebami. Baseny są dostępne zarówno pojedynczo, jak i w zestaw. Komplet może okazać się strzałem w dziesiątkę, o ile zawiera niezbędne akcesoria. Bez pewnych dodatków takich jak pompa, filtry czy chemia basenowa nie da się utrzymać wody w należytej czystości. Sporym ułatwieniem dla użytkowników jest Drabika, a oprócz tego przyda się także pokrywa.

Odpowiedź