Nadchodzi sezon koszenia traw

[REKLAMA]

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]

Wraz z nadejściem wiosny i ostatnimi dniami mrozów roślinność zostaje wyeksponowana bez białej płachty w postaci śniegu. Od tego czasu trawniki są przedstawieniem pięknej zieleni, która na słońcu wygląda pięknie, aby to piękno utrzymać należy pielęgnować trawnik przez regularne koszenie.

Kosiarki elektryczne

Kiedy nadchodzi pora, w której trzeba rozpocząć prace podwórkowe takie jak koszenie najczęściej wykorzystuje się do tego celu kosiarki elektryczne, które wydają się być najpopularniejszym z tego typu urządzeń. Jeśli zastanowić się nad tym skąd bierze się popularność właśnie tego rozwiązania, należy przyjrzeć się bliżej cechom będącymi zaletami i wadami wyboru kosiarek elektrycznych. 

Zalety kosiarki elektrycznej

Niewątpliwą zaletą wyboru tego typu urządzenia jest fakt, iż jest ono niedużej wagi, a co za tym idzie łatwo jest je unieść nawet osobom, o słabszej kondycji fizycznej. Niewielka waga i wielkość urządzenia sprawiają, że jest łatwo nim manewrować. Dzięki tym cechom koszenie trawy nie jest wysiłkowym treningiem, a spokojnym spacerem po podwórku. Innym aspektem są dźwięki związane z użytkowaniem urządzenia, w tym przypadku są one niezbyt dużej głośności, a to sprawia, że podczas dbania o stan naszego trawnika nie będziemy zanadto rozpraszać naszych domowników ani mieszkających nieopodal sąsiadów. Wśród pozytywnych aspektów wyboru takiego sprzętu możemy dopatrzeć się także niższej ceny w porównaniu z innymi urządzeniami. Najbardziej ekonomiczna opcja zachęca te osoby, których budżet domowy nie pozwala na zbyt duże wydatki.

Wady kosiarki elektrycznej

To co można uznać za minusy korzystania z kosiarki elektrycznej to przede wszystkim fakt, że jej użytkowanie wymaga od nas podłączenie jej do źródła zasilania prądem elektrycznym. Jeśli nasze podwórko jest bardzo małe to może uda nam się je skosić bez przedłużacza, jednak w zdecydowanej większości przypadków nie będzie to możliwe. Negatywem użycia kabla przedłużającego jest fakt, że wraz z jego długością napięcie może nieco spadać, a sam przewód może utrudniać nam jazdę po trawniku. Kosiarki elektryczne mają też słabsze od spalinowych silniki i ich ostrza bywają węższe, co może przedłużać pracę.

Kosiarki spalinowe

Rozwiązaniem niemalże równym popularnością co kosiarka elektryczna jest kosiarka spalinowa. Kosiarki spalinowe równie łatwo co poprzednio omawiane urządzenie jest zasilane przez silnik dwusuwowy wymagający specjalnej mieszanki benzyny z olejem lub czterosuwowy, do którego wystarczy benzyna bezołowiowa. Najlepiej jest wybierać takie modele, które posiadają napęd na koła oraz dogodną regulację prędkości jazdy.

Zalety kosiarek spalinowych

Nieukrywanym faktem świadczącym o korzyści z użytkowania kosiarki spalinowej jest narzucająca się od razu myśl, że nie dotyczy jej takie ograniczenie jak w przypadku kosiarki elektrycznej. Wersja elektryczna potrzebuje długiego kabla przez co jest mniej mobilna i może obejmować mniejszy zasięg, w przypadku wersji spalinowej ten problem nie występuje. Takie urządzenia mogą być używane z dala od zabudowy i bez zastanawiania się nad okablowaniem. Wystarcza tutaj zbiornik z paliwem, który pozwoli zabezpieczyć się przed niespodziewaną przerwą działania urządzenia. Zwykle tego typu rozwiązania związane są z większą mocą, co sprawia, że można wykorzystać je na trudniejszych terenach. Kosiarka spalinowa radzi sobie dobrze nawet z mokrym czy wysokim trawnikiem.

Wady kosiarek spalinowych

Wielu konsumentów może jednak nie chcieć skorzystać z tego rozwiązania mimo jego wielu plusów. Przede wszystkim widać tutaj pewną rozbieżność w cenie urządzeń, gdyż te spalinowe, zwłaszcza z napędem na koła bywają dużo droższe od urządzeń elektrycznych. Takie kosiarki są dużo cięższe od elektrycznego odpowiednika, przez co trudniej jest nimi manewrować. Rozruch może być problematyczny, a eksploatacja wiąże się z dużymi kosztami. Ostatnim minusem jest emisja spalin oraz hałaśliwy tryb pracy.

Rozdrabniarki do gałęzi

Rozdrabniarki do gałęzi to urządzenie, które nie cieszy się taką popularnością jak dobrze wszystkim znane kosiarki elektryczne czy spalinowe. Chociaż coraz więcej osób zaczyna korzystać z rozdrabniaczy, to wciąż niewiele osób wie czym tak naprawdę jest to urządzenie. W tym tekście spróbujemy przybliżyć naszym czytelnikom tematykę związaną z tym urządzeniem rozważając pytania takie jak: Czym jest to urządzenie? Dlaczego warto jest z niego skorzystać? Jak dokonać odpowiedniego wyboru urządzenia?

Rozdrabniarki do gałęzi to urządzenie, którego podstawową funkcją jest mielenie zielonych części roślin oraz mniejszych gałęzi, dzięki korzystania z rozdrabniacza łatwo i szybko pozbędziemy się zalegających w ogrodzie gałęzi. Warto jest rozważyć skorzystanie z tego rozwiązania, gdyż może ono pomóc w utrzymaniu porządku na działce. Dostępne funkcje mogą się okazać przydatne w zasadzie przez cały rok.

Wybór odpowiedniego rodzaju rozdrabniacza powinien być przemyślaną decyzją zależną od naszej sytuacji finansowej oraz preferencji. Każdy z nas dokonując zakupu powinien podejmować decyzję świadomie. W przypadku tego typu urządzenia również wyróżniamy podział podobny jak dla kosiarek na elektryczne i spalinowe. Inne urządzenie będzie właściwe dla właściciela małej działki, a inne dla leśnictwa, gdzie skala użytkowania będzie dużo większa i koszt maszyny wyższy. W sprzęcie zamontowane są też różne rodzaje ostrza dla działkowiczów najlepszy będzie zwykły nóż, a dla sadowników czy leśników bardziej przydatna może być walec zębaty lub turbiny z kilkoma masywnymi nożami, które pozwolą na rozdrobnienie grubszych gałęzi.

Świadomy i zadowolony

Zależy nam na kształtowaniu świadomych postaw konsumenckich tak, aby wybrane opcje stwarzały zadowolenie, dlatego zachęcamy do podejmowania każdorazowej refleksji na temat tego jakie są nasze potrzeby. Będąc świadomym potrzeb i dostępnych rozwiązań, możemy zastanowić się nad tym, który z nich będzie najlepiej spełniać pożądane przez nas funkcje. Wybieraj świadomie!

Odpowiedź