Kącik dla dzieci w ogrodzie – jak to zrobić?

[REKLAMA]

Posiadasz przydomowy ogród i zastanawiasz się, w jaki sposób wygospodarować w nim przestrzeń dla swoich dzieci? Sprawdź, co powinno się w niej znaleźć, tak aby zapewnić najmłodszym atrakcyjne i bezpieczne miejsce do zabawy.

Jak wyznaczyć w ogrodzie przestrzeń dla dzieci?

Każda osoba, która posiada dzieci i dysponuje dużym ogrodem, chce, aby jej pociechy mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Aby zachęcić je do przebywania poza domem, warto stworzyć jak najbardziej atrakcyjne dla nich miejsce. Ważnym aspektem jest również to, aby było ono bezpieczne. Istnieje kilka zasad, jakimi warto kierować się podczas zagospodarowywania terenu dla najmłodszych. Dobrze, jeżeli plac zabaw:

  • znajduje się w niedalekiej odległości od domu,
  • umożliwia obserwowanie dzieci z okien,
  • nie jest umiejscowiony w bardzo nasłonecznionym miejscu,
  • posiada miękkie i równe podłoże.

Jak stworzyć kącik do zabaw w ogrodzie? 

W przestrzeni ogrodowej dla dzieci warto umieścić elementy, które w trakcie zabawy sprawiają najmłodszym radość. Dużą uwagę należy poświęcić na odpowiednie dopasowanie poszczególnych elementów do pozostałej architektury ogrodowej. Aby cała przestrzeń prezentowała się spójnie, najczęściej wykorzystuje się drewniane place zabaw. Stanowią one świetną przestrzeń do zabawy oraz pozwalają na zachowanie naturalnej, atrakcyjnej aranżacji ogrodu

Obowiązkowe elementy placu zabaw dla dzieci

Każdy plac zabaw powinien być dostosowany do potrzeb i wieku dzieci. Ważne są również jego rozmiary. Dobrze, jeśli nie zajmuje całego terenu, jednak umożliwia najmłodszym swobodne poruszanie się. Odpowiednią ilość rozrywki zapewnią dzieciom podstawowe elementy niemal każdego placu zabaw, do których zalicza się między innymi:

  • zjeżdżalnię,
  • domek,
  • huśtawkę,
  • piaskownicę,
  • drabinkę,
  • ściankę wspinaczkową. 

Aby ułatwić sobie tworzenie takiego miejsca, które rozwija wyobraźnię i kreatywność dziecka, a jednocześnie zapewnia mu wiele godzin fantastycznej zabawy, warto zakupić gotową konstrukcję. Można ją znaleźć między innymi u producenta Kempar. Wszystkie elementy są ze sobą zestawione tak, aby umożliwiać jak najbezpieczniejsze przemieszczanie się po placu zabaw. Dzięki temu nie trzeba samodzielnie decydować się na planowanie, zestawianie i budowanie poszczególnych elementów konstrukcji.

Co wziąć pod uwagę wybierając gotowy plac zabaw?

Decydując się na zakup drewnianego placu zabaw dla najmłodszych, należy uwzględnić kilka czynników wpływających na bezpieczne użytkowanie konstrukcji. Odpowiedni wybór zwiększy nie tylko komfort użytkowania i bezpieczeństwo dzieci, ale pozwoli również na zachowanie jej dobrego stanu przez wiele lat. Drewniane place zabaw charakteryzują się odpornością na zniszczenia, brakiem stosowania szkodliwych tworzyw sztucznych, a także sporą uniwersalnością, która zapewnia zachowanie pięknego wyglądu ogrodu.

Odpowiedź