Ile kosztuje brama wjazdowa składana?

[REKLAMA]

Wybór odpowiedniej bramy do swojego domu może być trudnym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Istnieje wiele różnych typów bram wjazdowych, z których każda ma swoje zalety i wady. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć różnicę między nimi i wybrać taką, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

Jak wybrać odpowiednią bramę wjazdową?

Brama wjazdowa jest pierwszą rzeczą, którą widzą odwiedzający po wejściu na teren posesji. Jest to kluczowy element posesji, dlatego należy przemyśleć jej projekt. Odpowiedni projekt sprawi, że Twoi goście poczują się mile widziani, gdy tylko wejdą na Twoje podwórko. Co więcej nie należy zapominać, że brama wjazdowa powinna być przede wszystkim praktyczna i wykonana z mocnych materiałów. Przy wyborze odpowiedniej bramy należy zwrócić uwagę na wiele czynników.

Pierwszym krokiem do zamontowania bramy wjazdowej jest sprawdzenie, czy mieści się ona w naszym budżecie. Należy wziąć pod uwagę czas oraz koszty poniesione na przygotowanie terenu, montaż i konserwację bramy. Następnym krokiem jest decyzja, gdzie chcesz umieścić swoją bramę wejściową. Należy tu szczególnie zwrócić uwagę na długość podjazdu, jego szerokość oraz nachylenie terenu. Te czynniki w znacznym stopniu będą determinować to, z jakich modeli będziesz mógł wybierać. Gdy już zdecydujesz, gdzie umieścisz swoją bramę wjazdową, możesz zacząć szukać takiej, która odpowiada Twoim potrzebom i pasuje do stylu Twojego domu. Dostępnych jest wiele różnych stylów i materiałów, więc może minąć trochę czasu, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Nie należy się jednak śpieszyć. Brama wjazdowa to element posesji, który zostanie zamontowany na wiele lat, dlatego warto przemyśleć tę decyzję.

Jakie są zalety bramy wjazdowej łamanej?

Montaż bramy wiąże się z licznymi wyzwaniami. Jedną z przeszkód, na którą możesz trafić, będzie wymiar Twojego podjazdu. Jeśli Twój podjazd jest wyjątkowo krótki, niemożliwy będzie montaż bramy skrzydłowej. Dodatkowo, jeśli wzdłuż ogrodzenia nie masz miejsca na to, aby to tam chowały się skrzydła niemożliwy będzie również montaż bramy przesuwnej. Nie oznacza to jednak, że będziesz skazany na ogrodzenie bez bramy. Brama wjazdowa łamana to idealne rozwiązanie dla tak wymagających podjazdów.

Brama wjazdowa składana ze względu na sposób działania nazywana jest często harmonijkową. Określenie to bardzo dobrze obrazuje jej funkcjonalność. Brama wjazdowa łamana składa się najczęściej z dwóch skrzydeł, które podzielone są na oddzielne segmenty. Połączone są one specjalnymi zawiasami, które umożliwiają ich składanie niczym harmonijka. Takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca. Nie jest wówczas potrzebne miejsce wzdłuż ogrodzenia na schowanie skrzydeł. Dodatkowo brama wjazdowa składana potrzebuje o połowę mniej miejsca do otwarcia niż brama skrzydłowa. Są bardzo ważne zalety, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę, gdy Twój podjazd ma nietypowe wymiary.

Z jakich materiałów wykonywane są bramy wjazdowe?

Bramy wjazdowe wykonane są z różnych materiałów. Najczęściej spotykanym typem bramy wjazdowej są bramy metalowe, ale popularne są również bramy drewniane.

Bramy metalowe są tak popularne, ponieważ można je łatwo dostosować. Występują w różnych kolorach, kształtach i rozmiarach co sprawia, że każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. Bramy metalowe są zwykle wykonane z aluminium, stali lub kutego żelaza. Częstym wyborem jest aluminium. Aluminium jest metalem lekkim, mocnym i plastycznym. Charakteryzuje się dużą odpornością na korozję i jest stosunkowo niedrogi. Aluminiowe bramy wjazdowe to doskonała opcja dla właścicieli domów, którzy chcą stworzyć w swoim domu nowoczesne wejście w przystępnej cenie.

Stal to stop żelaza i węgla z niewielką ilością innych pierwiastków. Stal jest najczęściej używanym metalem w budownictwie i wszędzie tam, gdzie liczy się jakość, ponieważ jest mocna, trwała i może wytrzymać duże obciążenia. Stal ma różnorodne właściwości, co czyni ją doskonałym wyborem do wielu zastosowań. Można ją łatwo formować w różne kształty poprzez walcowanie lub prasowanie. Stal ma wysoką wytrzymałość na rozciąganie, co oznacza, że może być używana do tworzenia bardzo wytrzymałych konstrukcji. Jest również stosunkowo tania.

Brama drewniana to dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą osiągnąć naturalny i rustykalny wygląd. Drewno jest również doskonałym materiałem na bramy, ponieważ jest trwałe. Warto postawić w takim przypadku na dąb, warunki pogodowe nie będą miały na niego wpływu, więc nie musisz się martwić, że zostanie szybko uszkodzony. Coraz częstszym wyborem są deski kompozytowe. Jest to połączenie mączki drzewnej i PCV. Wyglądem przypominają tradycyjne drewno, natomiast dzięki zastosowaniu PCV są wyjątkowo trwałe i praktycznie nie wymagają konserwacji.

Od czego zależy cena bramy wjazdowej?

Brama wjazdowa jest częścią systemu bezpieczeństwa domu. Służy do kontrolowania i regulowania dostępu do nieruchomości. Cenę bramy wjazdowej określa wiele czynników takich jak typ bramy, materiały wykorzystane do jej budowy, czy wyposażenie bramy w dodatkowe funkcjonalności. Brama wjazdowa automatycznie składana, ze względu na konieczność zastosowania dodatkowych elementów i urządzeń będzie droższa, niż brama zamykana ręcznie. Ta sama zasada dotyczy bram metalowych i drewnianych. Bramy łamane metalowe ze względu na właściwości materiałów, ich trwałość oraz ograniczenie konieczności częstej konserwacji są droższe od swoich drewnianych odpowiedników.

Artykuł przygotowany w ramach współpracy z gatigo.pl

Odpowiedź