Czym wyróżniają się nowoczesne donice?

[REKLAMA]

Chcesz wprowadzić do ogrodu lub domu nieco więcej współczesnego klimatu? W takim razie potrzebne Ci są nowoczesne donice, bo to właśnie z ich pomocą w jeszcze skuteczniej podkreślisz charakter aranżacji. Przekonaj się zatem, czym wyróżniają się te modne, a zarazem stylowe modele.

Jak wyglądają nowoczesne donice? 4 cechy

Modne i nowoczesne kolory

To właśnie kolory mają ogromne znaczenie w nadawaniu ozdobie określonego charakteru. Dlatego, gdy chcesz zyskać nowoczesne donice, to postaw na nieco bardziej minimalistyczne barwy. Szczególnie dobrze sprawdzą się różne odcienie szarości, elegancka czerń oraz świeża i lekka biel. Zależy Ci na połączeniu nowoczesności ze stylem glamour? W takim razie koniecznie zdecyduj się na błyszczące wykończenie. Wtedy doniczki z pewnością przyciągną wzrok. Dobrym wyborem są również zielone, granatowe i czerwone modele.

Geometryczne kształty

Kolejny idealny sposób na podkreślenie nowoczesnego charakteru salonu, sypialni czy ogrodu – chodzi tu oczywiście o odpowiedni kształt donicy. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się geometryczne oraz proste wersje. Dla wielbicieli współczesnej odsłony antycznego stylu doskonałym rozwiązaniem będzie donica w kształcie głowy. Poza tym zdecyduj się na okrągłe i prostokątne modele. W końcu takie proste wersje z pewnością podkreślą styl aranżacji, a przy okazji nadadzą jej nieco minimalistycznego charakteru. Tym bardziej że możesz je wykorzystać na tak wiele sposobów – klasycznie do rośliny bądź po prostu jako ozdoba.

Wykorzystanie nowoczesnych dodatków

Czy wiesz, że istnieją donice, które znacznie ułatwiają uprawę roślin? Takie warianty zachwycają nie tylko nowoczesnym designem, ale również wykorzystaniem sprytnych i potrzebnych dodatków. Szczególnie interesujący jest system nawadniający, ponieważ umożliwia roślinie pobieranie odpowiedniej ilości wody. Jednocześnie to spore ułatwienie dla osób, które często wyjeżdżają i nie mogą zająć się swoimi kwiatami. 

Solidny, a zarazem surowy materiał

To właśnie materiał, z jakiego wykonane są nowoczesne donice, bardzo często wpływa na ostateczny efekt. W przypadku współczesnych aranżacji szczególnie zdecyduj się na modele z ceramiki, betonu lub jego imitacji, a także na nieco surowe kamienne warianty. Takie donice będą się idealnie komponowały ze wcześniej wspomnianymi kolorami. Jeśli przy ich pomocy chcesz zyskać ozdobę wnętrza, to zdecyduj się na nowoczesne wersje, wykonane z cementu bądź połączenia kilku materiałów np. kamienia z drewnianymi czy metalowymi nóżkami.

Odpowiedź