Czy warto jest budować ogrody zimowe?

[REKLAMA]

Z każdym rokiem przybywa osób, które rozważają i dość często decydują się na to, aby posiadać ogrody zimowe przy swoich domach, tym bardziej że takim mianem określane są obecnie również całoroczne oranżerie. W ten sposób zyskujemy nie tylko miejsce do przechowywania roślin zimą, ale co ważniejsze dodatkową przestrzeń/pomieszczenie dla domowników, które w zależności od indywidualnych potrzeb, może pełnić różne funkcje.

Z każdym rokiem ogrody zimowe cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ pozwalają na efektowne powiększenie domu poprzez zyskanie dodatkowej przestrzeni, którą można dowolnie zagospodarować. Tak naprawdę wspomniane rozwiązanie pozwala m.in. na powiększenie salonu, stworzenie pokoju rekreacyjnego, strefy dla roślin, czy też zyskanie miejsca na biuro. Wszystko tak naprawdę uzależnione jest od indywidualnych preferencji i potrzeb. Nie zmienia to jednak faktu, że decydując się na ogrody zimowe, zyskujemy dodatkową przestrzeń, która będzie w sobie łączyć domową przytulność z radością przebywania na łonie natury. To miejsce, w którym mamy czuć się komfortowo, w którym możemy spędzać czas w gronie rodziny, znajomych lub samotnie podczas relaksowania się po całym dniu pracy.

Czym jest, gdzie powinien się znajdować i jakie może pełnić funkcje?

Tak naprawdę ogród zimowy to szklana konstrukcja, która jest oparta na szkielecie wykonanym ze stali, drewna, aluminium lub PCV. Ze względu na możliwość użytkowania go przez cały rok, stanowi pełnoprawne pomieszczenie, w którym możemy urządzić m.in. dodatkowy salon. Nowoczesne ogrody zimowe to coś więcej aniżeli tylko przeszklone tarasy, w których przechowywana jest flora, ale także to miejsca do wypoczynku i rekreacji, które pozwalają cieszyć się bliskością do natury. Poprawiają termiczno-świetlny bilans domu, choć w znacznym stopniu uzależnione jest to od umiejscowienia całej konstrukcji. Odpowiednie zaprojektowanie takiego ogrodu może mieć niemały wpływ na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Decydując się na umiejscowienie całej konstrukcji na wschodniej części domu, daje gwarancję, że będziemy mieli do czynienia z miejscem, do którego wpada dużo światła, ponieważ przedpołudniowe słońce jest znacznie słabsze niż popołudniowe. Z kolei budując ogród na zachodzie, zyskujemy jasną i ciepłą przestrzeń zaś od południowej części budynku słoneczny i gorący.

Ogrody zimowe w głównej mierze pełnią funkcję przydomowej oranżerii, którą można dowolnie zagospodarować w zależności od aktualnych potrzeb. Bardzo często tego typu konstrukcje wykorzystywane są m.in. w celu:

  • przechowywania i uprawiania bardziej wymagających, niekiedy również tych egzotycznych roślin;
  • uprawiania ziół;
  • stworzenia swojej własnej strefy relaksu;
  • stworzenia miejsca do pracy tzw. domowego biura/gabinetu;
  • powiększenia salonu;
  • stworzenia miejsca na spotkania towarzyskie.

Jak urządzić ogród zimowy?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku ogrodów zimowych jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które we wspomnianym zakresie mogą pochwalić się nie tylko wieloletnim doświadczeniem na rynku, ale także nieposzlakowaną opinią wśród klientów. Doskonałym tego przykładem jest CONFLO Ogrody Zimowe, czyli firma, z której ofertą można się zapoznać tutaj: https://conflo.pl/ogrody-zimowe. Wybierając jej usługi, mamy gwarancję solidnej realizacji zlecenia.

Odpowiedź