Blisko natury w murach miasta. Jak zadbać o swój domowy ogród?

Rok 2021 pokazał nam bardzo wyraźnie, że w cenie są domy pod miastem lub nawet mieszkania z ogrodami czy dużymi tarasami. Jeżeli masz takie mieszkanie, a tym bardziej dom z ogrodem musisz o niego zadbać. Na szczęście dziś nie jest to szczególnie trudne.

Jak uciec przed zgiełkiem miasta?

Mieszkanie w mieście nie dla każdego jest marzeniem. O ile w centrach miast doskonale czują się ludzie młodzi czy single, o tyle dla rodzin z dziećmi, ale także seniorów nie jest to już takie oczywiste. Wielu z takich ludzi wybiera mieszkania czy domy pod miastem, oczywiście o ile mają takie możliwości finansowe.

Warto w tym miejscu zauważyć, że dzisiaj ceny nieruchomości za metr kwadratowy są astronomicznie wysokie. Nie wiemy też, jak zachowają się one w przyszłości. Jedni eksperci wskazują, że ta bańka za chwilę pęknie, inni natomiast trzymają się zdania, że ceny nieruchomości będą tylko i wyłącznie rosnąć.

Faktem jest natomiast, że na obrzeżach miast i pod nimi ceny nieruchomości są niższe. W cenie mieszkania w centrum możemy więc kupić mniejszy domek z działką i ogrodem, co w dłuższej perspektywie czasu jest atrakcyjniejszą inwestycją. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że w takiej okolicy odpoczywa się lepiej.

W jaki sposób zaakcentować styl ogrodu?

Jeżeli decydujemy się już na dom z ogrodem gdzieś pod miastem, należy jeszcze o niego zadbać. Przede wszystkim powinien on nawiązywać do stylistyki oraz sposobu aranżacji wnętrz, żeby ogród był przedłużeniem domu. Dlatego warto zastosować te same materiały na elewacji i w ogrodzie, to samo tyczy się również gamy kolorystycznej.

Co nie ulega wątpliwości, w ogrodzie dobrze prezentują się najróżniejsze elementy z drewna. Dobrym przykładem są tutaj drewniane podesty na balkon czy taras. Dziś taras możemy wykonać osobiście przy użyciu drewnianych desek. Łatwiej i szybciej użyć jednak specjalnych płytek drewnianych.

Jakie rośliny wybrać do naturalnego ogrodu?

W ogrodzie nie może zabraknąć roślin. Na szczęście nie trzeba być wytrawnym ogrodnikiem, aby znaleźć właściwe rośliny do swojego naturalnego ogrodu. Dobrym wyborem będą np. lawendy, fiołki, konwalie, chabry, dzwonki, a nawet maki czy słoneczniki. Z pewnością dobrze w ogrodzie prezentować się będą trawy ozdobne. Warto też postawić na krzewy, tuje czy drzewka.

Oczywiście warto je w jakiś sposób od siebie rozdzielić. Najlepiej rabaty, kwietniki czy grządki oddzielić od siebie przy pomocy płotków drewnianych i wiklinowych, które dobrze współgrają z całą architekturą ogrodu. Dobrym przykładem są płotki z oferty sklepu www.plotkiogrodowe.pl. Dodatkowym atutem takich produktów jest ich wysoka, nawet 20-letnia trwałość. W końcu są to materiały wielokrotnego użytku, tanie i łatwe w montażu, które wystarczy tylko wbić w ziemię i zamocować poprzez klipsy czy wkręty.

Bez wątpienia są to więc produkty będące ciekawym wyposażeniem ogrodów. Pozwalają uporządkować ogród, zabezpieczyć rośliny, a przede wszystkim podkreślają ich styl i aranżację.

Odpowiedź