Balia ogrodowa – Twoja prywatna oaza spokoju

[REKLAMA]

Drewniana balia to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pragną móc czerpać przyjemność z kąpieli przez cały rok. To inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie, która przynosi korzyści zarówno fizyczne jak i emocjonalne. W zaciszu własnego ogrodu, z dala od miejskiego zgiełku, balia ogrodowa staje się miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz przestrzenią tylko dla siebie.

Idealna strefa relaksu w ogrodzie – jaką balię ogrodową wybrać?

Wybór odpowiedniej balii to to klucz do stworzenia idealnej, relaksującej przestrzeni we własnym ogrodzie. Na rynku dostępne są rozmaite modele, które różnią się wielkością, materiałem wykonania oraz dodatkowymi funkcjami. Przed zakupem warto przede wszystkim zastanowić się nad tym czym chcesz opalać balię. ScandiSpa, marka istniejąca na rynku od 15 lat, oferuje 3 metody:

  • Balia ogrodowa opalana drewnem – to doskonały wybór jeśli planujesz korzystać z balii tylko weekendami. Balia opalana drewnem wymaga poświęcenia jej czasu – rozpalenie ognia w piecu, pilnowanie by nie zgasł, regularne dokładanie drewna.
  • Balia ogrodowa na gaz – to również opcja, która świetnie sprawdzi się na weekendowe kąpiele, ponieważ po kąpieli należy spuścić wodę. W tym przypadku jednak przygotowanie kąpieli nie wymaga od nas tak dużego nakładu pracy i jest ekonomiczne. Średnio pół butli gazu wystarcza na cały weekend relaksu.

Balie na drewno i gaz nie są wyposażone w filtr wody, więc po kąpieli należy wylać wodę. By wydłużyć zdatność wody o kilka dni można zastosować mobilny filtr wody skimmer oraz chemię dezynfekującą.

  • Balia ogrodowa elektrycznato must have dla osób, które cenią sobie komfort i możliwość korzystania z balii o każdej porze dnia i nocy bez wcześniejszego przygotowania. Balie elektryczne posiadają system filtracyjny, który w połączeniu z dezynfekcją wody sprawia, że woda pozostaje czyta przez 6 – 8 tygodni. To świetne rozwiązanie dla ośrodków komercyjnych w których balia używana jest każdego dnia przez wielu gości.

Pielęgnacja balii ogrodowej

Pielęgnacja balii ogrodowej jest równie ważna jak jej wybór, dlatego zapoznaj się z podstawowymi informacjami.

Pielęgnacja wody w balii ogrodowej

  • Kontroluj wartość pH wody za pomocą pasków testowych lub tabletek.
  • Czyść regularnie wkład filtracyjny, aby uniknąć mętnienia wody oraz problemów z ogrzewaniem.
  • Stosuj chemię – chlor lub aktywny tlen, która ma za zadanie niszczyć bakterie.
  • Przed kąpielą weź prysznic, a w drodze do balii używaj klapek.

Pielęgnacja drewnianej balii

  • Gdy wymieniasz wodę w balii ogrodowej, wyczyść dokładnie wnętrze jacuzzi specjalnym detergentem do dezynfekcji.
  • Konserwuj (maluj) balię raz w roku, jeśli chcesz by jacuzzi zachowało elegancki wygląd na wiele lat.

Czy drewno z którego zbudowana jest balia ma znaczenie?

Niezwykle ważne jest by jacuzzi całoroczne było zbudowane z dobrego drewna, ponieważ narażone jest na różne warunki zewnętrzne: zmiany temperatur, opady, promieniowanie słoneczne. ScandiSpa stawia na jakość, dlatego oferowane przez markę balie ogrodowe zbudowane są drewna termicznego Thermowood, którego żywotność sięga do 30 lat. Produkty z drewna termicznego są odporne na mrozy i na gnicie. Ponadto są ekologiczne – nie zawierają tworzyw sztucznych i są pozbawione żywicy.

Jakie podłoże pod balię ogrodową?

Aranżacja przestrzeni wokół balii ogrodowej ma duży wpływ na komfort użytkowania. Roślinność wokół balii może stworzyć przyjemny mikroklimat i zapewnić niezwykle ważną prywatność. Pamiętaj też o klimatycznym oświetleniu zewnętrznym, które pozwoli korzystać również z balii wieczorami, tworząc niepowtarzalną atmosferę.

Bardzo ważne jest również podłoże pod balię, które musi być stabilne i proste. Balia nie może stać bezpośrednio na trawie lub na ziemi. Klienci ScandiSpa wielokrotnie decydują się na konstrukcję drewnianą, która świetnie współgra wizualnie z drewnianą balią. Kostka lub kamień są również dobrym pomysłem.

Balia ogrodowa to coś więcej niż luksusowy dodatek do ogrodu. To świetna inwestycja na długie lata we własny relaks oraz zdrowie.

Odpowiedź