Atpolan 80 ec – zastosowanie

Stosowanie substancji chemicznych w przyrodzie do zwalczania szkodników niszczących plony i rośliny, zostało wykorzystane wielokrotnie. Ważne jest, aby wiedzieć, że te same substancje mogą mieć negatywny wpływ na ludzi. Środki ochrony roślin służą rozwojowi ogrodów z wielką troską – ale nieodpowiednio używane szkodzą środowisku. Jednocześnie pomagają właścicielom ogrodów utrzymać uprawy bez uszczerbków. Wybierając preparat, który najlepiej sprawdzi się w ochronie roślin przed szkodnikami, należy zwrócić uwagę na ilość składników aktywnych, aby nie stwarzać zbyt dużego ryzyka dla zdrowia człowieka podczas stosowania ich w przydomowym ogrodzie. Czym jest Atpolan 80 ec? Odpowiadamy w naszym artykule.

Adiuwanty – czym są?

Adiuwanty są ważną częścią środków ochrony roślin. Mogą one poprawić ich wzrastanie i zwiększyć skuteczność w walce ze szkodnikami roślin, ale jest jedna rzecz, którą musisz wiedzieć przed użyciem tego typu produktu: jak wybrać odpowiedni adiuwant dla moich roślin? W tym artykule dowiecie się wszystkiego na temat działania każdego z nich! Jednym z nich jest Atpolan 80 ec.

Jakie są zalety stosowania adiuwantów?

Adiuwanty są użyteczne dla lepszego działania herbicydów. Mogą one przyspieszyć wchłanianie cieczy do ścian komórek roślinnych, jak również pomóc zapobiec przy niekorzystnej pogodzie zniszczeniu go w czasie stosowania – poprzez przyspieszenie jego działania. Domieszki trwają dłużej niż pojedynczy środek chemiczny, ponieważ są wykonane z większej ilości związków organicznych, co oznacza, że rolnicy potrzebują mniejszej ilości!

Jak w przypadku wszystkich produktów ochrony roślin, adiuwanty muszą być stosowane prawidłowo i w odpowiednim stężeniu. Istnieje ich wiele różnych rodzajów, które mogą być stosowane w celu poprawy naszej efektywności jako ogrodników; niektóre przykłady to adiuwanty na bazie oleju lub poliglicerolu.

Atpolan 80 ec – czym jest?

Atpolan 80 ec jest produktem silnym i uniwersalnym. Może być stosowany w celu zachowania aktywności herbicydów, fungicydów lub pestycydów stosowanych dolistnie na rośliny, takie jak burak cukrowy, jęczmień jary/pszenica (w tym pszenżyto), kukurydza itp., zwiększając ich skuteczność w zwalczaniu chwastów i szkodników w Twoim ogrodzie czy na działce!

Atpolan 80 ec – zalety stosowania

Stosowanie środka Atpolan 80 ec ma wiele zalet, których nie można przeoczyć. Na przykład obniża napięcie powierzchniowe w celu poprawy równomierności na powierzchniach roślin – działa lepiej w porównaniu z innymi produktami, takimi jak opryski dolistne, które mogą prowadzić do nierównomiernego pokrycia z powodu rozłożenia na różnych obszarach lub rodzajach liści roślin; umożliwia on stosowanie herbicydów, ponieważ pozwala nam zmniejszyć zalecane dawki; zmniejsza to również ryzyko znoszenia, ponieważ krople pozostają blisko siebie, zamiast rozchodzić się na wszystkie strony.

Niektórzy obawiają się stosowania środków ochrony roślin i uważają je za szkodliwe. Warto jednak wiedzieć, że odpowiednio stosowane, mogą bardziej pomóc, niż zaszkodzić.  

Odpowiedź