Ruchome ścianki działowe w mieszkaniu – hit, czy kit?

[REKLAMA]

Ruchome ścianki działowe są na pewno znane osobom, które pracują w biurze, organizują spotkania w większym gronie, biorą udział w konferencjach, odwiedzili kiedyś salę bankietową w domu weselnym. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie oddzielenie od siebie pomieszczeń dźwiękoszczelną ścianką przesuwną, ma wielu zwolenników i coraz częściej trafia także do prywatnych mieszkań.

Ściany przesuwne do mieszkania

W małym i dużym mieszkaniu ścianka działowa przesuwna może stać się najprostszym, najtańszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem. Ma wiele funkcji i walorów, które przewyższają zalety ściany z cegły albo konstrukcji z karton-gipsu.

Podział małego mieszkania

Ściany przesuwne w mieszkaniu, które trzeba sprawnie podzielić tak, by wyznaczyć każdemu własną intymną strefę, sprawdzają się wyśmienicie. Dzięki prostej konstrukcji opartej na panelach ściennych zamontowanych w prowadnicach nawet w małym salonie można odgrodzić miejsce na biuro czy w sypialni kącik do spania dla dziecka. System jednocześnie nie ogranicza wolnej przestrzeni, zajmuje o wiele mniej miejsca niż ściana klasyczna, a po zsunięciu paneli znowu mamy do czynienia z pomieszczeniem otwartym.

Podział dużego mieszkania

Wiele osób decyduje się na wnętrza duże, otwarte, przestronne. Z czasem jednak może się okazać, że w salonie przydałby się gabinet do pracy oddzielony ścianką albo że osoba, która gotuje, chciałaby być odseparowana od domowników. Ścianki działowe przesuwne także znajdą w takim przypadku zastosowanie. Można szybko wydzielić nowe strefy w mieszkaniu, nadać inny kształt w dużej, otwartej przestrzeni, a jednocześnie zmiany te nie będą trwałe.

Mobilne ściany akustyczne – sprawdź na abopart.pl!

Podział pomieszczeń bez remontu

Każdy remont to spore koszty, dużo pracy i nierzadko bałagan, konflikty z sąsiadami i nierzetelnymi wykonawcami. Dlatego, zamiast kompletnie przebudowywać mieszkanie, można zmienić jego wygląd i poprawić funkcjonalność za sprawą przesuwnej ściany działowej. Ściana działowa przesuwna jest bardzo szybka w montażu i nie wymaga skomplikowanych narzędzi. Jednocześnie, kiedy tylko chcemy, możemy zsunąć jej elementy i ściana znika w kilka sekund. W ścianie można zamontować nawet drzwi, które także zsuwają się, jeśli chcemy, by pomieszczenie nie było przedzielone. Takie rozwiązania przyjmowane są często w domach, w których jeden pokój dzielą dzieci w różnym wieku. Przesuwna ścianka wyznaczy każdemu dziecku własny kąt do nauki, relaksu i zabawy i na zawsze zakończy kłótnie o pokój.

Estetyczne ścianki przesuwne w domu

Źródło: http://abopart.pl/

Każdą ścianę można pomalować, wytapetować, pokryć ciekawą fakturą. Ruchome ścianki działowe do domu także dają wiele możliwości aranżacyjnych. Panele dostępne są w różnych kolorach, wzorach i w ciekawej galanterii wykończeniowej. Mieszkanie będzie więc atrakcyjne i funkcjonalne. Czy więc ruchome ścianki działowe w mieszkaniu to hit, czy kit? To na pewno rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, bo okazuje się proste, skuteczne i relatywnie tanie w porównaniu z kosztami remontu. Remontu, który pozostaje na wiele lat, a przecież warunki życia i potrzeby domowników wciąż się zmieniają. Ścianki przesuwne są więc korzystniejszym rozwiązaniem, także w domach.

Odpowiedź