Mieszkanie w stylu Boho – jaka podłoga?

[REKLAMA]

Zwolennicy minimalizmu traktują ten styl raczej jako ciekawostkę, ale ci, którzy pragną wnętrz z duszą nie będą się dwa razy zastanawiali podczas projektowania. Boho, bo o tym stylu mowa, od jakiegoś już czasu zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników, nawet w budownictwie bardziej nowoczesnym. Jak urządzić mieszkanie w stylu boho i jakie panele podłogowe najlepiej się w tym przypadku sprawdzą? Te zagadnienia omówimy w poniższym artykule. Czym charakteryzuje się styl boho w aranżacji wnętrz?

Niespotykane połączenia kolorów, wzorów i faktur – w stylu boho docenia się rozmaitość, z której wynikają niespotykane zestawienia. W porównaniu do innych styli boho jest nad wyraz ekspresyjną metodą projektowania. Rzadko stosuje się tu jakieś restrykcyjne ograniczenia lub zasady, ponieważ jest odzwierciedleniem osobowości mieszkańców danego domu. Podsumowując, ciężko jest znaleźć klimatyczne projekty od tych w stylu boho.

We wnętrzu zaprojektowanym w tym stylu widuje się dużo niepasujących do siebie elementów, lecz tylko z pozoru. Zmyślnie łączy się tu przeróżne faktury i wzory. Jednymi z ważniejszych elementów są tekstylia To styl, w którym królują dodatki, w szczególności tekstylia – wysmakowane dywany, nietuzinkowe poszewki i tęgie pledy. Najlepiej gdyby większość materiałów była naturalnego pochodzenia lub ręcznie wykonana. Dopełnieniem takich wnętrz są pamiątki z podróży i elementy dekoracyjne w stylu vintage.

Panele podłogowe w mieszkaniu w stylu boho.

Stając przed decyzją jakie panele podłogowe wybrać do mieszkania w stylu boho, nietrudno dojść do wniosku, że wielość kolorów i wzorów jest naszym zdecydowanym sprzymierzeńcem. Warto skierować się ku charakterystycznym wzorom, które będą odpowiednim uzupełnieniem do wszelkich dodatków. Im bardziej wyrazisty wzór tym większa szansa, że podłoga stanie się kolejnym, niezwykłym elementem dekoracji.
Panele podłogowe z mocno podkreślonym wzorem drewna mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto podać tu przykład jakim jest Dąb Baleary z kolekcji De Lux. Posiada on naturalną barwę, wspaniałe usłojenie dzięki czemu świetnie wpasuje się w filozofię stylu boho, nadal zachowując możliwość zestawiania z całym szeregiem barw czy wzorów.

Ciekawym pomysłem dla uzupełnienia vintageowych dekoracji mogą okazać się panele podłogowe o naturalnym usłojeniu z poziomym przekrojem drzewa. Takimi podłogami są, np.: Dąb Dakota lub Dąb Floryda z kolekcji Premium.

Jasne panele podłogowe to również kierunek o którym nie warto zapominać. Łączone z jasnymi lub nawet białymi ścianami stworzą doskonałe tło dla wielokolorowych dodatków. Dobrą opcją jest Dąb Dallas z kolekcji Premium, który urozmaici wnętrze i wniesie powiew oryginalności.

Odpowiedź