Rynek mieszkaniowy w Polsce przeżywa aktualnie dynamiczny rozwój. Inwestycji mieszkaniowych przybywa w szybkim tempie. Nowe inwestycje deweloperskie są odpowiedzią na duży popyt na nowe mieszkania ze strony konsumentów. Nic więc dziwnego, że również coraz więcej osób prywatnych upatruje w tym szansę na opłacalny biznes.
Można kupić gotowe mieszkanie od dewelopera i próbować sprzedaż je z zarobkiem. Jednak coraz więcej osób poszukuje mieszkań gotowych, już urządzonych i umeblowanych, w stanie gotowym do zamieszkania. Wynika to z braku czasu np. z powodu licznych obowiązków zawodowych. Dlatego kupujący oraz deweloperzy coraz częściej urządzają mieszkanie i dopiero potem wystawiają je na sprzedaż.
Sporym wzięciem nadal cieszą się również mieszkania z rynku wtórnego. Mają one unikalne walory, których często brakuje mieszkaniom powstającym na nowych osiedlach – bliskość do centrum miasta, dużo zieleni itp. Właściciele inwestują w remonty, mające na celu podniesienie standardu mieszkań, dostosowanie ich do aktualnych wymagań konsumentów. Jeśli komuś nie zależy bardzo na windzie w budynku czy monitorowanym parkingu, a chce mieszkać w ścisłym centrum lub mieć sporo miejsca na spacery itp. to mieszkanie z rynku wtórnego będzie idealnym rozwiązaniem.
Choć przyznać trzeba, że nowopowstające osiedla również starają się maksymalnie sprostać wymogom kupujących. W nowoczesnych blokach nie brakuje szeregu udogodnień tj. windy, całodobowy monitoring, ogrodzone place zabaw, windy, podziemne parkingi. Deweloperzy dbają również o to, aby na osiedlu nie zabrakło miejsc relaksu, odpoczynku i miejsca do zabawy dla dzieci.
Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju branży nieruchomości z całą pewnością warto inwestować w mieszkania na sprzedaż. Analiza zapytań w wyszukiwarce internetowej pokazuje, że zapytania w stylu nowe mieszkania na sprzedaż lublin są wpisywane w Google praktycznie przez okrągły rok. Wynika to z faktu, że nowe inwestycje mieszkaniowe są realizowane właściwie przez cały czas, a klienci często kupują mieszkanie w bardzo początkowej fazie realizacji inwestycji.
Popyt na nowe mieszkania jest tak duży, że klienci „zaklepują” sobie lokale jeszcze wtedy gdy mieszkania nie ma i fizycznie nie można go zobaczyć. Mimo, że często wiąże się to z pewnym ryzykiem to klienci decydują się na taki krok, jeśli zależy im na konkretnym lokum ze względu na lokalizację bądź cenę.
Odpowiedź