Zieleń angielska wchodzi na salony

[REKLAMA]

Angielska zieleń to jeden z najmodniejszych kolorów tego sezonu. Podpiła serca projektantów wnętrz swoją wyrazistością i elegancją, dzięki czemu jest chętnie wykorzystywana na tkaninach tapicerskich i jako kolor dodatków. Elegancka i pełna wyrazu, zdecydowanie powinna zagościć także w Twoim salonie.

Zielona tapicerka w Twoim salonie

Nasycona zieleń, nazywana też angielską, jest chętnie wykorzystywana przy doborze tkanin tapicerskich. Przykładem może być klasyczna, angielska kanapa Chesterfield, która najlepiej prezentuje się właśnie w nasyconych, ciemnych barwach, takich jak czerń, fiolet oraz właśnie butelkowa zieleń. Zieleń angielska przepięknie prezentuje się na wysoko jakościowych, aksamitnych tkaninach, chętnie wykorzystywanych właśnie w meblach typu Chesterfield, ale także wielu innych.

Meble do salonu, takie jak sofa lub fotel wypoczynkowy, także świetnie zaprezentują się w kolorze angielskiej zieleni. Każdemu wnętrzu nadają wyrazu i elegancji, nieważne czy nasz salon jest urządzony w stylu klasycznym, glamour czy też nowojorskim, który bardzo lubi mocne akcenty kolorystyczne. W zasadzie wszystkie meble tapicerowane: fotele do salonu i sofy, będą się dobrze prezentować w kolorze butelkowej zieleni, zwłaszcza jeżeli wybierzemy dobrej jakości plusz, aksamit lub welur, które dodatkowo podkreślą luksusowy charakter tych wyjątkowych mebli i doskonale wyglądaj w świetle słońca lub przy nastrojowym oświetleniu salonu.

Eleganckie motywy roślinne

Moda na zieleń angielską jest mocno związana z popularnością motywów roślinnych, nawiązujących do liści o intensywnym odcieniu zieleni. Wzór liści bananowca lub monstery, roślin dużych i intensywnie zielonych liściach, świetnie sprawdza się jako sposób na ożywienie wnętrza. Jest chętnie wykorzystywany na wszelkiego rodzaju tekstyliach, takich jak dywany czy zasłony. Doskonale prezentują się również poduszki dekoracyjne ozdobione motywem ciemno zielonych liści, ułożone na sofie lub fotelu. Tekstylia to prosty i szybki sposób, żeby ożywić wnętrze, bez konieczności inwestowania w nowe meble lub malowania ścian. Łatwo dostępne w sklepach z artykułami wyposażenia wnętrz dodatki sprawią, że Twój salon nabierze nowego wyrazu.

Angielski szyk

Zieleń angielska to piękny i popularny kolor, ale jego wykorzystanie w mieszkaniu wymaga nieco pracy koncepcyjnej. Butelkowa, nasycona zieleń to elegancki i uniwersalny kolor, jednak należy pamiętać, że użyty w zbyt dużej ilości, może nieco przytłoczyć aranżację wnętrza. Jeżeli rozważasz pomalowanie ścian na ten kolor, wybierz raczej jedną z nich, nadając pomieszczeniu wyraźny akcent kolorystyczny, ale nie dominując całej aranżacji. Inny sposób to zastosowanie mebli w kolorze angielskiej zielenie: sofa lub fotel obite tkaniną w tym kolorze to świetny pomysł na modną aranżację. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest ustawienie butelkowo zielonej sofy w salonie urządzonym na zasadzie kontrastu: w stonowanych beżach i szarościach. To połączenie angielskiej elegancji z intensywnym akcentem kolorystycznym praktycznie nigdy nie wychodzi z mody i jest niezwykle przyjemne dla oka. Jeżeli masz ochotę na nieco więcej detali w tym pięknym kolorze, wybierz szklane wazony i złote ramki na zdjęcia, w których umieścisz grafiki z liśćmi bananowca lub draceny.

W ostatnim czasie angielska zieleń przebojem wraca na salony. Jeżeli lubisz klasyczne, ale jednocześnie pełne wyrazu, to ten kolor powinien zagościć także w Twoim mieszkaniu. Nieważne, czy wybierzesz pełną klasy, tapicerowaną kanapę, czy może postawisz na zielone dodatki: z pewnością uzyskasz niepowtarzalny efekt.

Odpowiedź