Sofy chesterfield to ponadczasowa klasyka na lata

[REKLAMA]

Kiedy szukamy sofy do swojego salonu chcemy aby była wygodna i trwała. Zależy nam aby uroda naszej sofy nie przeminęła wraz z modą. Warto dlatego postawić na sofy chesterfield, które cieszą się od bardzo dawna niesłabnącą popularności, a przy tym wykonywane są z bardzo dobrych materiałów dzięki czemu są trwałe.

SOFA USZAK CHESTERFIELD LORD REGENT SKÓRA DUBAI 2 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Czy sofa chesterfield jest modna od dawna?

Tak moda na meble chesterfield jest od bardzo dawna. Można to zauważyć chociażby oglądając filmy. Sofy chesterfield możemy zobaczyć w produkcjach z lat 60, 70 jak i tych współczesnych.

Sofy chesterfield, fotele chesterfield to bardzo częste wyposażenie gabinetów wziętych prawników, znanych polityków w tym prezydentów państw.

Sofy chesterfield są też widoczne w reklamach, programach telewizyjnych czy sesjach fotograficznych. Jeśli wiemy czego szukamy będziemy zdziwieni jak często te meble są wykorzystywane w show biznesie.

Co charakteryzuje sofy chesterfield?

Najprościej byłoby napisać że sofy te wyróżnia komfort i elegancja, ale skąd się ona bierze?

Sofy chesterfield zarówno modele nowoczesne jak i te klasyczne charakteryzuje głębokie pikowanie. Kształt tego pikowania ni jest też obojetny. Pomiędzy poszczególnymi plikami tworzy się kształt rombu. Pomiędzy pikami tworzą się również zakładki, które doświadczony tapicer odpowiednio układa. Ważną informacją jest, że sofy chesterfield są układane, a nie szyte.

KANAPA CHESTERFIELD CELEBRITY 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Dla sofy chesterfield ważnym elementem są również grube mięsiste boki, które w modelach klasycznych, klubowych są tej samej wysokości co oparcie.

Wśród sof chesterfield możemy spotkać również modele z wysokim oparciem, wzorowane na fotelach typu Uszak. To bardzo piękne i eleganckie sofy.

SOFA CHESTERFIELD MADAME SOFT PLUS 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Sofa chesterfield rozkładana

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów w ofercie możemy znaleźć sporo modeli sof w stylu chesterfield z funkcją spania. Zaczynając od sof przeznaczonych do spania codziennego, do sof, które będą nam służyły do spania okazjonalnie np.: dla naszych gości.

SOFA CHESTERFIELD ROZKŁADANA MARCH 2,5 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

W sofach stylowych bardzo często wykorzystywana jest funkcja belgijska. jest ona bardzo łatwa w obsłudze.

Przy dłuższych sofach możemy skorzystać z funkcji typu Delfin. Taka funkcja jest przede wszystkim znana z sof narożnych. Jest to bardzo wygodna funkcja zarówno jako łóżko w nocy, czy w dzień jako wysuwany podnóżek.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennie

Jeśli jednak planujemy z sofy chesterfield w formie łóżka korzystać codziennie warto wybrać funkcję spania do spania codziennego IdealMeble.

Dlaczego jest to takie ważne aby funkcja była do spania codziennego? Każdy producent przewiduje wytrzymałość swoich produktów w tym funkcji spania. Przy funkcji spania do spania codziennego mamy gwarancję, że przy poprawnym użytkowaniu funkcji wytrzyma ona codzienne użytkowanie w tym składanie i rozkładanie.

SOFA ROZKŁADANA CHESTERFIELD NORMAL Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Dodatkowo funkcja ta posiada grubszy materac wyposażony w sprężyny bonelowe dzięki którym materac jest wygodny i trwały.

Odpowiedź