Salon w stylu klasycznym – co wybrać?

[REKLAMA]

Urządzenie salonu w klasycznym stylu wcale nie oznacza konieczności zakupu antyków czy drogich mebli stylizowanych. Jest to wprawdzie jedna z opcji, ale znacznie tańszym rozwiązaniem jest wybór mebli pokojowych, które wprowadzą do wnętrza ciepło i harmonię. Wśród naszych propozycji znajdziesz pomysły, które zdecydowanie przełamują modny obecnie minimalizm, wprowadzając w jego miejsce inne atrakcyjne rozwiązania.

Szklane witryny w klasycznych wnętrzach

Wśród mebli do pokoju dziennego szklane witryny najbardziej nawiązują do tradycyjnego wyposażenia szlacheckich dworków, pałaców czy ekskluzywnych willi. Są to bardzo eleganckie meble do salonu. Klasyczne szklane gabloty kryły w swoich wnętrzach porcelanową zastawę stołową lub inne cenne bibeloty. Również współcześnie możemy w niej wyeksponować serwis obiadowy bądź piękne przedmioty o wartości sentymentalnej. Mebel ten pozwala nawiązać do przeszłości, jednocześnie jest oryginalną ozdobą wnętrza. Choć dawniej królowały witryny wykonane z litego drewna, dziś możemy nabyć równie piękne meble wykonane z jego zamienników.

Elegancka komoda – mebel z tradycją

Komoda jest bardzo praktycznym i funkcjonalnym meblem. Pozwala przechować wiele rzeczy, a jednocześnie stanowi dekoracje salonu. Historia meblarstwa wskazuje na Francję, jako miejsce jej powstania. Obecnie komodę można znaleźć niemal w każdym domu. Najważniejszym atutem mebla jest możliwość ustawienia na komodzie przeróżnych dekoracji. Wśród nich najpopularniejsze są rodzinne fotografie, pamiątki, świeczniki czy wazony. Meble do salonu klasyczne w przeciwieństwie do modernistycznych rozwiązań znacznie bardziej eksponują naszą osobowość, przywiązanie do tradycji i wielopokoleniową historię rodziny. Komoda świetnie się do tego nadaje.

Regał w salonie

Kolejnym meblem, który zdecydowanie uświetni klasyczne wnętrze, jest regał. Współczesne trendy wnętrzarskie zdecydowanie go odrzuciły, zastępując go zamkniętymi szafkami i szafami. Czasami pojawiają się nowoczesne regały do salonu, które raczej nie nawiązują już do standardowych rozwiązań. Tymczasem właśnie prostota i klasyka pomaga wydobyć atuty tego mebla. Regał otwarty to doskonałe miejsce na zaaranżowanie biblioteczki, która doskonale wpisuje się w klimat klasycznego salonu. Z kolei regały zamknięte pomogą przechować rzeczy osobiste. Nowoczesne regały do salonu mogą też nawiązywać do zapomnianych już rozwiązań np. łączyć funkcję regału i barku.

Klasyczne meble systemowe

Poszukując mebli utrzymanych w klasycznym stylu, warto wykorzystać potencjał mebli systemowych. Utrzymane w jednolitym stylu pozwalają połączyć poszczególne elementy w dowolny dla nas sposób. W przeciwieństwie do meblościanek nie narzucają one sposobu aranżacji, ani nie ograniczają nas do jednej ściany. Możemy też wzbogacić nasz pokój o dodatkowe wyposażenie np. tradycyjny stół stanowiący obowiązkowy element wystroju klasycznego salonu.

Szeroki wybór mebli systemowych w tym również takich, których stylistyka nawiązuje do klasyki, oferuje sklep internetowy marmex.pl. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na systemy Antica lub Apollo.

Odpowiedź