Salon skandynawski – jaki stolik kawowy powinien się w nim znaleźć?

[REKLAMA]

W swoim mieszkaniu cenisz sobie przede wszystkim minimalizm i funkcjonalność? Posiadasz wyjątkowo przytulny salon skandynawski i chcesz dopełnić go praktycznym wyposażeniem? Sprawdź, jaki stolik kawowy sprawdzi się w takim wnętrzu najlepiej i dopełnij całą aranżację wyjątkowo designerskim meblem.

Styl skandynawski – naturalny wystrój i wysoka funkcjonalność 

Wnętrza skandynawskie odznaczają się wyjątkową subtelnością i unikatowością. Styl ten stanowi odzwierciedlenie przestrzeni, której głównym motywem przewodnim jest zasada: mniej znaczy więcej. Ważne, aby każdy element wyposażenia posiadał swój cel. Wszystkie akcenty, jakie znajdą się we wnętrzu, powinny być dobrze przemyślane. Ogromne znaczenie ma dopasowanie do siebie wszystkich elementów wystroju tak, aby był on jak najbardziej uporządkowany i spójny. Wywodzący się z Europy Północnej styl skandynawski charakteryzuje się:

  • nawiązaniem do natury,
  • minimalizmem,
  • prostymi formami,
  • jasnymi barwami,
  • funkcjonalnym wyposażeniem,
  • geometrycznymi wzorami,
  • przestronnymi wnętrzami.

Niezwykle ważne w całej przestrzeni jest wykorzystanie odpowiednich mebli. W sypialni skandynawskiej główną rolę gra duże łóżko z drewnianą ramą. W salonie, czyli głównym pomieszczeniu każdego mieszkania, najważniejsze są kanapa i drewniany stolik kawowy. W trakcie wyboru należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, tak aby wybrać mebel, który podkreśli skandynawski wystrój. Podstawową kwestią jest wysoka jakość wykorzystanych podczas produkcji materiałów. Trwałe i solidne stoliki kawowe, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz pięknym designem można znaleźć w sklepie internetowym Sinesti

Jaki stolik kawowy wybrać do pomieszczenia skandynawskiego?

Stolik kawowy pełni bardzo istotne funkcje w tak ważnym pomieszczeniu, jakim jest salon. Stanowi on przede wszystkim główne miejsce przechowywania najpotrzebniejszych akcesoriów, które warto mieć zawsze pod ręką. Jest on między innymi przydatny do odłożenia filiżanki kawy w trakcie przyjmowania gości oraz pełni ważną funkcję dekoracyjną całego wnętrza. Wybierając stolik kawowy, dobrze jest zwrócić uwagę na wielkość, kształt oraz design mebla. Odpowiednio dobrany element wyposażenia nada pomieszczeniu wyjątkowy klimat, który podkreśli skandynawski charakter salonu. 

Wielkość stolika kawowego

Ze względu na to, że we wnętrzach skandynawskich bardzo ważnym aspektem jest funkcjonalność wyposażenia, istotne jest to, aby wielkość stolika kawowego była jak najbardziej ergonomiczna. Korzystanie z mebla powinno być wygodne i komfortowe. Najlepiej, jeśli jego wysokość jest dostosowana do wielkości sofy, przy której się znajdzie. Podkreśla się, że powinno być to około 2,5-5 cm niżej niż siedzisko kanapy. Wielkość stolika powinna być dostosowana również do ogólnych wymiarów pomieszczenia. Mebel powinien stanowić główny element wyposażenia, jednak nie zabierać w nim zbyt dużo miejsca. W przypadku małych salonów dobrze jest wybrać stolik o niewielkiej powierzchni blatu. Duże wnętrza nie wymagają takiego ograniczenia. 

Kształt mebla

Bardzo ważną kwestią w trakcie wyboru stolika kawowego jest jego kształt. Ma on wpływ na to jak końcowo prezentuje się całe wnętrze. Można pokusić się na bardziej klasyczne formy np. kwadrat czy prostokąt lub nieco bardziej unikatowe takie, jak trójkąt czy owal. W salonie skandynawskim meble pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale również dekoracyjną, dlatego jak najbardziej można wybrać nietypowe kształty, które nadadzą pomieszczeniu ciekawego charakteru. 

Design stolika kawowego

Chcąc wprowadzić do wnętrza skandynawskiego klimatu, podczas wyboru stolika kawowego warto wziąć pod uwagę ogólny design mebla. Niezwykle ważną kwestią jest to, aby spełniał on podstawowe cechy charakterystyczne dla wnętrz inspirowanych północą. Najlepiej sprawdzają się drewniane stoliki kawowe, które nadają wnętrzom naturalnego klimatu i przywołują na myśl harmonię i ład. W zależności od tego, jakie kolory znajdują się w salonie, można zdecydować się na stoliki kawowe skandynawskie wykonane z ciemnego drewna orzechowego lub jasnego dębowego.

Odpowiedź