Nowoczesne narożniki do salonu – czy to rozwiązanie dla każdego?

Meble wypoczynkowe to nieodłączny element salonu, nawet tego, który jednocześnie pełni wiele innych funkcji. Coraz częściej wybór pada na kanapy lub narożniki z funkcją spania, które na wypadek wizyty gości zamieniają się w funkcjonalne łóżko.

  1. Nowoczesne narożniki L- i U-kształtne
  2. Tapicerowane narożniki do salonu
  3. Meble wypoczynkowe z funkcją spania

Meble do pokoju dziennego pełnią zwykle wiele funkcji, dlatego muszą być zarówno wytrzymałe, jak i estetyczne. W przypadku narożnika liczy się również jego kształt – do małego salonu polecane są narożniki w kształcie L, natomiast w większych pokojach dziennych można ustawić narożniki w kształcie U.

Nowoczesne narożniki L- i U-kształtne

Narożniki wypoczynkowe są chętnie wybierane zarówno do małych, jak i dużych pokojów dziennych. Ich elementem charakterystycznym są szezlongi, które ustawia się w kształcie litery L lub litery U. Pierwsze uważane są za narożniki uniwersalne, ponieważ zajmują mniej miejsca niż ich U-kształtne odpowiedniki, więc można je postawić zarówno w małym, jak i dużym salonie. Dzięki nim pokój dzienny zyskuje nowoczesny wygląd, a zarówno goście, jak i domownicy, mają wygodne miejsce do odpoczynku. Do narożnika L-kształtnego można też łatwo dopasować fotel czy puf, stanowiący dodatkowe miejsce do siedzenia przy ławie lub stole. Z kolei narożniki w kształcie „U” to rozwiązanie polecane do dużych salonów. Charakteryzują się dwoma szezlongami, z których zwykle jeden posiada oparcie, a drugi nie, choć nie jest to reguła. U-kształtny narożnik do salonu zapewnia dużą przestrzeń do siedzenia, a jeśli posiada dodatkowo funkcję spania lub praktyczne skrzynie, może służyć jako łóżko gościnne i miejsce do przechowywania domowych tekstyliów.

Tapicerowane narożniki do salonu

Niezależnie od tego, czy wybór padnie na narożniki w kształcie „L” czy w kształcie „U”, kluczowa jest wygoda użytkowania i estetyka wykończenia. Biorąc pod uwagę kwestie dekoracyjne i estetyczne, dobrym wyborem jest narożnik tapicerowany, który idealnie wpisuje się w modowe trendy wnętrzarskie. Wybór takiego mebla daje wiele możliwości. Po pierwsze, kupujący może zwykle sam zdecydować, jaki kolor ma mieć narożnik, z podziałem na poszczególne elementy. Po drugie, wybierając materiał dobrej jakości, można mieć gwarancję, że narożnik będzie się prezentował tak samo dobrze zarówno po zakupie, jak i po kilku latach jego użytkowania. Narożniki tapicerowane są łatwe do utrzymania w czystości, a jeśli materiał ulegnie zniszczeniu lub zmechaceniu, można go wymienić, zlecając tapicerowi ponowne obicie. Meble tapicerowane są bardzo modne i łatwo dopasować je do każdego wnętrza, dlatego cieszą się tak dużym powodzeniem zarówno wśród użytkowników, jak i architektów wnętrz.

Meble wypoczynkowe z funkcją spania

Nowoczesny narożnik nie musi pełnić jedynie funkcji mebli wypoczynkowych, ale może być też dodatkowym miejscem do spania, np. dla gości. Współczesne, polskie budownictwo skupia się w dużej mierze na niewielkich mieszkaniach, w których salon pełni jednocześnie funkcję sypialni lub pokoju gościnnego. W takich warunkach duży narożnik z regulowanym zagłówkiem i funkcją spania sprawdzi się idealnie. W ciągu dnia będzie służył jako miejsce do odpoczynku, natomiast w nocy jako funkcjonalne, wygodne łóżko. W tym wypadku duże znaczenie ma rozmiar mebla – chcąc zyskać dużą przestrzeń do spania, lepiej wybrać narożniki do salonu z możliwością rozkładania i wyposażone w skrzynię na pościel czy sypialniane tekstylia dla gości lub domowników.

 Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odpowiedź