Na czym spać?

[REKLAMA]

[WSPÓŁPRACA REKLAMOWA]

Sen i wypoczynek to jedne z najważniejszych spraw w naszym życiu, choć niekiedy trudno jest znaleźć czas na odpoczynek, bez niego nie sposób prawidłowo funkcjonować. Odpowiednie, zbilansowane podejście do aktywności i przerwy od niej pozwala nam nabrać pełnię sił do działania i być bardziej wydajnym w ciągu dnia. Ważne jest też gdzie w jaki sposób odpoczywamy.

Łóżka drewniane

Klasycznym, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest korzystanie z łóżek o drewnianym stelażu. Takie rozwiązanie praktykuje się od wielu, wielu lat. Drewno to nie tylko naturalnie pozyskany materiał, który nie powinien stanowić problemu dla alergików, ale także łatwo dopasować go do potrzeb. Do łóżek, które muszą być stabilnie i nie przemieszczać się warto jest wykorzystywać drewno bukowe, dębowe lub orzechowe, bowiem właśnie takie drewna gwarantują największą twardość, za którą idzie pewność stabilności i stateczności mebla. Drewno brzozowe to takie ciekawe rozwiązanie – tego typu drewno utrzymuje ciężar, ale także jest elastyczne dzięki czemu może dobrze sprawdzić się w sypialni. Jeśli jednak zależy nam na łóżku, które ma być lekkie i łatwo jest jest przenieść to powinniśmy pomyśleć nad innym rodzajem drewna. Sosna i olcha to rodzaje drewna, z których łóżka są lekkie, ale zachowują swoją stateczną funkcję utrzymującą ciężar.

Wybierając łóżka drewniane na Ceneo warto jest zastanowić się nad funkcją jaką mają pełnić. Świadoma decyzja z uwzględnieniem wszystkich czynników to lepszy i bardziej korzystny wybór i to właśnie dlatego należy myśleć nad tym z jakiego rodzaju drewna stworzone jest nasze łóżko. Nie chodzi tutaj o to, aby jeden rodzaj drewna był koniecznie gorszy od innego, lecz zwrócić szczególną uwagę na funkcję każdego z nich. Inaczej wykorzystujemy łóżka jednoosobowe niż łóżka małżeńskie, kanapy, sofy czy wersalki. 

Meble do spania wykonane z drewna są bardzo trwałe i przez wiele osób wykorzystywane latami. Dodatkowym atutem drewnianych mebli takich jak łóżko sypialniane może być posiadanie ciekawych zdobień, drobnych płaskorzeźb w drewnie czy też innych wykończeń dekoracyjnych np. w nogach mebla.

Łóżka metalowe

Mimo popularności wcześniej wspomnianych drewnianych łóżek, coraz to częściej w sklepach stacjonarnych i internetowych możemy zaobserwować takie łóżka, które nie mają wcale elementów drewnianych. Drewno, z którego można wykonać chociażby stelaż łóżka, można zamienić na metal, który wcale nie jest gorszym tworzywem.

Metalowe stelaże najczęściej są wykonywane ze stali co sprawia, że są one w stanie udźwignąć ciężar. Nie należy obawiać się, że metalowy stelaż jest gorszy od drewnianego – to mit. Po prostu pełni on nieco inną funkcję. Rurki i pręty pozwalają dopasować się do wielu różnych przestrzeni. Niekiedy pozornie cienkie połączenia metalu potrafią unieść naprawdę wiele. Zmienia się natomiast aspekt wizualny mebla. Metal daje wiele możliwości stworzenia ozdób, ale także może sprawić, że niewielka przestrzeń nie będzie wydawać się zbyt zapchana przez duże drewniane części mebla. 

Metalowe łóżko to także idealne rozwiązanie dla osób które chcą odpowiednio dobrać wysokość swojego łóżka. Tworzywo to jest idealne, aby dopasować wymiary tak, aby na przykład – można było wygodnie sprzątać pod łóżkiem, chować tam pudełka czy też mieć szafkę nocną na odpowiedniej wysokości.

Pozornym minusem takiego rozwiązania może być to, że metalowe pręty i rurki tworzące stelaż mogą być bardzo ciężkie, jednak należy pamiętać, że przekłada się to na stateczność mebla, który dzięki stabilnej konstrukcji nie będzie się ruszać. W kategorii łóżka metalowe możemy znaleźć wiele modeli, które pozwolą nam spersonalizować wybór tak, aby w pełni spełniał wszystkie nasze oczekiwania.

Co z podróżnikami?

Myśląc o wyborze łóżka czy to do sypialni czy salonu myślimy o czymś co będzie z nami na co dzień. Dla wielu osób własne łóżko jest miejscem, do którego wracają każdej nocy. Być może jednak, ktoś z naszych czytelników prowadzi nieco inny styl życia. Dla osób, które dużo podróżują i lubią spędzać czas na świeżym powietrzu wybór mebla w domu może mieć dużo mniejsze znaczenie niż dla domatorów.

Bez względu na wspomniane wcześniej priorytety nie należy zapominać, że każdy bez względu na prowadzony styl życia potrzebuje niekiedy chwili dla siebie, w której może spokojnie odpocząć i zrelaksować się. Dobrą alternatywą dla wygodnej sypialni może być dobrany w odpowiedni sposób hamak turystyczny. Gdy w ciepłe dni nocujemy na świeżym powietrzu możemy wykorzystać właśnie hamak, pozwoli on nam się zrelaksować zarówno na własnym podwórku, jak i w lesie.

Hamaki są niejako “łóżkiem polowym”. W tym artykule omawialiśmy już z czego mogą być stworzone łóżka domowe, teraz przyszedł czas, aby pomyśleć też nad wersją poza domem. Tutaj tak samo jak w poprzednich wypadkach nasz wybór znacząco przekłada się na poziom komfortu, który będziemy w stanie osiągnąć. Z czego składa się to wycieczkowe akcesorium? Kupując zestaw zwykle powinniśmy natrafić na: materiał główny będący przestrzenią, na której można się położyć; liny; karabińczyki oraz takie dodatki jak moskitiera czy worek do pakowania. Materiał, z którego wykonana jest część główna dla opcji turystycznej powinien być lekki, a zarazem pozwolić na utrzymanie dużego ciężaru. Dobrym rozwiązaniem są tutaj te hamaki, które zrobione są z nylonu czy poliestru. Taki materiał nie jest ciężki, dzięki temu dobrze się sprawdza u podróżników.

Świadomy i zadowolony

Zależy nam na kształtowaniu świadomych postaw konsumenckich tak, aby wybrane opcje pozostawały w najlepszym zadowoleniu, dlatego zachęcamy do podejmowania każdorazowej refleksji na temat tego z czego wykonane są rzeczy, które chcemy kupić. Będąc świadomym z jakich materiałów może zostać wykonany jakiś produkt, możemy zastanowić się nad tym, który z nich będzie najlepiej spełniać pożądane przez nas funkcje. Wybieraj świadomie!

Odpowiedź