Meble idealne do kawalerki

Zmiany zachodzące na rynku nieruchomości i jego dynamika sprawiają, że po kilku latach popularności mieszkań o średniej powierzchni użytkowej do łask wracają te najmniejsze, czyli kawalerki. To kawalerki kupuje się pod inwestycje jako przyszłe i pierwsze mieszkanie dla dzieci a do tego czasu podnajmuje, kawalerki rodzice kupują świeżo upieczonym studentom, którzy rozpoczynają edukację daleko od domu. Kawalerka to mieszkanie dla singla i ważna część przyszłego wkładu w małżeński, wspólny majątek.

Jak praktycznie umeblować kawalerkę?

Wbrew pozorom aranżacja przestrzeni kawalerki stanowi wyzwanie dla każdego użytkownika. Im mniej miejsca do dyspozycji tym staranniej trzeba dobrać umeblowanie, jego formę i kolorystykę. Co więcej, wybrane meble muszą pełnić bardzo często kilka różnych funkcji. Z estetycznego punktu widzenia najlepiej wybrać meble od jednego producenta, taki manewr sprawi, że przestrzeń użytkowa nabierze jeszcze większej spójności.

Bardzo [opularne w ostatnim okresie czasu meble Halmar posiadają wszystkie cechy, które predestynują je do zaaranżowania przestrzeni kawalerki. Przestrzeń tę najczęściej tworzy kuchnia z salonem, który musi zamienić się nocą w sypialnię. Na tak małej przestrzeni, szczególnie istotne jest optymalne zaprojektowanie kuchni. Szafy i szafki kuchenne, blaty, półki Halmar idealnie nadają się do funkcjonalnego, wyczerpującego projektu zabudowy kuchennej. Można ją zabudować aż po sufit, nie wywołując wrażenia nadmiaru i ciężkości. Jasne meble kuchenne Halmar jak Marija, Elizabeth czy Viola odpowiadają na wszystkie potrzeby miłośników nowoczesnych wnętrz lub tych lekko stylizowanych.

Salon w kawalerce musi spełniać różne funkcje

Do salonu najpraktyczniej jest kupować kolekcję mebli, w ten sposób uzyskuje się estetyczną i funkcjonalną spójność. Nie zawsze jest to możliwe, jednak zestawy mebli Halmar bardzo łatwo łączyć, wybierając spośród różnych kolekcji elementy właściwe dla danej przestrzeni. Z kolekcji Smart można wybrać np. rozkładany stół, który w kawalerce po złożeniu może służyć jako biurko do pracy, a w pełnej krasie do przyjmowania gości.

Nowoczesny desing mebli Halmar otwiera mnóstwo pomysłów na ciekawy stół lub ławę, czy też stolik kawowy, które będą musiały wystarczyć użytkownikowi na wszelkie okazje. Ciekawym produktem w tej grupie są stoliki Formosa czy Flamingo, które tak naprawdę składają się z dwóch stolików, jeden z nich niknie we wnętrzu drugiego. W ten sposób otrzymuje się optymalny do kawalerki, niewielki stolik kawowy, by w razie konieczności podwoić jego powierzchnię użytkową. Dwa w jednym to odpowiedź firmy Halmar na wymagania osób, które muszą cały swój dorobek zmieścić w kawalerce.

Do kawalerek nie wstawia się zwykle krzeseł, a jeżeli już, to funkcjonują one głównie w kuchni. W salonie natomiast lepiej sprawdzą się pufy np. Niva czy Piccolo, które zdecydowanie łatwiej przemieszczać niż klasyczne krzesła czy fotele. Pufy mogą służyć jako podnóżki wypoczynkowe, ale mogą również zamieniać się w razie potrzeby w podręczne stoliki kawowe. Ciekawe formy tego rodzaju mebli wypoczynkowych oraz ich kolorystyka nadają wnętrzu elegancji oraz wprowadzają ciekawe i niebanalne kolory.

Ważnym elementem wyposażenia wnętrz są regały służące do przechowywania różnorodnych przedmiotów czy wydawnictw. Regały Halmar o dowolnej szerokości wypełniają przestrzeń i pomagają zapanować nad chaosem. Jednocześnie wnoszą do wnętrz lekkość i trójwymiarowość co pomaga w wyeliminowaniu wrażenia klaustrofobii, właściwej dla niewielkich pomieszczeń mieszkalnych.

Odpowiedź