Ławy rozkładane – ciekawa alternatywa dla klasycznych stołów

[REKLAMA]

Urządzenie salonu nie jest zadaniem łatwym, gdyż to pomieszczenie pełni na ogół kilka różnych funkcji jednocześnie. Pokój dzienny to miejsce odpoczynku po całym dniu pracy czy bawialnia dla dzieci. Często jest również jadalnią, w której spędza się czas z rodziną czy przyjaciółmi. Okazuje się, że świetnym rozwiązaniem w tym przypadku mogą być ławy rozkładane. To doskonała alternatywa dla klasycznych stołów.

Ławy rozkładane – doskonały wybór do salonu 

W niewielkich salonach każdy centymetr jest na wagę złota. Dlatego warto stawiać na ciekawe i funkcjonalne rozwiązania. Świetnym wyborem są np. ławy rozkładane jako alternatywa dla klasycznych stołów. 

Ława to mebel stawiany przy sofie czy fotelu. To na nim stoi kubek z kawą czy talerzyk ze słodkościami. W klasycznych salonach sprawdzi się mebel rozkładany dopasowany do klasycznej aranżacji. Można w tym przypadku zdecydować się na stonowaną kolorystykę. Ciekawym rozwiązaniem są ławy akrylowe – wytrzymałe i odporne na zarysowania. 

Funkcjonalne i praktyczne ławy rozkładane

Ławy rozkładane w klasycznym stylu to niemal zawsze strzał w dziesiątkę. Ranty mogą być ostre lub delikatnie zaokrąglone. Zróżnicowana jest także kolorystyka, chociaż obecnie bardzo popularne są meble białe. 

Ławy to meble niepozorne, które wielu osobom kojarzą się niepotrzebnie z zamierzchłymi czasami PRL. Jednak dzisiaj zdecydowanie wracają do łask. Ławy rozkładane stanowią doskonałe rozwiązanie do wnętrz nowoczesnych, klasycznych, industrialnych czy skandynawskich. Sprawdzają się jako element wielu różnych aranżacji. Meble rozkładane są niezwykle praktyczne i funkcjonalne. Pozwalają na szybkie zwiększenie przestrzeni niezbędnej do podejmowania gości. Nic więc dziwnego w tym, że są z roku na rok coraz popularniejsze. 

Ławy rozkładane i ich najważniejsze zalety

Przede wszystkim obecnie ławy rozkładane są bardzo modne. Króluje bowiem minimalizm i funkcjonalność, a meble rozkładane są proste i praktyczne zarazem. Pozwalają zaoszczędzić sporo cennego miejsca. Ławy rozsuwane są bardzo funkcjonalne. Bez problemu można dostosować je do swoich potrzeb. Są one doskonałym wyborem do wielu wnętrz. Sprawdzają się w biurach i jadalniach. 

Nie da się także ukryć, że ławy rozkładane to meble uniwersalne. Wyróżniają się bowiem prostą konstrukcją i stonowaną kolorystyką. Pasują do wielu różnych aranżacji. Zestawić je można z wnętrzami glamour, nowoczesnymi czy skandynawskimi. Poza tym są to meble naprawdę komfortowe. Pozwalają na wygodne serwowanie kawy czy spożywanie posiłków w gronie rodziny i znajomych. Dysponują bowiem sporych rozmiarów blatem. 

Warto też wspomnieć o tym, że ławy rozkładane są w 100% bezpieczne. Wytrzymują nawet spore obciążenia. Ich rozkładanie i składanie wcale nie jest skomplikowane i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Meble tego typu mogą być bardzo efektowne wizualnie. Ciekawie prezentują się szczególnie ławy rozkładane akrylowe. Są one łatwe do utrzymania w czystości i bardzo dekoracyjne. Pasują do wielu wnętrz. Wykorzystać je można jako element aranżacji nowoczesnych, minimalistycznych, skandynawskich czy glamour. Możliwości jest całkiem sporo. Największą popularnością cieszą się modele białe i czarne.

Obecnie na rynku bez problemu znaleźć można wysokiej jakości ławy rozkładane wykonane z solidnych materiałów. Meble akrylowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, przypadkowe zarysowania czy działanie promieniowania ultrafioletowego.

Odpowiedź