Kuchnia otwarta na salon – czy warto?

[REKLAMA]

Kuchnia otwarta na salon to coraz częściej wybierany układ. Sprawdza się on dobrze zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Dowiedz się, dlaczego warto zdecydować się na kuchnię otwartą na salon i w jaki sposób ją urządzić, aby zapewnić sobie maksimum korzyści.

Kuchnia otwarta czy zamknięta – jaką wybrać? 

Na decyzję o tym, czy kuchnia powinna posiadać układ otwarty na salon, czy zamknięty, wpływa wiele czynników. Przede wszystkim dobrze jest uwzględnić:

  • własne preferencje estetyczne,
  • indywidualne upodobania kulinarne,
  • rozkład i wielkość pomieszczenia.

Należy pamiętać, że niemniej ważna jest potrzeba zachowania odpowiedniego porządku w pomieszczeniu. W przypadku kuchni otwartej wszelkie zapachy, powstałe podczas przyrządzania posiłków, ulatniają się do przestrzeni wypoczynkowej. Z salonu widoczne są również wszystkie blaty, dlatego warto szczególnie dbać o ich czystość. Chcąc rozdzielić miejsce odpoczynku od tego, w którym przygotowywane i spożywane są potrawy, dobrze jest zainstalować specjalny pochłaniacz nieprzyjemnych zapachów oraz innowacyjny okap

Kuchnia otwarta na salon – dlaczego warto się zdecydować? 

Połączenie kuchni z salonem posiada wiele zalet. Na wstępie warto zaznaczyć, że jest to rozwiązanie bardzo innowacyjne. Wnętrze prezentuje się oryginalnie i szykownie, a jednocześnie jest ono wyjątkowo funkcjonalne. Urządzając kuchnię otwartą, warto skorzystać z oferty producenta mebli, umożliwiającego dostosowanie wyposażenia do indywidualnych preferencji klienta. Taką możliwość oferuje na przykład Centrum Meblowe Dobrodzień

Optyczne powiększenie przestrzeni

Połączenie przestrzeni kuchennej z salonem pozwala na wygenerowanie sporej ilości miejsca. Kuchnia otwarta idealnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i małych mieszkaniach. Brak rozdzielenia obu przestrzeni pozwala na stworzenie jednego, dużego wnętrza.

Widok na to, co dzieje się w salonie

Kuchnia otwarta umożliwia kontrolowanie wszystkiego, co dzieje się w salonie i na odwrót. Jest to rozwiązanie idealne do gotowania posiłków, których przygotowanie wymaga czasu i cierpliwości. Dzięki otwartej przestrzeni można spokojnie relaksować się w salonie, jednocześnie obserwując to, co dzieje się z przygotowywaną potrawą. Jest to również przydatne dla osób, które posiadają dzieci. Najmłodsi mogą bezpiecznie bawić się pod okiem dorosłych, w trakcie gdy ci zajmują się gotowaniem obiadu w kuchni. 

Idealna opcja dla spotkań towarzyskich

Kuchnia otwarta na salon sprawdza się idealnie podczas wszelkiego rodzaju spotkań towarzyskich. Dzięki takiemu rozmieszczeniu we wnętrzu zyskuje się sporo miejsca potrzebnego do ugoszczenia wszystkich przyjaciół i rodziny. Dodatkowo, pani domu bądź pan domu, mogą zająć się przygotowywaniem posiłków, jednocześnie zabawiając wszystkich gości. Otwarta kuchnia posiada zazwyczaj blat, który rozdziela kuchnię od salonu. Można go wykorzystać w trakcie przyjęcia, tworząc z niego barek na napoje i przekąski.  

Wygodne przyrządzanie posiłków

Model kuchni otwartej pozwala na wykorzystanie wszystkich dostępnych miejsc w każdym z pomieszczeń. Sprawdza się on świetnie w przypadku, gdy z kuchni korzysta jednocześnie kilka osób. Przy blacie rozdzielającym kuchnię i salon można stać zarówno od strony kuchennej, jak i tej, która służy za część wypoczynkową. Warto wybierać ergonomiczne meble do kuchni, które posiadają innowacyjne rozwiązania, umożliwiającym jeszcze sprawniejsze funkcjonowanie. Oświetlony blat z pewnością ułatwi przygotowywanie posiłków, a szafki typu cargo ułatwią utrzymywanie porządku.  

Kuchnia otwarta na salon pozwala również na wygodne przechowywanie wszystkich akcesoriów i produktów. Te, które są używane często, dobrze jest umieścić bezpośrednio nad lub pod blatami. Rzadziej wykorzystywane elementy warto schować w szafce w salonie. 

Jadalnia, salon i kuchnia w jednym

Kuchnia otwarta na salon składa się zazwyczaj z trzech stref: jadalni, salonu i kuchni. Umożliwia to bezproblemowe i szybkie przemieszczanie się pomiędzy każdą z nich. Pozwala to również na wspólne spędzanie czasu z bliskimi, niezależnie od wykonywanej przez każdego członka rodziny czynności. Ceniąc sobie wygodne rozwiązania, zdecydowanie warto wybrać model kuchni otwartej na salon.

Odpowiedź