Jaki stół do salonu warto wybrać?

[REKLAMA]

Stół to najważniejszy mebel w każdym domu. Najczęściej pojawia się w jadalni lub w kuchni, jednak coraz częściej zapraszamy go do salonu. Stanowi on serce i centrum pokoju dziennego, jest miejscem przyjmowania gości, biesiadowania, wspólnych rodzinnych chwil, pracy w trybie home office. Przy stole w salonie toczy się życie. Aby jednak było ono komfortowe, warto wyborowi stołu do salonu poświęcić więcej uwagi. Na co ją zwrócić? Jaki stół warto wybrać do salonu?

Okrągły czy prostokątny – jaki stół pasuje do pokoju dziennego?

Oferta stołów do salonu jest ogromna, o czym przekonują kolekcje mebli salonowych Arpio Leder. Poszczególne modele różnią się od siebie wielkością, kolorem stylem, kształtem. Ten ostatni jest powodem dyskusji, czy lepszy jest stół okrągły, czy prostokątny/kwadratowy. Meble o okrągłych uważane są za awangardowe, natomiast prostokątne za te klasyczne. Kształt stołu warto dopasowywać jednak nie tylko do stylu pokoju dziennego, ale jego kształtu. Pokój dzienny na planie wydłużonego prostokąta korzystnie będzie się prezentował z długim stołem o kątach prostych. Na dużej przestrzeni można natomiast pokusić się o stół jadalny okrągły.

Jak duży stół do salonu wybrać?

Po wyborze kształtu stołu przychodzi czas na dopasowanie jego wymiarów. Nie trzeba nikogo przekonywać, że podstawową kwestią jest takie dobranie rozmiaru stołu, aby zmieścił się on w salonie. Warto też pamiętać, o zachowaniu odpowiedniej odległości między stołem a ścianami/innymi elementami wyposażenia. Dzięki temu będzie można przy stole swobodnie dosunąć krzesło, wstać, obejść mebel. Wymiary stołu warunkują też, ile osób się przy nim zmieści. Za uniwersalny stół uważa się ten 120 cm, który pomieści 4 osoby. Najmniejsze okrągłe stoły jadalne liczą sobie natomiast 80 cm. Zmieszczą się one w niewielkich salonach i mieszkaniach typu studio.

Jaki to jest solidny stół do salonu?

Stół w salonie powinien być solidnym meblem, który posłuży na lata. Niestraszne powinny być mu odtłuczenia, zarysowania czy inne uszkodzenia mechaniczne. Takie właściwości będzie miał mebel wykonany z materiałów takich jak lite drewnom, metal, aluminium, wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Warto też pamiętać, że w Arpio Leder dostępne są również stoły do jadalni łączące w sobie dwa tworzywa. Popularnym, a zarazem eleganckim zestawieniem jest metal i szkło oraz drewno i szkło. To pierwsze połączenie idealnie sprawdzi się we wnętrzach współczesnych, nowoczesnych, loftowych, minimalistycznych. Wprowadzi do nich optyczne poczucie lekkości i nowoczesności. Stoły drewniane lub z elementami drewna to natomiast zawsze modny wybór. Są uniwersalne, ponadczasowe, pasują do każdego wnętrza.

Wybierając materiał nóg i blatu, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich estetykę i solidność, ale także na kwestie pielęgnacji i konserwacji. Te działania nie powinny być czasochłonne ani też rodzić dodatkowych kosztów.

Stół w solo czy w zestawie?

Stół do salonu można kupić solo lub w zestawie. Komplet oprócz niego zawiera krzesła jadalne. Jego zakup jest rekomendowany, jeśli szuka się mebli utrzymanych w jednym stylu, klimacie, wersji kolorystycznej. Kompleto stół + krzesła jadalne pozwolą cieszyć się spójnością we wnętrzu.

Odpowiedź