Dziecięcy pokój marzeń: Wybór mebli, który odzwierciedli indywidualność i energię

[REKLAMA]

Pokój dziecięcy to przestrzeń, w której pociecha odkrywa świat, a przede wszystkim czuje się bezpiecznie. Jak wyrazić charakter dziecka i odzwierciedlić jego indywidualność i energię? Najlepszym sposobem na to jest wybór odpowiednich mebli oraz wykończenia podłóg i ścian. Jak urządzić dziecięcy pokój marzeń? Podpowiadamy!

Dziecięcy pokój marzeń

Pokój dziecka powinien być bajkowy, kreatywny i wyjątkowy. W takim otoczeniu o wiele łatwiej poznaje się otaczający świat, rozwija wyobraźnię i uczy nowych umiejętności. Najczęściej w przestrzeniach pociech króluje jakiś motyw przewodni. U dziewczynek jest to zwykle zamek księżniczki albo leśna polana z sarenkami. U chłopców króluje tematyka piracka, samochodowa lub kosmiczna. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że obecnie podział na „chłopięce” i „dziewczęce” desenie zaciera się. W efekcie u obu płci można spotkać wystrój w stylu dżungli, morskim, sportowym, indiańskim czy inspirowanym postaciami z bajek. Podział na różowe i niebieskie pokoje już dawno minął. Dzisiaj pokoje dziecięce to nowoczesne, estetyczne i pozbawione kiczowatych elementów przestrzenie.

Jakie meble do wymarzonego pokoju dziecka wybrać?

Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać? Jeśli chcesz urządzić wymarzoną przestrzeń pociechy, możesz zdecydować się na dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest zakup mebli stylizowanych. To elementy wyposażenia w różnych kształtach, np. łodzi piratów, zamku, tipi czy samochodu. Obecnie na rynku można znaleźć wiele takich produktów. Są one jednak przeznaczone wyłącznie dla najmłodszych dzieci, które, jak wiemy, szybko rosną. Po kilku latach meble te nie będą już nadawały się do użytku. Będą za małe dla dzieci, a do tego mogą się im po prostu znudzić. Druga opcja wydaje się natomiast rozsądniejszym i bardziej opłacalnym wyborem. O jakim rozwiązaniu mowa? Przeczytaj o nim poniżej.

Praktyczne, a zarazem bajkowe wnętrze – czy to możliwe?

Możesz kupić meble do pokoju dziecięcego w standardowej formie. Przykładowo w Sklepie Meblowym GAMA znajdziesz umeblowanie w wielu wersjach: modele w stonowanych odcieniach lub z kolorowymi wstawkami, które świetnie sprawdzą się w aranżacjach z motywem morskim, dżungli czy toru wyścigowego.

Aby nadać wystrojowi bajkowego charakteru, wystarczy postawić na odpowiednie dodatki. Załóżmy, że chcesz urządzić pokój z motywem przewodnim kosmosu. W takim przypadku wystarczy kupić dywan z planetami i wybrać tapetę z układem słonecznym. Możesz również przykleić „kosmiczne” naklejki na fronty szafek lub ścianę pomalowaną na jasny kolor (zamiast tapety). Dodaj do tego tematyczną pościel i np. lampkę w kształcie astronauty. Gotowe!

Jeśli po latach dziecku znudzi się taki wystrój lub z niego wyrośnie, wystarczy, że zerwiesz naklejki, wymienisz dywan lub przemalujesz ściany i gotowe. Baza z wysokiej jakości mebli to rozwiązanie na lata, które pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy, a dodatkowo nie ograniczy możliwości aranżacyjnych.

Źródło zdjęć: Freepik

Odpowiedź