Co wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka dwuosobowego?

Wiele osób zastanawia się, jaki rozmiar łóżka jest odpowiedni do spania w przypadku dwóch osób. Długość łóżek jest zwykle standaryzowana, ale szerokość to często problem. Jak prawidłowo określić szerokość łóżka dla dwóch osób?

Jaka szerokość łóżka dla dwóch osób?

Aby spać dobrze, zdrowo, wygodnie i przede wszystkim komfortowo – potrzebne jest dobre łóżko. Dobre, czyli przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze. Im większe tym lepsze, chociaż często ogranicza nas budżet lub wielkość sypialni. Duża sypialnia to więcej możliwości indywidualnej aranżacji, w tym wyboru wręcz ogromnego łóżka. Dla dwóch osób chcących spać razem sprawdzi się już nawet łóżko 140×200 cm, chociaż nie będzie to zbyt komfortowe rozwiązanie. Takie łóżko sprawdzi się raczej dla dwóch bardzo szczupłych lub drobnych osób i to w sytuacji, gdy są to osoby śpiące spokojnie i w jednej pozycji przez całą noc. Jeśli tylko mamy taką możliwość to znacznie lepiej jest wybrać łóżko 160×200, a nawet 180×200 czy 200×200 cm. Jednak niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na łoże w iście królewskim rozmiarze. Często okazuje się, że największym ograniczeniem podczas urządzania swojego wymarzonego gniazdka jest właśnie mała powierzchnia naszej sypialni. Gdzie kupić łóżko do małej sypialni? Najlepiej w salonie sypialnianym Expert Snu. To dobry sklep z łóżkami i materacami w Krośnie. Na miejscu można zobaczyć kilkanaście najpopularniejszych modeli i zdecydować, co bardziej nam pasuje: łóżko drewniane? A może tapicerowane? Jakie sprawdzi się do małej sypialni?.

Łóżko dwuosobowe – czy więcej zawsze znaczy lepiej?

Duże łóżko daje swobodę i jest wygodne, sprawdzi się także, gdy ktoś z partnerów ma niespokojny sen, często zmienia pozycję albo po prostu wierci się w nocy. Jednak mniejsze łóżko o dziwo też może mieć zalety, bo stwarza atmosferę bliskości i intymności. Jakie wymiary łóżka do sypialni będą najlepsze dla dwóch osób chcących spać razem? Zanim dokonasz wyboru, weź pod uwagę trzy najważniejsze w zasadzie kwestie: wielkość pomieszczenia (im mniejsza sypialnia, tym teoretycznie mniejsze łóżko trzeba wybrać), jednak nawet w najmniejszym pomieszczeniu trzeba wziąć pod uwagę pozostałe kwestie, a są to też takie kwestie, jak właśnie liczba osób – łóżko przeznaczone dla jednej osoby nie musi być bardzo duże, ale powinno zapewniać chociaż tyle miejsca, żeby można się na nim swobodnie obracać i przybierać wygodne pozycje. Im więcej osób będzie na nim spało, tym musi być szersze. W grę wchodzą też oczywiście jeszcze inne kwestie, takie jak po prostu wasze indywidualne preferencje, niektórzy lubią mieć wokół siebie dużo wolnej przestrzeni, inni wolą intymną atmosferę i bliskość, dlatego nawet jeśli śpią we dwoje czy we trójkę (np. rodzice z dzieckiem), nie zależy im na dużej przestrzeni. Jeśli szukasz łóżka, zwracaj uwagę nie tylko na wymiary, ale również na materiał jego wykonania i styl. Są łóżka drewniane, tapicerowane, kontynentalne i inne. Gdzie ich szukać? Najlepiej w dobrym i profesjonalnym sklepie z łóżkami, takim jak Expert Snu w Krośnie.

Jakie wymiary powinno mieć łóżko małżeńskie?

Łóżko małżeńskie nie zawsze oznacza to sam, co łóżko dwuosobowe. Wiele osób śpi razem, chociaż nie jest w związku małżeńskim. Mimo to klienci często pytają właśnie o łóżko małżeńskie i to, jakie wymiary taki mebel powinien mieć. Pary często zastanawiają się także, czy łóżko małżeńskie a łóżko dwuosobowe to samo. Tak, chociaż w zależności od sklepu czy producenta można spotkać się z różnym nazewnictwem. Jaka szerokość łóżka dla dwóch osób będzie odpowiednia? To wbrew pozorom zależy od wielu czynników i nie klienci nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Na początku zastanówmy się najpierw, co mamy do wyboru, jeśli chcemy kupić łóżko małżeńskie? Jakie wymiary może mieć taki mebel? W dobrym sklepach z łóżkami na przykład w Expert Snu Krosno, można spotkać łóżka dwuosobowe o wymiarach od 140×200 cm. Są także łóżka małżeńskie 160×200 cm, łóżka 180×200 cm czy nawet prawdziwie królewskie łoża 200×200 cm. Dwa ostatnie rodzaje to ogromne łoża, które wymagają jednak dość sporej sypialni. Najczęściej kupowane są łóżka do sypialni o szerokości 140 lub 160 centymetrów. Przed zakupem warto także zastanowić się, co z materacem? Ponieważ jego rozmiar w dużej mierze będzie wpływał na wielkość łóżka. Oczywiście nie da się wsadzić dużego materaca do małego łóżka, ale często można się spotkać z taką sytuacją, że ktoś odziedziczył łóżko np. po poprzednim lokatorze mieszkania czy po rodzicach, ale mebel jest większy od materaca. Wiele osób myśli, że można mniejszy materac wsadzić do większego łóżka i nie będzie to powodować problemów. To powszechny błąd, zbyt mały materac w stosunku do wielkości łóżka będzie powodować dyskomfort, bo materac będzie się przesuwał po stelażu, co będzie powodować jego wycieranie i szybsze zużywanie się, a także może powodować problemy z prawidłowym i równomiernym rozłożeniem ciężaru.

Jeden duży materac do łóżka dwuosobowego czy dwa mniejsze?

Pytanie też, zawsze potrzebne jest jedno duże łóżko? Czasami lepiej wybrać dwa mniejsze materace, zwłaszcza, jeśli między partnerami jest spora różnica wagi. Można na przykład użyć np. dwóch o wymiarach 80×200 centymetrów. Można także przypatrzyć się sobie, a także partnerowi lub partnerce i zastanowić się, jakie są nasze wspólne doświadczenia, jeśli chodzi o sen? Czy jest wśród nas co najmniej jedna osoba, która zajmuje w łóżku sypialnianym sporo przestrzeni? A może obydwoje potrzebujemy jej niemało? Najlepiej jest kiedy partnerzy mają podobne oczekiwania względem spania oraz podobny styl. Problem pojawia się, gdy jedna osoba lubi często zmieniać pozycję i woli miękkie materace, a ktoś śpi spokojnie na plecach przez całą noc i lubi tylko twarde materace sprężynowe. W dobrym sklepie z łóżkami doświadczony sprzedawca powinien pomóc rozwiązać ten problem. Polecamy salon sypialniany Expert Snu. To dobry sklep z łóżkami i materacami w Krośnie. Oprócz dużego wyboru łóżek i materacy polskiej produkcji, które można na żywo obejrzeć na miejscu i przetestować, Expert Snu w Krośnie oferuje bardzo dobrą obsługę klienta, dzięki czemu jest duża szansa, że uda się znaleźć akurat taki materac czy łóżko, które będą dopasowane do konkretnej osoby, waszych potrzeb, specyfiki ciała i osobistych preferencji względem snu.

Odpowiedź