Folia elektryczna na okno – jakie ma zastosowanie oraz czym jest.

[REKLAMA]

Jak działa folia elektryczna na okno? Nie każdy z nas wie czym jest folia elektryczna na okno? Jak działają takie produkty? Przychodzimy wam więc z pomocą zachęcając was do przeczytania owego artykułu. Folia elektryczna na okno – o czym mowa przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej.

Folia elektryczna na okno jest rodzajem rozwiązania, które będzie pasować nawet i do najbardziej wymagających osób. Czym finalnie jest folia elektryczna na okno? Jest to inteligentny sposób zmiany szkła z matowego na przezroczyste.  W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać bezinwazyjną modernizację pomieszczenia i to od ręki. Nasza prywatność gwałtownie ulega pozytywnej poprawie dodatkowo dając nam kontrolę nad światłem, które wpada do naszego pomieszczenia.

Folia elektryczna na okno składa się z dwóch warstw, a pomiędzy nimi znajdziemy rozproszone ciekłe kryształki. Podstawowo, gdy folia znajduje się w tak zwanym stanie wyłączonym jest matowa i w tym stanie kryształki mają nierównomierny rozkład.  W ostatecznym rozrachunku czynnik ten sprawia, iż folia zmienia się nagle z matowej na przezroczystą. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie to za pomocą jednego przycisku z łatwością zmienimy wygląd szyb.

Zastosowanie folii elektronicznej na okna

Folia ciekłokrystaliczna na okno jest nie tylko sama z siebie nowoczesnym rozwiązaniem, ale także uniwersalnym, ponieważ sprawdza się ona nie tylko w jednym konkretnym miejscu. Będzie to idealny wybór do biura czy budynku, w którym znajduje się firma. Szczególnie warto wziąć pod uwagę folię elektryczną przy montażu szyb w gabinecie czy sali konferencyjnej. Są to miejsca, gdzie czasowa prywatność jest niezbędna. Niewątpliwy kolejny atut rozwiązania jest fakt zachowania oryginalnego stylu przestrzeni bez specjalistycznego i często drogiego dekorowania całości. Folia elektryczna również zapewni określonej grupie osób odpowiedni dla nich komfort pracy bez naruszenia naszej prywatności przy jednoczesnej możliwości manipulowania ilością wpuszczanego światła. Jeśli mamy styczność z punktem usługowym to zainwestujmy w nią, ponieważ wykonywa praca bez odpowiedniego oświetlenia czasem jest niemożliwa. Nie możemy zapomnieć o naszych prywatnych nieruchomościach. Domy czy mieszkania również zasługują na to, aby wyposażyć je w nowoczesne rozwiązania. Szczególnie warto zastosować folię elektryczną w pomieszczeniach, gdzie znajdują się szerokie i wysokie okna.

Naklejanie foli ciekłokrystalicznej okiennej

Wszystkie wymagane kroki możemy przeprowadzić samemu bez pomocy odpowiedniego specjalisty. W sieci znajdziemy nie jeden przydatny do owego zadania film instruktażowy. Oczywiście cały proces przy dużych powierzchniach do najłatwiejszych nie należy i staje się nieco skomplikowany. Jeśli nie czujemy się pewni i boimy się o to, iż dojdzie do uszkodzeń mechanicznych nakładanego materiału to zlećmy montaż firmie. W razie jakichkolwiek niedogodności to właśnie ona poniesie koszty dostarczenia nowej folii. Folie zaczynamy nakładać od środka szyby, następnie należy gumową ściereczką wykonać pewne ruchy w kierunku krawędzi wyciskając w ten sposób znajdujące się pod folią powietrze i wodę.

Folie okienne montowane są na dwa sposoby:

Folie samoprzylepne z warstwą kleju. Należy nałożyć je na czystą szybę przy pomocy specjalnego roztworu montażowego lub alternatywnie mydła aktywującego klej.

Folie bezklejowe, statyczne. Nakłada się je na czystą i zroszoną wodą powierzchnie. Bez problemu zdejmiemy je i przełożymy w inne miejsce.

Istnieją również folie w wersji dekoracyjnej z okazji świąt, czy organizowanego przez nas przyjęcia, które po udanym posiedzeniu z łatwością usuniemy.

Chcesz otrzymać ofertę na folię elektryczną na okna a nie wiesz gdzie szukać?

LUMINOsmart jest wiodącą firmą zajmują się instalacją inteligentnej folii ciekłokrystalicznej, strona na jakiej można zobaczyć realizację to luminosmart.pl

Odpowiedź