W ostatnim czasie interesujesz się izolacjami technicznymi? Jeżeli rozglądasz się za izolacją z wełny mineralnej, to na pewno zauważyłeś, że Rockwool 800 cieszy się dużym uznaniem na rynku. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje na temat tego produktu.
Zapoznaj się z nimi i dowiedz się, dlaczego tak wielu klientów decyduje się właśnie na niego.
Podstawowe właściwości wełny Rockwool
Wełna skalna jest najczęściej wykorzystywana do izolacji rurociągów (grzewczych, ciepłowniczych, ciepłej wody użytkowej itp.). Charakteryzuje się niską zawartością chlorków, dzięki czemu nie jest narażona na korozję. Jej gęstość nominalna wynosi 100 kg/m³. Dodatkowo materiał świetnie sprawdza się w środowisku, w którym panuje wysoka temperatura. Wełna Rockwool 15 oprócz warstwy z wełny mineralnej składa się z okładziny z folii aluminiowej, która pełni funkcję wzmacniającą, a dodatkowo sprawia, że cała izolacja prezentuje się po prostu estetycznie.
Materiał charakteryzuje się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale posiada także wsparcie dla montażystów w postaci zakładki samoprzylepnej oraz specjalnych nacięć od wewnątrz, które ułatwiają instalację.
Wysoka izolacja cieplna i akustyczna
Wybierając materiał izolacyjny, kupujący szuka przede wszystkim produktu, który zapewni mu doskonałe właściwości termoizolacyjne, a tym samym pozwoli zaoszczędzić – ograniczając wydatki związane z ogrzewaniem lub chłodzeniem pomieszczenia. Wełna skalna Rockwool dzięki swojej strukturze świetnie przylega do rur lub też innych elementów wymagających izolacji. To natomiast powoduje, że cała przestrzeń jest starannie wypełniona i nie ma mowy o utracie ciepła czy o przedostawaniu się hałasu (włóknista struktura wełny skutecznie chłonie dźwięki). W tym miejscu należy również podkreślić, że mimo tak dobrego krycia, materiał jest paroprzepuszczalny, dzięki czemu w instalacji zapewniony jest prawidłowy przepływ powietrza i pary wodnej.
Ekologiczny materiał odporny na zniszczenia
To, że wełna Rockwool jest paroprzepuszczalna, wiąże się z tym, że jest odporna na powstawanie pleśni i innych grzybów. Dodatkowo otulina z wełny skalnej jest niepalna i może być stosowana w miejscach, w których temperatura sięga nawet do 1000°C. Rockwool 800 jest również przyjazny środowisku. Po pierwsze powstaje z surowców pochodzenia naturalnego (skał wulkanicznych), a dodatkowo jest niezwykle wytrzymały. Przyjmuje się, że w domu lub budynku przemysłowym może posłużyć nawet przez kilkadziesiąt lat. A gdy już przestanie spełniać swoją funkcję, można poddać go recyklingowi.
Gdzie kupować otulinę z wełny mineralnej?
Po zapoznaniu się z tymi wszystkimi zaletami chyba nikt nie ma wątpliwości, dlaczego wełna skalna Rockwool cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Jeżeli szukasz materiału, który jest odporny na różne czynniki zewnętrzne i doskonale spełnia swoje funkcje izolacyjne, to otulina z wełny skalnej będzie dobrym wyborem.
Ile kosztuje wełna Rockwool? Cennik w każdym sklepie może wskazywać inną kwotę. Różnica w cenie może wynikać m.in. z długości materiału i jego średnicy wewnętrznej (w sprzedaży jest dostępna np. wełna Rockwool 10, ale i wełna Rockwool 273). Dlatego przed zakupem warto porównać oferty kilku dystrybutorów. Pamiętaj, aby zamawiać materiały izolacyjne wyłącznie z zaufanych miejsc. Jednym z nich jest Centrum Izolacji, gdzie kupisz Rockwool 800 w kartonie lub pakowany osobno w folię. Zadbaj o właściwą izolację termiczną rurociągów z materiałem spełniającym najwyższe standardy!
źródło zdjęcia: https://www.pexels.com/photo/steel-pipe-lines-with-pressure-gauge-586019/
Artykuł sponsorowany
Odpowiedź