Dlaczego warto ufać niezawodnym producentom, czyli wełna Rocwol

Niskotemperaturowe maty z wełny mineralnej z folią aluminiową są materiałami używanymi do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwkondensacyjnej w systemach wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnych. Produkty te charakteryzują się prostopadłym ułożenie włókien do okładziny, co gwarantuje wytrzymałość, sprężystość i stałą grubość.

Nic zatem dziwnego, że ich popularność stale rośnie. Wielu klientów związanych z przemysłem poszukuje tych rozwiązań. W wynikach wyszukiwania często pojawia się hasło rocwol, taka uproszczona pisownia oznaczać właśnie wełnę Rockwool i wielu konsumentów wykorzystuje go zamiennie z oficjalną nazwą producenta.

Rocwol – zastosowanie

Wełnę można stosować do izolacji kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych o prostokątnym czy okrągłym kształcie. Sprawdza się również jako izolator do rur, rurociągów i innych elementów niskotemperaturowych. Wykorzystywane są także do izolacji niewielkich zbiorników i innych elementów instalacji.

Izolacja kanałów wentylacyjnych przyczynia się również do redukcji hałasu transmitowanego przez przepływ powietrza. Jest to szczególnie istotne w przypadku wentylacji w domach jednorodzinnych. Jeśli zależy nam na izolacji dźwięku dochodzącego z wnętrza układu, na przykład z systemu umieszczonego na strychu, maty ze skalnej wełny mineralnej z folią aluminiową są doskonałym rozwiązaniem. Dzięki folii aluminiowej izolacja staje się bardziej szczelna, a montaż jest łatwiejszy, a także zapobiega kondensacji. Dzięki specjalnemu ułożeniu włókien maty są mocne, sprężyste i nie zmieniają grubości podczas zginania czy skręcania.

W przypadku systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych ważne jest zastosowanie materiałów izolacyjnych gwarantujących niezawodność. Pierwszym kryterium, na jakie zwraca się uwagę, jest termoizolacja. Czasami konieczne jest również zmniejszenie poziomu hałasu wewnętrznego układu, sięga się zatem po produkty wyciszające. Wełna rocwol jest doskonałym przykładem materiału łączącym oba te atuty.

Na tym zalety się jednak nie kończą. W wielu instalacjach istnieje ryzyko wystąpienia pożaru, dlatego konieczne jest wybieranie materiałów izolacyjnych gwarantujących ochronę przed rozprzestrzenieniem się płomieni. Wełna mineralna od Rockwool ma klasę palności A1 i jest znana z wysokiej ognioodporności. Niektóre rodzaje wełny mineralnej wytrzymują nawet ekstremalne temperatury do 800 lub 1000 stopni Celsjusza. Jak natomiast wygląda kwestia ceny? Wełna to przystępny ekonomicznie materiał.

Czy wełna mineralna rocwol jest dla Ciebie?

Maty ze skalnej wełny mineralnej ze wzmocnioną folią aluminiową oferowane przez zaufanego producenta Rockwool nadają się do izolacji różnych kształtów kanałów wentylacyjnych, takich jak okrągłe i prostokątne, sprawdzą się również  podczas izolacji urządzeń. Mata Rockwool jest synonimem solidnego produktu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania instalacji. Rocwol plus doskonale sprawdza się zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i domowych.

Wełna znajduje również zastosowanie w izolacji mniejszych zbiorników, rurociągów i niskotemperaturowych elementów instalacji. Dostępna jest w wygodnych rolkach, co pozwala na łatwe dostosowanie do potrzeb. Mata o grubości 50 mm jest najpopularniejszym wyborem i nadaje się do izolacji większości układów wentylacyjnych. Oferowane warianty różnią się grubością i długością. Produkty Rockwool to połączenie wysokiej jakości i atrakcyjnych cen. Zapoznaj się z asortymentem sklepu Centrum Izolacji i postaw na jakościowe produkty do swoich następnych projektów.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Odpowiedź