Wanna z parawanem – czy warto?

[REKLAMA]

Któż nie kocha długich kąpieli z wannie pełnej piany? Trudno byłoby znaleźć kogoś takiego. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że szybki, orzeźwiający prysznic każdego ranka dodaje energii i poprawia humor. Jak połączyć te dwie przyjemności, gdy metraż nie pozwala na zamontowanie wanny i kabiny prysznicowej? Istnieje pewne rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z obu udogodnień. Jest nim parawan prysznicowy. Czym jest takie rozwiązanie i jakie ma wady i zalety? Czy warto kupić wannę z parawanem prysznicowym, czy lepiej jednak wybrać jedno rozwiązanie? W jakich wnętrzach wanna z parawanem sprawdzi się najlepiej? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej

Parawan nawannowy – czym jest?

Parawan nawannowy jest pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy standardową wanną, a kabiną prysznicową. Najczęściej rozwiązanie to jest stosowane we wnętrzach niewielkich łazienek, w których nie ma możliwości zamontowania wanny i prysznica. Aby nie rezygnować z przyjemności długiej kąpieli, a jednocześnie mieć możliwość wzięcia orzeźwiającego prysznica, możesz zastosować parawan. Pod względem technicznym, parawan prysznicowy to ścianka wykonana ze szkła hartowanego bądź z tworzywa sztucznego. Jego celem jest uniknięcie zalania łazienki podczas brania prysznica w wannie. Przesłona może być przezroczysta, ale dostępne są też inne rozwiązania, które można z łatwością dopasować do aranżacji łazienki.

Na wannę z parawanem nierzadko decydują się osoby, które nie chcą rezygnować z długich kąpieli, a jednocześnie cenią sobie możliwość szybkiego prysznica. Zastosowanie wanny z parawanem prysznicowym daje taką możliwość, jest więc pewnego rodzaju kompromisem.

Wanna z parawanem – gdzie się sprawdza?

Wanna z parawanem często montowana jest także na poddaszu, gdzie nie jest możliwy montaż zwykłej kabiny prysznicowej ze względu na niskie ściany i spadzisty sufit. Najczęściej jednak stosujemy je w niewielkich łazienkach, gdzie nie da się zamontować wanny i prysznica osobno. Ze strony technicznej, korzystanie z takiego rozwiązania niczym nie różni się od korzystania z wanny czy kabiny prysznicowej. Zyskujemy więc rozwiązanie 2 w 1, a do tego oszczędzamy sporo przestrzeni. Wanna z parawanem jest rozwiązaniem idealnym do bloku, gdzie nie zawsze jest jakakolwiek możliwość montażu brodzika do kabiny prysznicowej. W takiej sytuacji nie musimy rezygnować z prysznica, a jednocześnie nie skazujemy się na bardzo kosztowne i czasochłonne remonty. Montaż parawanu jest szybki i bezproblemowy niezależnie od kształtu wanny, a szkło hartowane, z którego jest wykonany jest trwały i wytrzymały, będzie służył przez długie lata. Wanna narożna także daje możliwość montażu parawanu, co jest istotne dla właścicieli bardzo małych łazienek.

Parawany nawannowe – zalety i wady

Jak każde rozwiązanie, wanna z parawanem prysznicowym ma zarówno zalety, jak i wady. Do zalet niezaprzeczalnie należy duża oszczędność miejsca. Na taką wannę można pozwolić sobie nawet w bardzo niewielkiej łazience, gdzie nie zmieści się zarówno kabina prysznicowa, jak i wanna, nawetwanna narożna. Niewątpliwą zaletą parawanów nawannowych jest również relatywnie niska cena. Koszt parawanu jest o wiele niższy niż koszt kabiny i wanny. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że trwałość parawanu jest niższa od trwałości osobnej kabiny. Parawany są skuteczne w swoim działaniu, chronią przed zachlapaniem podłogi wodą podczas brania prysznica w wannie. Nie każdy parawan będzie pasował do danej wanny. Zazwyczaj wybór parawanu jest podyktowany kształtem wanny. Parawan wahadłowy jest przeznaczony do wanny prostokątnej i zupełnie nie sprawdzi się w przypadku wanny narożnej. To może być pewien minus. Niektórzy klienci zgłaszają pewnego rodzaju trudności z utrzymaniem parawanu w czystości. Trzeba jednak wiedzieć, że ten sam problem dotyczy każdej kabiny prysznicowej. Osady z mydła czy z kamienia trzeba usuwać na bieżąco, wówczas nie będzie problemu z ich usuwaniem. Ostatnią rzeczą, z której trzeba zdawać sobie sprawę jest cena. Choć ogólnie jest to rozwiązanie dość tanie, jeśli chcesz postawić na najtrwalszy model wykonany ze szkła hartowanego, musisz liczyć się z wyższą ceną niż w przypadku parawanu z tworzywa sztucznego.

Czy warto kupić wannę z parawanem nawannowym?

Wiele osób zastanawia się, czy w ich łazience sprawdzi się parawan przesuwny czy uchylny i czy w ogóle wanna z parawanem to dobry pomysł? Jeżeli łazienka jest niewielka bądź z jakichkolwiek innych względów montaż kabiny prysznicowej nie jest możliwy, wanna z parawanem jest zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Bez względu na to, czy postawisz na parawan harmonijkowy, uchylny czy przesuwny, szybko docenisz możliwość wzięcia zwykłego, szybkiego prysznica, co nie byłoby takie proste w przypadku wanny bez parawanu. To idealne rozwiązanie nie tylko do małej łazienki, ale także do pokoju kąpielowego, jeżeli zależy nam na stylowej aranżacji i maksymalnym wykorzystaniu całego dostępnego miejsca. Parawany mogą być używane na wannach prostokątnych i narożnych, trzeba tylko pamiętać o wyborze odpowiedniego modelu. Zalety wanny znamy wszyscy, zalety kabiny prysznicowej również. Ale czy znasz zalety połączenia tych dwóch rozwiązań? Jeśli nie, zajrzyj do oferty na https://mexen.pl/.

Odpowiedź