Przegląd nowoczesnej ceramiki bezkołnierzowej!

Urządzając łazienkę, tak naprawdę każdy element jej wyposażenia jest istotny i ma wpływ na komfort jej użytkowania oraz estetykę. Jednymi z tych elementów są miski WC. Wybór ich w obecnych czasach nie jest prosty, ze względu na szeroką ofertę produktową.

Bezkołnierzowe miski WC

Na rynku znajduje się wiele modeli misek WC, które to różnią się od siebie nie tylko designem, ale sposobem montażu czy parametrami technicznymi. Ze względu właśnie na poszczególne cechy, także ceny misek WC mogą się od siebie znacznie różnić. Z całą pewnością największą popularnością cieszą się dziś podwieszane miski WC.

Modele te montowane są na specjalnych stelażach, umieszczonych w ścianie. Zaletą tych misek jest przede wszystkim estetyka, ale i także i funkcjonalność. Miska WC podwieszana zajmuje dużo mniej miejsca od tradycyjnego, stojącego kompaktu i sprawdza się idealnie w niewielkich, blokowych łazienkach, ale i tam, gdzie cenny jest minimalizm. Parametrem, który także należy wziąć pod uwagę, wybierając idealną miskę WC, jest to czy dany model posiada kołnierz, czy został go pozbawiony.

Jest to bardzo ważny parametr, ponieważ rzutuje na komfort użytkowania, a także i higienę miski WC. Z całą pewnością miski bezkołnierzowe WC cieszą się obecnie sporą popularnością i znajdują się w ofercie wszystkich czołowych producentów ceramiki sanitarnej. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat bezkołnierzowych misek WC – koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią naszego wpisu! Zapraszamy!

Poznaj największe zalety bezkołnierzowej ceramiki łazienkowej

Pomimo dużej różnorodności oferty producentów ceramiki sanitarnej, to właśnie miski WC bezkołnierzowe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Nie ma się czemu dziwić, bo właśnie te modele misek WC posiadają najwięcej zalet. Jedną z nich jest nowoczesny wygląd. Brak kołnierza ma wpływ na wygląd muszli. Jej powierzchnia jest gładka, bez widocznych zagięć i zakamarków.

Warto wspomnieć także o tym, że powierzchnia ceramiczna pod kołnierzem zazwyczaj nie jest szkliwiona. Z tego względu czyszczenie jej nie jest łatwe. A to właśnie w tych miejscach najczęściej gromadzą i namnażają groźne dla zdrowia bakterie. Kwestia usunięcia kołnierza z misek WC ma nie tylko wpływ na estetykę czy łatwiejsze czyszczenie powierzchni miski, ale także i większe bezpieczeństwo związane z użytkowaniem sanitariatu.

Sam kołnierz w kompaktach miał być zabezpieczeniem przed wydostaniem się podczas spłukiwania wody poza obręb miski WC. Współczesne miski bezkołnierzowe są specjalnie wyprofilowane tak, by woda nie dostawała się poza obręb miski. Dodatkowo dzięki specjalnemu wyprofilowaniu spłukiwanie przebiega w zupełnie inny sposób i jest możliwe, przy zdecydowanie mniejszej ilości zużywanej wody. Najczęściej wystarczy 4/5/6 litrów wody.

Mówiąc o miskach bezrantowych, nie można nie wspomnieć o tym, że sam kołnierz jest miejscem, w którym nie tylko gromadzą się bakterie, ale także powstaje mało estetyczny kamień. Usunięcie go nie należy do czynności prostych. W przypadku misek, które zostały go pozbawione, tak się nie dzieje, lub powstanie kamienia jest bardziej ograniczone.

Nowoczesny wygląd i design ceramiki rimless

Każdy kto stoi przed dylematem związanym z remontem łazienki i wyboru poszczególnych elementów jej wyposażenia, zdaje sobie z tego sprawę, że niezbędna jest wymiana sanitariatu na nowy. Kompakty starego typu współcześnie sprawdzają się zazwyczaj w aranżacjach stylizowanych, w łazienkach klasycznych czy retro. Coraz rzadziej spotkać je można w nowoczesnych wnętrzach, w których estetyka powinna iść w parze z funkcjonalnością.

Współcześni klienci przywiązują coraz większą wagę nie tylko do estetyki kupowanych produktów, ale także i do ich funkcjonalności. Nikt dziś nie chce spędzać dużej ilości czasu na sprzątaniu łazienki, przy użyciu silnych detergentów. Wszystkie urządzenia, które są podwieszane lub ukryte (częściowo) w ścianach, są obecnie hitem wnętrzarskim. Dzieje się tak za sprawą przede wszystkim estetycznego ich wyglądu. Chociaż to nie jedyna ich zaleta. W przypadku podwieszanych misek WC, stelaż, spłuczka są schowane w ścianie, a elementami zewnętrznymi jest sama miska WC oraz przycisk. Zdaje się, że te dwa elementy, nie mają wpływu na estetykę wnętrza, a jednak nowoczesne formy ceramiki, szklane, stalowe przyciski w różnych kolorach potrafią nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru.

W miskach pozarentowych zamiast widocznego kołnierza występuje lekkie wgłębienie. Wspomniane wgłębienie wystarczy by woda nie wydostawała się podczas spłukiwania poza obręb miski WC. Na rynku znajdują się dziś nie tylko miski w tradycyjnym owalnym kształcie, równie dużym zainteresowaniem cieszą się miski bezrantowe kwadratowe czy prostokątne.

Wyższy poziom higieny z bezkołnierzową ceramiką

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem w domu pod wieloma względami. Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie okresowo wilgoć może wynosić nawet 70%. Poza tym to właśnie tam wykonywane są różne zabiegi higieniczne i znajduje się tym samym zupełnie inne wyposażenie wnętrz niż w salonie, sypialni czy kuchni.

Każdy element wyposażenia łazienki powinien spełniać szereg wymagań, po to by dane wnętrze było estetyczne, a przede wszystkim wysoce ergonomiczne. Z pewnością jednymi z ważniejszych są miski WC. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że to właśnie modele bezrantowe są tak chętnie wybierane przez fachowców oraz projektantów. Posiadanie ich wiąże się z wieloma zaletami. I w tym miejscu warto wspomnieć o tym, że miski WC pozbawione rantu odpowiadają potrzebom współczesnych klientów. Prócz wielu zalet wymienionych wcześniej, warto wspomnieć także o tym, że produkty te są ekologiczne.

Nie tylko związane jest to z tym, że użytkując je, można znacznie zmniejszyć zużycie wody, ale także ze względu na samo czyszczenie ceramiki. Producenci misek WC bez rantów doskonale zadbali o to, by modele te posiadały niezwykle gładką i dobrze szkliwioną powierzchnię, dzięki temu czyszczenie bezkołnierzowych misek jest bezproblemowe i szybkie. Do tego potrzebna jest jedynie miękka szmatka i ciepła woda, nie trzeba używać detergentów, które są niebezpieczne dla zdrowia oraz dla środowiska.

Odpowiedź