Pomysł na łazienkę 5m2

[REKLAMA]

W blokach o małym metrażu oraz w niewielkich domkach prywatnych łazienki często nie są duże. Tymczasem pomieszczenia te odgrywają bardzo ważną rolę w każdym mieszkaniu. To tutaj każdego dnia wykonujemy poranną toaletę czy relaksujemy się podczas kąpieli w aromatycznej wodzie. Pomieszczenie to powinno nie tylko pięknie się prezentować, lecz także być funkcjonalne podczas użytkowania. Jaki jest najlepszy pomysł na łazienkę do pięciu metrów kwadratowych?

Mała łazienka – wanna czy kabina prysznicowa?

Urządzenie łazienki o małym metrażu to nie lada wyzwanie dla wielu właścicieli mieszkań. Bez posiadania zdolności aranżacyjnych niejednokrotnie potrzebna jest pomoc doświadczonego projektanta wnętrz.

Co prawda dziś na topie są wciąż kabiny prysznicowe, ale wielu z nas uwielbia relaksujące kąpiele w wannie pełnej wody. Czy zatem warto zdecydować się na jej montaż w małej łazience? Oczywiście że tak. Dziś na rynku dostępne są bowiem nieduże wanny, które bez problemu mieszczą się we wnętrzach o małym metrażu. Modele o długości 140 centymetrów można bez problemu zmieścić się w każdej mikroskopijnej łazience. Decydując się na wannę warto też zainwestować w parawan, dzięki któremu można zyskać prysznic i zabezpieczyć resztę pomieszczenia przed zachlapaniem.

Dla malej łazienki świetnym wyborem jest również kabina prysznicowa, która to zajmuje znacznie mniej miejsca. Bardzo dobrym wyborem jest taka, która posiada drzwi składane na ścianę oraz brodzik na równi z posadzką. Taka kabina zapewnia łazience więcej przestrzeni oraz bardzo wygląd.

Idealna umywalka, szafka oraz miska WC do małej łazienki

Nawet w łazience do pięciu metrów kwadratowych nie może zabraknąć umywalki oraz szafki na podręczne akcesoria oraz kosmetyki. Sprawdzonym wyborem są niewielkie umywalki z szafką. Chcąc wizualnie powiększyć te przestrzeń warto też zainwestować w lustrzaną szafkę, która to doskonale rozświetli tę niewielką przestrzeń i dodatkowo doda jej mnóstwo uroku.

Jeśli chodzi o muszlę toaletową to najlepszym wyborem są modele zawieszane, najlepiej o długości 48 cm. Swym kształtem powinny one pasować do umywalki.

Aranżując małą łazienkę nie można też zapomnieć o dodatkach. Uchwyt na papier toaletowy, uchwyt na szczotkę do wc, wieszak na ręczniki, to takie akcesoria, które pozwalają na zaoszczędzenie miejsca i przy okazji ułatwiają utrzymanie łazienki w czystości.

W niezbyt dużej łazience warto też zawsze przemyśleć kolorystykę. W małych łazienkach bardzo ciekawie prezentują się duże kafle o jasnych kolorach, tj: biały, kremowy czy piaskowy, które to optycznie ją powiększają. Mając dobry pomysł na łazienkę o małej powierzchni można sprawić, że będzie ona prezentować się zjawiskowo.

Sprawdź więcej inspiracji na zaaranżowanie małej łazienki w artykule https://arenalazienek.pl/pl/n/Mikrolazienki-czyli-pomysl-na-mala-lazienke/55

Odpowiedź