Odpowiedni przycisk do spłuczki WC – jak wybrać?

[REKLAMA]

Urządzając łazienkę, w pierwszej kolejności myślimy oczywiście o wyborze ceramiki, armatury, płytek łazienkowych czy oświetlenia. Jednak równie istotnymi, chociaż znacznie mniejszymi elementami niezbędnymi w każdej łazience, są chociażby przyciski do spłukiwania wody znajdujące się przy muszli klozetowej. Czym kierować się podczas wyboru tego produktu oraz jakie możliwości dostępne są na rynku?

Niepozorny element mający duże znaczenie

Przycisk do spłuczki to niepozorny produkt, przy zakupie którego często nie zastanawiamy się za bardzo. Wiele osób kieruje się wyłącznie walorami wizualnymi, szczególnie, że aktualnie producenci mają do zaoferowania wiele zróżnicowanych wzorów, rozmiarów i kolorów tego rodzaju artykułów. Należy jednak pamiętać, że ów przycisk, oprócz swej atrakcyjności i dopasowania do innych elementów wykorzystanych w łazience, powinien być przede wszystkim funkcjonalny.

Odpowiednie dopasowanie do stelaża

Wybierając WC ze stelażem, przycisk do spłukiwania powinien być z nim kompatybilny. Różne stelaże mogą wymagać zastosowania różnej wielkości przycisku, toteż przed zakupem należy dokładnie sprawdzić informacje znajdujące się w specyfikacji wybranego wcześniej kompletu. Przycisk jest elementem niezależnym od stelażu, toteż istnieje możliwość jego wymiany, jeżeli po jakimś czasie użytkowania ulegnie awarii lub po prostu nam się znudzi. Jednak, aby dłużej cieszyć się atrakcyjnym wizualnie i praktycznym produktem, należy sięgać po wyroby znanych na rynku, doświadczonych producentów, którzy zapewniają nawet pięcioletnią gwarancję na swoje akcesoria. Dużym uznaniem cieszy się między innymi przycisk spłukujący Grohe czy Geberit.

Przede wszystkim funkcjonalność

Nie wszyscy wiedzą, że wybór odpowiedniego rozwiązania warunkuje zużycie wody. Najtańszym, najłatwiejszym pod względem użytkowania rozwiązaniem, jednak przyczyniającym się do największych opłat, są pojedyncze przyciski. Nie dają one możliwości regulowania spłukiwanej wody, co jest możliwe w przypadku przycisków podwójnych. Jednorazowo zapłacimy za nie więcej, jednak różnica ta bardzo szybko zwróci się podczas codziennego użytkowania. Dzielą się one na dwie części – większą oraz mniejszą, która pozwoli zużywać nawet o połowę mniej wody. Tego rodzaju produkty, dostępne w licznych odsłonach kolorystycznych, proponują najbardziej znani producenci. Decydując się na przycisk spłukujący Geberit czy Grohe mamy pewność zakupu dobrego jakościowo i trwałego wyrobu, który posłuży nam przez długi czas. Ciekawą opcją są przyciski wyposażone w funkcję STOP. W tym przypadku użytkownicy mogą idealnie dostosować ilość zużywanej wody do konkretnych potrzeb.

Odpowiedź