Jakie meble sprawdzą się w dużej łazience?

[REKLAMA]

Duża łazienka umożliwia zaplanowanie dowolnie wybranej przez siebie aranżacji. Zagospodarowanie sporej przestrzeni może być nie lada problemem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jakie meble dobrze sprawdzą się w dużej łazience.

Jak urządzić dużą łazienkę?

Sporą przestrzeń ciężko zagospodarować. W przypadku łazienki o dużych rozmiarach musimy dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych segmentów. Najlepszym rozwiązaniem jest podzielenie tego pomieszczenia na różne strefy. W taki sposób będzie łatwiej zagospodarować całą przestrzeń. Projektując łazienkę chcemy uzyskać przytulne miejsce, w którym będziemy czuli się dobrze.

Strefa wanny i prysznica

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń nie musimy zastanawiać się nad tym czy bardziej użyteczna okaże się wanna czy kabina prysznicowa, ponieważ możemy mieć to i to. Czasami po ciężkim dniu w pracy czy po wyczerpującym treningu mamy ochotę najzwyczajniej na świecie położyć się na kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut w gorącej wodzie z dodatkiem piany i aromatów zapachowych. Jednak czasami potrzebujemy wziąć szybki orzeźwiający prysznic i niekoniecznie chcemy wylegiwać się w wannie. Mając te dwie opcje gwarantujemy sobie możliwość wyboru i komfort.

Strefa wypoczynkowa

Łazienka jest również miejscem relaksu. Dlatego jeżeli metraż nie jest dla nas ograniczeniem to zdecydowanie powinniśmy zrobić sobie tak zwany kącik wypoczynkowy. Kobiety, które lubią malować się w łazience w tej strefie mogą umieścić toaletkę sporych rozmiarów. Ciekawą propozycją są leżanki o regulowanych podgłówkach i podnóżkach. W połączeniu z różnymi aromatami oraz ciepłym światłem możemy bez najmniejszych wyrzutów sumienia odpoczywać na leżaku. To dobre miejsce do poczytania ulubionej lektury, a następnie wyłożenia się w wannie z gorącą wodą. Wiele osób mając łazienkę o dużym metrażu decyduje się na instalację miniaturowej sauny.

Urządzenie sanitarne

Oczywiste jest to, że w łazience nie tylko się kąpiemy, ale też załatwiamy swoje potrzeby. Mając do dyspozycji dużo miejsca możemy dodatkowo zamontować bidet obok toalety. Popularnym rozwiązaniem ostatnio jest stosowanie wyposażenia łazienkowego podwieszonego do ściany. Nie traci się wtedy dodatkowego miejsca oraz łatwiej jest zadbać o czystość.

Meble w dużej łazience

Skoro miejsce nie jest ograniczeniem to powinniśmy swoją łazienkę wyposażyć w meble. Zastosowań takiego rozwiązania jest wiele. Swój szlafrok, bieliznę czy inne rzeczy możemy schować do podwieszonej na ścianie szafce, a niezbędne kosmetyki do komódki, która umieszczona jest pod lustrem (sprawdź meble łazienkowe).

Podsumowanie

Duża łazienka daje nam swoje możliwości do popisu. Możemy zaprojektować ją dosłownie wedle własnego uznania nie mając żadnych ograniczeń. Nie musimy martwić się o to czy coś się zmieści, czy coś nie będzie przeszkadzało. Dzięki odpowiedniemu projektowi zwykła łazienka zamieni się w salon kąpieli i relaksu.

2 komentarze - Add Comment

Odpowiedź