Jak wybrać grzejnik do łazienki?

Odpowiednio dobrany grzejnik jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Wybrany model powinien być zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Sprawdź, jak wybrać idealny grzejnik do łazienki!

Grzejnik w łazience nie tylko zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, ale także przyspiesza suszenie mokrych ręczników czy upranych ubrań. Czym się kierować podczas zakupu grzejnika do łazienki? Podpowiadamy!

Rodzaje grzejników łazienkowych

Remont łazienki wymaga podjęcia wielu ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego grzejnika. Na rynku są dostępne różne rodzaje grzejników łazienkowych. Poszczególne modele różnią się między sobą m.in. sposobem zasilania. Pod tym względem wyróżniamy:

  • Grzejniki wodne – zasilane z instalacji centralnego ogrzewania. Tego typu grzejniki nie działają poza sezonem grzewczym.
  • Grzejniki elektryczne (suszarki) – takie modele charakteryzują się niewielką mocą, przez co nie są w stanie samodzielnie ogrzać łazienki. Idealnie nadają się natomiast do dogrzania pomieszczenia czy suszenia ręczników.
  • Grzejniki wodno – elektryczne – w sezonie grzewczym są zasilane z instalacji centralnego ogrzewania, a poza sezonem grzewczym – za pośrednictwem grzałki elektrycznej.

Jak dobrać odpowiednią moc grzejnika?

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego grzejnika łazienkowego należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej mocy urządzenia. Grzejniki do łazienki mogą charakteryzować się mocą od 50W do ponad 1000 W. Moc urządzenia powinna być dobrana w zależności od powierzchni łazienki. Przyjmuje się, że potrzebna moc grzejnika to ok. 120 W na 1 metr kwadratowy łazienki (w przypadku pomieszczeń o odpowiedniej izolacji i szczelności okien). Aby dobrać odpowiednią moc grzejnika, trzeba też określić zapotrzebowanie łazienki na ciepło oraz to, jaką temperaturę chcemy utrzymać w pomieszczeniu. W przypadku łazienek o dużej powierzchni lub narażonych na niską temperaturę dobrze sprawdzą się grzejniki o mocy powyżej 400 W.

Grzejnik łazienkowy – z jakiego materiału?

Grzejniki łazienkowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najbardziej popularne są grzejniki wykonane ze stali, ale w sklepach można też znaleźć modele miedziane oraz aluminiowe. Poszczególne grzejniki mogą także różnić się między sobą rodzajem zastosowanej powłoki wykończeniowej. Na rynku są dostępne modele z powłokami lakierowanymi, chromowanymi, metalizowanymi i satynowanymi.

Grzejniki łazienkowe – zwróć uwagę na design

Planując zakup grzejnika do łazienki, warto zwrócić uwagę na walory estetyczne wybranego modelu. Aktualnie sprzedawcy oferują coraz więcej ciekawych rozwiązań w tym zakresie. W sklepach można znaleźć grzejniki w różnych kolorach i kształtach, co pozwala dobrać idealny model do każdej aranżacji łazienki. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się stylowy czarny grzejnik, czy też preferujesz bardziej tradycyjne rozwiązania, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz zdecydować się m.in. na:

  • Grzejnik łazienkowy drabinkowy – grzejnik drabinkowy składa się z pionowych kolektorów, które połączone są poziomymi rurkami. Grzejniki drabinkowe są bardzo praktyczne – umożliwiają łatwe suszenie ręczników czy bielizny. Z tego względu są bardzo często wybieranym rozwiązaniem.
  • Kaloryfer łazienkowy panelowy – zbudowany z szerokich elementów o kształcie paneli.
  • Grzejnik pionowy – ze względu na stylowy design mogą stanowić oryginalną dekorację pomieszczenia.
  • Grzejnik rurowy – zbudowany z okrągłych elementów.
  • Grzejniki dekoracyjne – dostępne w różnych, często bardzo oryginalnych kształtach.

Gdzie kupić grzejnik łazienkowy najwyższej jakości?

Planujesz zakup grzejnika łazienkowego? W takim razie koniecznie musisz znaleźć odpowiednie miejsce do jego zakupu. Warto odwiedzić internetowy sklep z grzejnikami, w którym znajdziesz produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

Odpowiedź