Istotny element każdej łazienki, czyli słuchawka prysznicowa

Choć można obecnie zauważyć powrót wanien w łazienkach to nie da się jednak ukryć, że to prysznice nadal święcą triumfy w większości mieszkań i domów. Są praktyczne, bardziej oszczędne i zajmują mniej miejsca. Do grona stałych elementów ich wyposażenia zaczyna wchodzić deszczownica, jednak żaden prysznic nie obejdzie się bez dodatku, jakim jest słuchawka prysznicowa. Poręczna, funkcjonalna i o pięknym designie – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Co warto wiedzieć przed zakupem słuchawki prysznicowej?

Wybór tego elementu to wbrew pozorom ważna decyzja, ponieważ będziemy korzystać z niej każdego dnia, często nawet kilka razy dziennie. Słuchawka prysznicowa poza samą kąpielą bardzo często używana jest także do innych rzeczy, np. spłukiwania kabiny prysznicowej po jej czyszczeniu. Sprawia to, że oczekujemy od niej zwykle nieco więcej.

Najistotniejszym elementem, na który należy zwrócić uwagę przed zakupem jest jej konstrukcja – zarówno samej główki, jak i korpusu, ponieważ to w niej znajduje się cała funkcjonalność. To w główce umieszczony jest system odpowiadający za rodzaj wytwarzanego strumienia wody, jak i jego ilość. Przed podjęciem decyzji o zakupie powinniśmy więc wiedzieć, czy np. zależy nam na dużym i intensywnym strumieniu wody.

Drugą ważną kwestią jest materiał, z którego wykonana została słuchawka prysznicowa. Poza jego jakością powinniśmy też zwrócić uwagę na rodzaj. Większość słuchawek wytwarzana jest ze sztucznych tworzyw. Na rynku dostępnych jest także wiele mosiężnych produktów, które nie są jednak polecaną opcją przez większość specjalistów. Choć aspekt wizualny jest tutaj na duży plus, to taka słuchawka prysznicowa jest bardzo ciężka i (zbyt) dobrze przewodzi ciepło, co sprawia, że łatwiej tutaj o poparzenie gorącą wodą.

Dobrze jest również poświęcić chwilę na sprawdzenie, jaki rodzaj strumienia wody ma nasza słuchawka. Są takie, które charakteryzują się jednym typem strumienia, jak np. słuchawka Sena Stick Warm Sunset 26465DA0 Grohe. Posiada ona tzw. “strumień deszczowy”, który jest polecany przez wielu użytkowników. Jeśli z kolei masz nieco większe wymagania warto zdecydować się na słuchawkę prysznicową, która posiada kilka rodzajów strumienia.

Jaka słuchawka prysznicowa sprawdzi się w Twojej łazience?

Poza wybraniem wspomnianych już wyżej kluczowych funkcji, które są istotne dla nas jako przyszłych użytkowników, w następnej kolejności należy zwrócić uwagę na estetykę, jaką posiada dana słuchawka prysznicowa. Kolorem i designem powinna pasować ona nie tylko do charakteru pomieszczenia, ale także wyglądu pozostałej armatury. Jeśli urządzamy je od zera i zależy nam na klasycznej łazience, warto rozważyć zakup srebrnej słuchawki. Popularnym modelem jest słuchawka prysznicowa Raindance Select S 28587400 Hansgrohe, która idealnie sprawdzi się w takim wnętrzu. Gdy natomiast nasza łazienka jest już urządzona i zależy nam na wymianie jednego elementu to powinniśmy dopasować go do reszty produktów. Przykładowo, jeśli nasza deszczownica ma złoty kolor, taka też powinna być nowa słuchawka prysznicowa.

Odpowiedź