Zlewozmywaki ceramiczne czy granitowe – które wybrać?

[REKLAMA]

Rynek oferuje nam dostęp do szerokiej gamy produktów, dzięki czemu mamy możliwość dokonywania wyborów. Bez wątpienia żadna kuchnia nie obejdzie się bez zlewozmywaka, jednak skoro sklepy posiadają w ofercie ich różnorodne modele to, na jaki powinniśmy się zdecydować? Zanim będziemy cieszyć się z pięknego i trwałego zlewu, musimy przejść przez proces zakupowy, który wiąże się z koniecznością podjęcia wielu decyzji, a także sprecyzowaniem naszych potrzeb. Do najczęściej nabywanych zlewozmywaków zaliczamy te wykonane z ceramiki oraz te cechujące się granitową powierzchnią – zatem, na który lepiej się zdecydować?

Zlewozmywaki granitowe – czym się charakteryzują?

Niepodważalnie zlewozmywaki granitowe należą do grupy niezwykle trwałych produktów, w końcu granit to naprawdę solidny materiał. Mówi się, że jest on w stanie przetrwać wszystko, z tego względu oprócz armatury kuchennej bardzo chętnie wykorzystuje się go do produkcji blatów. Warto wiedzieć, że charakteryzują się one wysoką odpornością na uszkodzenia, zarysowania, wysokie temperatury oraz zabarwienia – kompleksowo prawda? W kuchni takie właściwości są na wagę złota, w końcu podczas gotowania może zdarzyć się wiele niespodzianek. 

Kolejną istotną kwestią jest łatwość czyszczenia – jeśli zlew posiada gładką powierzchnię, która w dotyku jest wręcz delikatna, z łatwością zadbamy o porządek. Na koniec warto wspomnieć o designie – co dla wielu stanowi jeden z najważniejszych powodów decydujących o zakupie. Granitowa powierzchnia pasuje do każdego wnętrza i zawsze wygląda tak samo dobrze. Aby podkreślić charakter wnętrza, wystarczy sięgnąć po zlew granitowy w pasującym do aranżacji kuchni kolorze – najpopularniejsze to: szary, czarny, beżowy i brązowy. Polecamy zapoznać się z ofertą sklepu Frapeti – https://frapeti.pl/, który dostarcza swoim klientom wyłącznie najwyższej jakości asortyment.

Czym zlewozmywaki ceramiczne różnią się od granitowych?

Na samym wstępie warto podkreślić, że zlewozmywaki ceramiczne są równie odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i temperatury – tak jak te wykonane z granitu. Oba tworzywa zapewniają nam długowieczne cieszenie się z niezmiennego wyglądu zlewów. Największą różnicą jest dostępność kolorystyczna – w przypadku ceramicznej produkcji znacznie rzadziej dostępne są egzemplarze o czarnej barwie. Natomiast, jeśli właśnie takiego wydania poszukujesz – to kolejny powód, dla którego powinieneś zajrzeć na stronę internetową Frapeti. 

Przyjrzyjmy się powierzchni zlewozmywaka ceramicznego, która z pewnością zachwyci miłośników idealnie gładkich struktur – wystarczy przetrzeć go zwilżoną ściereczką, a z łatwością pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń. Pamiętanie o sporadycznej pielęgnacji glazury specjalnymi środkami sprawi, że nawet śnieżnobiały odcień zlewu będzie na wyciągnięcie ręki.

Przyszedł czas na kilka słów podsumowania. Nie w sposób nie zauważyć, że oba rodzaje zlewów są do siebie bardzo podobne, a co ważne, posiadają wiele cennych i takich samych właściwości, dzięki którym są trwałe i praktyczne. Nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi na pytanie, który z wymienionych były lepszym wyborem – końcowa satysfakcja z zakupu zależy przede wszystkim od tego, jakie wymagania posiadasz względem produktu.

Odpowiedź