Porcelana idealna na co dzień i na szczególne okazje

[REKLAMA]

Porcelana to materiał, który towarzyszy człowiekowi od wieków. Wynaleziona w Chinach, szybko zyskała popularność na całym świecie. Jej delikatny, aksamitny dotyk kojarzy się z luksusem, bogactwem i elegancją, dlatego każdy posiłek podany na porcelanowej zastawie lub kawa pita z porcelanowej filiżanki czyni zwykły dzień prawdziwym świętem.

  1. Porcelana – szlachetna ceramika na każdą okazję
  2. Elegancka porcelana tylko najwyższej jakości

Elegancka porcelana to nie tylko gustowna ozdoba stołu i znak prestiżu. Serwisy obiadowe i do kawy z porcelany są bardzo praktyczne – porcelana słabo przewodzi ciepło, więc maleje ryzyko poparzenia się o gorące od posiłku lub napoju naczynie. Wygoda użytkowania, funkcjonalność i estetyczny wygląd – to najważniejsze cechy, dzięki którym porcelana zyskała rzesze fanów.

Porcelana – szlachetna ceramika na każdą okazję

W świecie zastawy stołowej już od wielu lat nad szkłem i tworzywami sztucznymi króluje ceramika, a porcelana to jej najszlachetniejsza forma. Ogromną zaletą tego materiału jest jego uniwersalność – proste serwisy do kawy lub serwisy obiadowe pasują do każdego stołu i każdego wnętrza, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało urządzone. Porcelana w swojej klasycznej, pozbawionej zdobień formie może służyć jako codzienna zastawa stołowa.

Ze względu na wyjątkowy charakter, na stołach znacznie częściej gości elegancka porcelana, która uświetnia rodzinne uroczystości i eleganckie przyjęcia. W roli odświętnej zastawy stołowej występują porcelana i szkło ze złotym zdobieniem oraz kieliszki i szklanki kryształowe dopasowane do porcelany. To połączenie nie ma sobie równych – sprawia, że stół wygląda bardzo szykownie, gustownie i z klasą. To wyraźny sygnał, że okazja jest wyjątkowa, a gospodarze przyjęcia darzą swoich gości szacunkiem, oferując im to, co maja najlepszego.

Elegancka porcelana tylko najwyższej jakości

Porcelana porcelanie nierówna – tak jak w przypadku innych materiałów, tak również porcelana nie zawsze jest jednakowej jakości. Dobrą, prawdziwą porcelanę można rozpoznać po:

  • kolorze – wysokiej jakości porcelana jest śnieżnobiała,
  • przepuszczalności światła – przez porcelanowy talerzyk trzymany pod światło można zobaczyć własną dłoń,
  • idealnie gładkiej powierzchni, pozbawionej ubytków i skaz, np. w postaci ciemniejszych obszarów lub niewielkich zanieczyszczeń.

Elegancka porcelana często wytwarzana jest ręcznie – w całości lub częściowo. Dotyczy to szczególnie delikatnych uszek do filiżanek lub uchwytów, oraz spersonalizowanych, malowanych zdobień

One Response - Add Comment

Odpowiedź