Blaty kuchenne z granitu – piękne, trwałe i funkcjonalne

[REKLAMA]

Wybierając blat kuchenny powinniśmy się kierować nie tylko jego estetyką ale także funkcjonalnością i wytrzymałością. Te wymagania mogą spełnić blaty kuchenne z kamienia, które w ostatnich latach cieszą się rosnącą popularnością. Najczęściej w tej właśnie kategorii wybierane są blaty granitowe. Co warto wiedzieć na ich temat?

Gdzie można zamówić blaty kuchenne z granitu?

Najszerszą gamę blatów kuchennych z granitu posiadają w swoich ofertach zakłady kamieniarskie. Pracownicy firm kamieniarskich chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą nam w wyborze odpowiedniego materiału. Zakład kamieniarski, na przykład taki jak Kominki Lexus. Słoninka A. mieszczący się pod adresem: ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław (Tel: 607 671 150), posiada własną stronę internetową sloninka.pl na której prezentuje zdjęcia zrealizowanych zleceń, co na pewno ułatwi nam wybór odpowiedniego blatu z granitu. Blat kamienny wykonuje się zazwyczaj na indywidualne zamówienie, dlatego będzie on specjalnie dopasowany zarówno do miejsca montażu, jak również do gustu klienta.

Granit – najtwardszy kamień użytkowy

Granit jest rodzajem skały głębinowej, która składa się z kwarcu. Kamień ten posiada charakterystyczną strukturę krystaliczną, która przypomina ziarno. Granit wydobywany jest także w Polsce – jego duże zasoby znajdują się głównie w Karkonoszach, mniejsze w Tatrach. Granity są popularnymi kamieniami użytkowymi, które używane są między innymi do produkcji płyt chodnikowych, krawężników, podłóg i schodów. Wykonuje się z nich również różnego rodzaju blaty, w tym blaty do kuchni. Dużą popularność granit zawdzięcza swojej twardości i odporności na czynniki zewnętrzne. W związku z tym bardzo dobrze sprawdzi się on jako blat kuchenny, który każdego dnia narażony jest na różne uszkodzenia, na przykład wskutek używania noża, przez rozlaną wodę, czy stykanie się z produktami spożywczymi.

Najważniejsze zalety blatów kuchennych z granitu

Blaty granitowe posiadają wiele zalet, dzięki którym tak chętnie wybieramy je do swoich kuchni. Cenimy je ponieważ:

  • są odporne na wilgoć
  • nie przebarwiają się
  • są bardzo odporne na zarysowania
  • są odporne na wysokie temperatury
  • są higieniczne, łatwe do utrzymania w czystości
  • posiadają różne rodzaje kolorystyczne do wyboru
  • można je naprawiać – szlifować, uzupełniać ubytki
  • można dostosować je do kuchni w każdej aranżacji – nowoczesnej i klasycznej

Kamienny blat kuchenny wykonany przez wrocławską firmę kominki Lexus

Czy blaty z granitu mają jakieś wady?

Chociaż blaty kamienne posiadają liczne zalety, warto jednak zaznaczyć, że mają one również kilka wad. O czym warto pamiętać? Przede wszystkim blaty te są dość drogie – zapłacimy za nie najwięcej spośród wszystkich dostępnych blatów kuchennych. Za 1 metr bieżący blatu granitowego trzeba będzie zapłacić od około 400 – 500 złotych w górę. Rzadziej spotykane wzory będą jeszcze droższe. Należy również wspomnieć, że blaty z kamienia są ciężkie, dlatego meble kuchenne, na których mają być zastosowane, muszą posiadać odpowiednio wytrzymałą konstrukcję.

Blaty kuchenne z kamienia

Mimo ceny oraz ciężaru wiele osób decyduje się na wybór blatu kuchennego z kamienia. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które przez wiele lat posłuży w naszej kuchni. Zastosowanie blatów z granitu nada pomieszczeniu również eleganckiego i szykownego charakteru, co na pewno wpłynie pozytywnie na postrzeganie wnętrza całego mieszkania.

One Response - Add Comment

Odpowiedź