Automatyczny ekspres do kawy Jura

[REKLAMA]

Chcesz każdego ranka pić kawę, która smakuje tak, jak w Twojej ulubionej kawiarni? Poznaj bliżej wysokiej jakości automatyczne ekspresy do kawy Jura! Szwajcarska jakość i doświadczenie zdobywane przez markę od lat 30. minionego wieku to najlepsze rekomendacje. Który ekspres Jura okaże się najlepszy do Twojego domu?

Szwajcarskie ekspresy do kawy Jura – dlaczego warto mieć je w domu?

W 1931 roku szwajcarska firma JURA Elektroapparate AG rozpoczęła produkcję urządzeń gospodarstwa domowego, a jej flagowym towarem były żelazka. Od tamtego czasu zmieniło się wiele i dziś Jura jest liderem światowego rynku automatycznych ekspresów do kawy. Firma nieustannie opracowuje nowe technologie, które wpływają na smak i aromat kawy. Bogaty katalog firmy obejmuje wydajne urządzenia, które sprawdzają się w kawiarniach, restauracjach i biurowcach. Nie brakuje też efektownych ekspresów do kawy do domu.

Co warte podkreślenia, ekspresy Jura to szeroka gama produktów, które wyróżnia bezawaryjność, najwyższa jakość wykonania i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Cechą, która od razu rzuca się w oczy, jest elegancki wygląd ekspresów Jura. Dbałość projektantów widać w najdrobniejszych szczegółach – chromowane detale to najlepszy przykład.

Ekspresy Jura cieszą się ogromną popularnością także ze względu na intuicyjną obsługę i praktyczne rozwiązania. Miłośnicy picia aromatycznej kawy tuż po przebudzeniu za szczególnie przydatną uznają aplikację JURA Operating Experience (J.O.E.®), która pozwala zaparzyć kawę za pomocą smartfona.

Szwajcarski producent pomyślał również o zastosowaniu w ekspresach Jura energooszczędnych rozwiązań. Praca w trybie oszczędzania energii pozwala na zużycie o 40% mniej prądu. Z kolei przełącznik Zero Energii Switch sprawia, że w trybie czuwania ekspres do kawy wcale nie pobiera prądu. Należy jednak zaznaczyć, że wspomniane technologie nie zostały wykorzystane w każdym modelu. Który ekspres do domu Jura sprawdzi się u Ciebie?

Ekspres do kawy Jura Z10 – nowoczesna technologia w służbie kawoszy

Jura Z10 to aktualnie najbardziej zaawansowany technologicznie automatyczny ekspres do kawy do domu. Urządzenie można obsługiwać za pomocą aplikacji, a sztuczna inteligencja wpływa na treść, która pojawia się na wyświetlaczu umieszczonym z przodu ekspresu. Po kilku dniach użytkowania AI zapamiętuje, jakie napoje parzono najczęściej. Wówczas od 4 do 8 kaw pojawia się od razu na ekranie startowym, a reszta – na ekranie rotacyjnym. Ten z pozoru drobiazg przyspiesza poranne przygotowanie kawy. Co ważne, wszyscy domownicy mają do dyspozycji 4 odrębne profile użytkowników.

Wśród innych najważniejszych cech urządzenia warto wymienić bogactwo napojów. Poza kilkunastoma rodzajami gorącej kawy Jura Z10 przygotowuje również orzeźwiającą Cold Brew i kawy typu barista. Ekspres wykorzystuje proces ekstrakcji pulsacyjnej (P.E.P.), w którym gorąca woda podawana jest w krótkich interwałach, co wpływa na aromat i intensywność kawy. Jednostka zaparzająca 8. generacji wykorzystuje technologię parzenia 3D, w której woda przenika przez wszystkie warstwy zmielonej kawy. Na smak i aromat kawy ogromny wpływ ma też młynek. W Jurze Z10 wykorzystano młynek stożkowy, który zmieli ziarna zgodnie z Twoim życzeniem. Nowoczesny młynek rozpoznający produkt (PRG) automatycznie dostosowuje stopień zmielenia kawy do wybranego produktu.

Wymienione wyjątkowe technologie ukryto w pięknym urządzeniu, dostępnym m.in. w kolorach: Aluminium Black, Aluminium White i Aluminium Dark Inox. Chromowane detale i niebanalnie wykończony pojemnik na wodę dopełniają efektu.

W zbiorniku na kawę zmieści się 280 gramów, a na wodę – 2,4 litra. Model cechuje moc 1450 W i ciśnienie 15 barów. Do ekspresu dołączono m.in. filtr do wody, środki i artykuły do czyszczenia ekspresu Jura Z10 oraz pasek do testowania twardości wody. Najważniejsze dodatkowe funkcje tego zaawansowanego modelu to moduł Bluetooth i Wi-Fi.

Ekspres do kawy czarnej i mlecznej – elegancka Jura E8

Urządzenie można śmiało uznać za reprezentacyjne. Elegancka linia i piękne kolory sprawiają, że ekspres do kawy Jura E8 jest nie tylko praktyczny, ale pełni też funkcję ważnej dekoracji w każdym wnętrzu. Pojemnik na wodę wykończono karbowaniem, ale wzrok przykuwają jeszcze inne wyrafinowane detale – przednie panele w barwie przydymionej platyny i chromowane wykończenie. Model dostępny jest w takich kolorach, jak: Piano White, Piano Black, Moonlight Silver, Platinum i Dark Inox. Jura E8 pozwala na zaparzanie dwóch filiżanek kawy jednocześnie.

Kawy z tego eleganckiego ekspresu są wyjątkowo aromatyczne i pobudzające. Takie walory to zasługa nowoczesnego młynka Aroma i procesu ekstrakcji pulsacyjnej P.E.P., która wydłuża proces parzenia napoju. To model idealny do przygotowania kaw czarnych i białych. Wyposażono go w zintegrowany spieniacz do mleka z wyjmowaną końcówką, która ułatwia utrzymanie go w czystości. Zintegrowany jest nie tylko sam spieniacz, lecz także wylewka do kawy i do mleka. Zaawansowany system przepływu umożliwia automatyczne wyczyszczenie systemu mlecznego.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, wyposażone w kolorowy wyświetlacz TFT. Możesz postawić je tuż przy ścianie, bo wszelkie czynności obsługowe wymagają dostępu do ekspresu tylko od frontu.

W Jurze E8 zaparzysz od razu jedną lub dwie filiżanki espresso, ristretto i czarnej kawy. Możesz też przygotować każdorazowo po jednej filiżance kawy białej, cappuccino, latte macchiato i espresso macchiato. Ten elegancki ekspres automatyczny ciśnieniowy służy również do przygotowania mlecznej pianki, gorącej wody albo wody na zieloną herbatę.

Kompaktowy ekspres do kawy Jura ENA 8 – ideał do każdej kuchni

Niewielkie rozmiary to ogromna zaleta ekspresu automatycznego ciśnieniowego Jura ENA 8. Model ma szerokość 27,1 cm, głębokość 44,5 cm i wysokość 32,3 cm. Urządzenie jest dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, m.in. Nordic White, Sunset Red, Massive Aluminium i Metropolitan Black. Prosty, elegancki design urządzenia sprawia, że świetnie komponuje się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Na pewno łatwo odnajdzie się w nowoczesnej kuchni albo takiej w duchu retro. Ciekawym elementem jest boczny zbiornik na wodę, którego ścianki przypominają kryształ.

Jedną z jego najważniejszych funkcji jest ekstrakcja pulsacyjna, która polega na podawaniu wody przez pompę w krótkich odcinkach czasu, co pozwala zachować idealny czas zaparzania, dzięki czemu otrzymujemy espresso rodem z kawiarni. Korzystając z tego małego ekspresu do kawy do domu, masz pewność, że Twój ulubiony napój będzie zawsze parzony z przefiltrowanej wody. Inteligentny system filtracji I.W.S. wykorzystuje fale radiowe do rozpoznania zainstalowanego filtra. Urządzenie poinformuje Cię, gdy filtr będzie zużyty. Następnie przejdzie w tryb odkamieniania, dopóki nie wymienisz filtra na nowy.

Miłośnicy mocnego pobudzenia dzięki espresso czy ristretto poczują ogromną różnicę w smaku, mocy i aromacie kawy z ekspresu Jura. Sam proces mielenia ziaren ma duży wpływ na walory napoju. W ENA 8 zastosowano młynek Aroma G3, który pracuje szybko, cicho i dokładnie.

Model zachwyca i miłośników czarnej kawy, i fanów mlecznych napojów. Zintegrowana dysza spieniająca i technologia Fine Foam tworzą z mleka delikatną, gładką piankę. Urządzenie obsługuje się intuicyjnie. Możesz szybko wybrać ulubioną kawę, dotykając jej zdjęcie na dość dużym ekranie TFT. Jura ENA 8 parzy: ristretto, espresso, espresso doppio, espresso macchiato, czarną kawę, flat white, cappuccino i latte macchiato.

Ekspres jest bezproblemowy w obsłudze. Informuje domowników o przepełnionej tacy ociekowej. Ma funkcje czyszczenia systemu mlecznego, a także płukania i czyszczenia dysz. W zbiorniku na wodę zmieści się 1,1 litra, a w zbiorniku na kawę – 125 gramów. Jednocześnie zaparza jedną filiżankę kawy.

Coraz więcej z nas stawia design AGD na równi z jego funkcjonalnością. Nie inaczej jest z ekspresami do kawy. Mają nie tylko co rano parzyć pyszną kawę, lecz także przez cały dzień zdobić kuchnię. Takie wymogi doskonale spełniają ekspresy klasy premium szwajcarskiej marki Jura.

Odpowiedź