Strefa relaksu w domu – jak ją urządzić?

Urządzając nowy dom czy mieszkanie często mamy konkretną wizję tego, jak chcemy, by wyglądała otaczająca nas na co dzień przestrzeń. Wiele osób w celu stworzenia wymarzonych aranżacji szuka pomocy u projektantów wnętrz lub poszukuje inspiracji w magazynach wnętrzarskich lub w internecie. Warto jednak pamiętać, by w pogoni za trendami i stylowym wystrojem, nie przegapić tego co najważniejsze, czyli faktu, że nasz dom powinien być przede wszystkim komfortową oazą relaksu i odpoczynku. Naszym własnym miejscem, gdzie możemy odpocząć od trudów codzienności i zapomnieć o stresie czy problemach.

Jak stworzyć swój własny kąt do relaksu?

Uwzględnienie strefy relaksu w aranżacji wnętrza jest bardzo istotne, nie ma jednak jednego uniwersalnego rozwiązania, które sprawdzi się w każdym przypadku. Bardzo wiele zależy przede wszystkim od tego, co sprawia nam przyjemność – czy najlepiej odpoczywamy, spędzając wieczór z ciekawą książką, oglądając filmy czy może spędzając czas z przyjaciółmi. Istnieje jednak kilka ciekawych rozwiązań, które warto rozważyć i dopasować do swoich potrzeb, a także możliwości, jakie daje nam ilość dostępnego miejsca.

Komfortowy kąt do czytania i relaksu

Zimowe wieczory spędzane przed kominkiem w fotelu bujanym z kubkiem pysznej herbaty czy gorącej czekolady to dla wielu osób wręcz synonim relaksu, to właśnie tego rodzaju wizje pojawiają się przed naszymi oczami, kiedy próbujemy wyobrazić sobie idealne warunki do odpoczynku od naszego pędzącego świata. Teraz ta wizja wcale nie musi być tylko odległym marzeniem! Nowoczesne drewniane fotele bujane to świetny dodatek do każdego wnętrza, który sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni – zapewniają maksymalny poziom wygody, a ich prosty design odnajdzie się w każdym wnętrzu, stając się elementem łączącym w sobie praktyczność i atrakcyjność.

Odkryj luksus domowego spa

Weekend w spa to świetny sposób na oderwanie się od codzienności i odpoczynek, nie zawsze mamy jednak możliwości – zarówno czasowe, jak i finansowe, pozwalające na taki wyjazd. Idealnym rozwiązaniem byłoby w takiej sytuacji posiadanie własnego spa, co jest jak najbardziej możliwe – w dodatku wcale nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Wystarczy kilka praktycznych i dekoracyjnych dodatków, by zwykłą łazienkę przemienić w domowe spa. Miękkie ręczniki, drewniana taca na podręczne akcesoria, zapachowe świeczki, zestaw kosmetyków do pielęgnacji – tyle wystarczy, by cieszyć się komfortem i relaksem w swoim własnym domu.

Strefa wypoczynkowa dla całej rodziny

Inne rozwiązania dostępne są dla osób, które mieszkają same, na co innego zwracamy jednak uwagę, urządzając przestrzeń dla całej rodziny. Wybierając meble do salonu warto postawić na wygodę – miękka kanapa, wygodne fotele, a przede wszystkim wystarczająca ilość miejsca dla całej rodziny oraz ewentualnych gości. Na relaks możemy pozwolić sobie jednak nie tylko wewnątrz domu, ale także poza nim – jeśli mamy do dyspozycji taras, ogród lub chociaż mały balkon, również na świeżym powietrzu możemy cieszyć się komfortem. Szeroki wybór mebli ogrodowych pozwala na stworzenie wygodnych i pięknych aranżacji, a dodatki jak miękkie koce czy dywany zewnętrze nadadzą takiej przestrzeni przytulności i pozwolą odprężyć się po ciężkim dniu.

Przed wybraniem rozwiązań do swojego projektu, warto zastanowić się nie tylko nad tym, czy są one zgodne z aktualną modą i czy będą się dobrze prezentować w połączeniu z resztą wystroju, ale przede wszystkim czy są one wygodne właśnie dla nas. Tylko meble dopasowane do naszych potrzeb sprawią, że będziemy chętnie z nich korzystać.

One Response - Add Comment

Odpowiedź