PRZEŁOMOWA KOLEKCJA MARKSLÖJD HOME

[REKLAMA]

Marka Markslöjd wprowadza do oferty zupełnie nowe kategorie produktów do aranżacji wnętrz. Kolekcja Markslöjd Home właśnie debiutuje na polskim rynku i składa się z wysokiej jakości tkanin, a także dekoracji ze szkła i ceramiki.

Koce, poduszki, wazony, świeczniki i doniczki – to nowości marki Markslöjd, które zostały doskonale przyjęte na rynkach zagranicznych, a teraz mają swoja premierę również w Polsce. Kolekcja powstała we współpracy z cenionymi, skandynawskimi projektantkami – Ann RingstrandMoniką Mulder i Emelie Grönwall.

Lampy i oświetlenie to wciąż główny nurt naszej oferty, ale jej poszerzenie o inne dodatki aranżacyjne jest możliwe właśnie dzięki współpracy z doświadczonymi projektantami. Jestem przekonamy, że zaskoczymy miłośników skandynawskiego designu jeszcze nie jeden raz i dostarczymy im wiele inspirujących produktów – powiedział Artur Paszek, kierownik produktu Markslöjd Polska. Ciepło i przytulnie Wśród nowości Markslöjd Home znalazły się tekstylia dekoracyjne z kolekcji Unite, stworzonej przez szwedzką projektantkę Ann Ringstrand. Koce i poduszki dostępne są w szerokiej palecie barw – od ciepłych tonów, takich jak cynamon, rdzawy brąz czy wypalona czerwień, przez kolory zbliżone do natury (m.in. chłodna zieleń i oliwka), aż po stonowane barwy – beż, czerń i różne odcienie szarości.

Ann Ringstrand prezentująca kolekcję Unite, którą zaprojektowała dla marki Markslöjd.

Kaszmir love

Serie tkanin dekoracyjnych Värn oraz Lia wyróżniają się efektownymi, geometrycznymi wzorami, a także odważnym zestawieniem, często silnie ze sobą kontrastujących, kolorów. Pierwszą z nich tworzą wysokiej jakości koce wykonane z wełny i kaszmiru, natomiast w drugiej dostępne są bawełniane koce i poduszki z żakardowymi tłoczeniami. Jeśli zdecydujemy się na takie tkaniny we wnętrzach, możemy być pewni, że cała aranżacja zyska na wyrazistości. Wzór, którym ozdobiona jest seria Värn, został także nagrodzony złotym medalem w prestiżowym konkursie Svenska Designpriset. Jury uznało go za jeden z najlepszych projektów 2020 roku.

Kolekcję Unite uzupełniają tekstylia zdobione minimalistycznymi wzorami, które w naturalny sposób kojarzą się ze stylistyką skandynawską. Wełniane koce z serii Fröja oraz aksamitne poduszki Arna mają stonowany, uniwersalny design, dzięki czemu doskonale prezentują się w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Stopniowo do perfekcji

Nowymi produktami w kolekcji Markslöjd Home są także szklane i ceramiczne wazony, które powstały według koncepcji Moniki Mulder. To projektantka, która jest autorką wielu popularnych lamp marki Markslöjd, m.in. serii Larry i Cozy. Tym razem jednak stworzyła kolekcję dekoracyjnych wazonów o prostych, geometrycznych kształtach i wysokiej funkcjonalności.

Monika Mulder, autorka szklanych i ceramicznych wazonów z kolekcji Markslöjd Home.

Motywem przewodnim w projektach wazonów Moniki Mulder są schodkowe kształty. Dzięki nim design całej kolekcji jest spójny. Pozornie prosty pomysł projektantki doprowadził jednak do powstania produktów różnorodnych i atrakcyjnych wizualnie. Większość modeli wazonów dostępna jest w wersjach z transparentnego szkła lub ceramiki w różnych kolorach. Wazony z serii Akka i Glimmer ciekawie kontrastują ze sobą stopniowaniem wcięć, a w modelach Omfamna delikatne, schodkowe załamania w przyjemny dla oka sposób przełamują owalny profil wazonów – dodaje Artur Paszek.

https://markslojd.pl

W kolekcji Moniki Mulder znajdziemy też wazony o bardziej subtelnych i klasycznych kształtach (takie są np. modele Klippa czy Drömme).

Zabawa z formą

Najnowszą kolekcję Markslöjd Home dopełnia seria ceramicznych doniczek, których autorką jest szwedzka artystka i projektantka Emelie Grönvall. Stworzone przez nią dekoracyjne doniczki charakteryzują się pomysłowym wykorzystaniem potencjału gliny – materiału bardzo plastycznego, umożliwiającego kreatywne łączenie różnych kształtów.

Emelie Grönvall, projektantka ceramicznych doniczek dla marki Markslöjd.

Doniczki z serii Somma są dostępne w trzech rozmiarach (14, 20 i 31 cm wysokości) oraz różnorodnych kolorach – czarnym, białym i brązowym. W ich designie warto zwrócić uwagę na różnicę między kształtem podstawy a profilem otworu na górze doniczki. W każdym modelu dolna część jest kwadratowa, a górna – okrągła.

Wśród nowości autorstwa Emelie Grönvall ciekawie prezentują się także doniczki z serii Eia. Mają bardziej podłużny kształt i dołączoną do zestawu pokrywkę z różnych rozmiarów dziurkami. Jeśli lubimy samodzielnie tworzyć kwietne dekoracje z pojedynczych roślin lub kwiatów, na pewno docenimy takie rozwiązanie.

Wybrane produkty z kolekcji Markslöjd Home są dostępne w sklepie Zobacz wszystkie nowości z kolekcji Markslojd Home

Odpowiedź