Poznaj najnowsze technologie zastosowane w fotelach relaksacyjnych

[REKLAMA]

Dziwisz się, gdy widzisz, że fotel relaksacyjny kosztuje od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych? Dla niektórych może być to naprawdę duży wydatek, ale zapewniamy, że w przypadku renomowanych producentów wysoka cena uzasadniona jest zastosowanymi materiałami i nowoczesnymi technologiami. W poniższym tekście znajdziesz opisy przykładowych funkcji.

Inteligentny system skanowania ciała i zmiana pozycji

Inteligentne urządzenia zaczynają towarzyszyć ludziom w różnych czynnościach. Funkcje smart zostały również zastosowane w fotelach masujących – wszystko po to, aby jak najlepiej dopasować się do użytkownika. Inteligentne skanowanie rozpoznaje wzrost i ciało człowieka, dostosowując do niego ustawienie fotela i siłę nacisku masażu.

Zdecydowana większość urządzeń oferuje masaż wyłącznie w jednej pozycji – siedzącej. Jednak zaawansowane modele są w stanie zmienić kąt nachylenia i zaoferować pozycję leżącą, w której można czerpać jeszcze więcej przyjemności z chwili relaksu. Oprócz zmiany kąta nachylenia luksusowy fotel relaksacyjny umożliwia przyjęcie pozycji Zero Grawitacji („zero gravity”), która znana jest też pod nazwą „pozycji astronauty”. W takim ustawieniu nogi człowieka zostają umieszczone powyżej wysokości serca. Masaż w takim ułożeniu przynosi szybkie odprężenie i odciąża kręgosłup.

Szeroki wybór foteli relaksacyjnych znajdziesz na: https://casada.pl/fotele-relaksacyjne-z-masazem

Wyposażenie w wiele programów masujących i funkcje ogrzewania

Producenci foteli proponują rozmaite techniki masażu w swoich urządzeniach. Wśród podstawowych z nich można wskazać np.: masaż kompresyjny, wałkowanie oraz shiatsu. Każdy wariant ma do zaoferowania coś innego – mogą być stosowane do przyspieszenia regeneracji po treningu, uspokojenia się, usprawnienia pracy układu krwionośnego lub rozciągnięcia napiętych mięśni. Istotne jest to, że fotel relaksacyjny oferuje masaż w różnych obszarach ciała. Możesz więc postawić na masaż górnej części, dolnego odcinka albo zdecydować się na relaks całego ciała.

Większość urządzeń pozwala wybrać technikę masażu wraz z jej intensywnością. Ułatwieniem może być też korzystanie z gotowych programów – nakierowanych na określony cel, np. regenerację sportową, oczyszczenie umysłu oraz rozciągnięcie spiętych mięśni.

Zwykły fotel relaksacyjny bywa wyposażony w funkcję ogrzewania. Natomiast najlepsze nowoczesne modele posiadają ogrzewanie z kilkustopniowym poziomem regulacji! Dodatkowo niektóre fotele oferują magnetoterapię dłoni. Oznacza to, że w podłokietnikach umieszczono pola magnetyczne, które mogą okazać się kojące podczas stanów zapalnych czy chorób stawów.

Mamy nadzieję, że już teraz rozumiesz, dlaczego niektóre fotele relaksacyjne tak dużo kosztują. Niektóre sklepy – jak np. Casada.pl – oferują swoim klientom możliwość zakupów na raty. To więc doskonałe rozwiązanie, aby rozłożyć zakup profesjonalnego urządzenia do masażu na mniejsze kwoty. Pamiętaj, aby wybrać model, który będzie dopasowany do Twoich realnych potrzeb lub do oczekiwań klientów – jeśli zamierzasz zainwestować w fotel do masażu w firmie.

Artykuł sponsorowany

Odpowiedź