Oryginalność w salonie dzięki ramkom na zdjęcia

[REKLAMA]

Jednym ze sposobów na niepowtarzalną dekorację salonu mogą być multiramki na kilka zdjęć, pojedyncze czy jeszcze większe. Wraz z zawartością stworzą aranżację jedyną w swoim rodzaju.

Dlaczego warto powiesić w salonie zdjęcia w ramkach?

To element ozdobny, który będzie sprawiał przez cały czas przyjemność domownikom i zaciekawi gości. Wszyscy chętnie oglądamy zdjęcia zarówno własne, jak i cudze. Ramki do zdjęć w charakterze dekoracji mogą bardzo wiele powiedzieć o nas samych. Multiramka ze zdjęciami całej rodziny powieszona na honorowym miejscu pokazuje, że liczy się dla nas więź z najbliższymi. Można w ten sposób pochwalić się osiągnięciami swoimi i bliskich, dać wyraz swoim pasjom, a także wyrazić artystycznego ducha i pochwalić umiejętnościami.

W jaki sposób ramki na zdjęcia wpływają na wygląd salonu?

Oczywistą sprawą jest, że pojedyncze ramy czy też multiramki dodają wnętrzu oryginalności. Z całą pewnością nie będzie nigdy dwóch takich samych aranżacji, choćby tylko dlatego, że nikt nie będzie miał identycznego zestawu zdjęć. Ponadto taka dekoracja zawsze ociepla wnętrze, czyni je bardzo domowym i przytulnym. Miejsce, gdzie widzimy ramki ze zdjęciami, to takie, w którym ma się ochotę poznać bliżej mieszkańców przez rozmowę. Fotografie to przecież także forma opowieści o swobodę i o sobie – a także o tym, jaki jest nasz unikalny sposób patrzenia na świat.

Ramki do zdjęć do salonu – jakie są najlepsze?

Zazwyczaj w wystroju salonu wykorzystuje się co najmniej kilka fotografii. Dlatego dobrym rozwiązaniem są multiramki na kilka zdjęć. Mogą one zarówno mieć kształt klasycznego prostokąta z miejscem na kilka zdjęć, jak i być ułożone w ciekawe formy. Okrągłe, trapezowe, ułożone w nieregularną kratkę – połączone ze sobą w jedno ramki dają dużo większą swobodę niż pojedyncze. Multiramka szczególnie dobrze będzie pasować do portretów rodzinnych albo do serii zdjęć z jednego wyjazdu. Wyeksponuje także zdjęcia ślubne. Z kolei jeśli decydujemy się na pojedynczą ramę dla wyjątkowego zdjęcia, to najlepsze wrażenie zrobi, jeżeli będzie w dużym formacie. Dzięki temu będzie bardzo dobrze widoczna.

Czym się kierować w wyborze ramek na zdjęcia do salonu?

Ramki do zdjęć są dostępne w bardzo wielu różnych wariantach. W jaki sposób je dopasować do wnętrza? Jeżeli chcemy, aby było ono naprawdę oryginalne, to dobrze jest postawić na wyróżniające się ramki, które przyciągną uwagę. Może to być wyrazisty kolor, nietypowa forma albo szlachetny materiał. Od nas zależy, czy kształtem i kolorem chcemy kontrastować z resztą wyposażenia, czy wolimy, aby ramka tworzyła delikatne dopełnienie. Zawsze jednak powinna być dopasowana do stylu jego aranżacji. Np. we wnętrzu rustykalnym dobrze wygląda surowe lub powtarzane drewno, rattan, tkaniny i gięty metal. Multiramki z aluminium lub innego materiału mające prostą formę i mocny kolor dobrze wpisują się w nowoczesny, dynamiczny wystrój. Do klasyki i stylu skandynawskiego pasuje prostota i naturalność. Trudno wyobrazić sobie większą oryginalność niż eklektyczne połączenie elementów pozornie do siebie niepasujących, tu jednak trzeba wykazać się dużym wyczuciem i unikać nadmiaru ozdobnych elementów.

Gdzie najlepiej wyeksponować zdjęcia w salonie?

Ramki na zdjęcia powinny być dobrze widoczne, aby dawały pożądany efekt. Pojedyncze można umieścić na stoliku w rogu pomieszczenia lub na półce regału. Ramki na zdjęcia w dużym formacie będą znakomicie widoczne na wolnej ścianie lub nad komodą. Multiramki na kilka zdjęć można powiesić na ścianie nad sobą lub innym niewysokim meblem, tak żeby były całość była dobrze zbilansowana, bez dużych połaci niezagospodarowanej przestrzeni, ale i bez wrażenia nadmiaru. Żeby takie elementy wystroju wyglądały dobrze, należy także dopasować je do wielkości oraz kształtu pomieszczenia. Ramki nie powinny być wobec nich ani zbyt małe, ani zbyt duże. Nie powinny także zaburzać proporcji, a wręcz przeciwnie – powinny pomóc stworzyć iluzję, że swoim kształtem salon jest zbliżony do ideału, czyli do niezbyt wydłużonego prostokąta albo kwadratu.

Odpowiedź