Meble dla młodzieży i dzieci – modne trendy

[REKLAMA]

Meble dziecięce trzeba dostosować do wieku i potrzeb pociechy, a zestaw dla nastolatka musi wpisywać się w jego styl i oczekiwania. Na co zwrócić uwagę, kompletując wyposażenie pokoju? Poniżej kilka wskazówek i inspiracji.

Urządzenie pokoju przedszkolaka czy nastolatka zawsze stanowi dla rodziców wyzwanie. Musisz wziąć pod uwagę funkcjonalność i wytrzymałość mebli, ale też ich wzornictwo – każde dziecko, niezależnie od wieku, ma własny gust i pomysły. Zamawiając meble i dodatki, trzeba o tym pamiętać.

Wybieramy meble dziecięce

Pokój przedszkolaka czy ucznia powinien być kolorowy i przytulny, urządzony kreatywnie i z pomysłem, ale musi być także bezpieczny i funkcjonalny. Najważniejsze jest wydzielenie w nim poszczególnych stref oraz wybór mebli. Powinny one być trwałe, ergonomiczne, bezpieczne, a także pozwalać na harmonijny rozwój małego członka rodziny. Bardzo ważna jest także ich wytrzymałość na uszkodzenia oraz łatwość w utrzymaniu w czystości.

Wybrane komplet powinien być funkcjonalny i świetnie dopasowany do wieku oraz etapu, na którym jest dziecko. Polecanym rozwiązaniem są meble, które „rosną” razem z dzieckiem, jak m.in. biurka, które zostały wyposażone w możliwość regulacji. 

Zwróć uwagę także na rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo – jak meble z zaokrąglonymi rogami czy pomalowane ekologicznymi farbami. Warto sprawdzić, czy posiadają one odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa oraz systemy bezpiecznego zamykania. W ofercie Meblika są meble, dzięki którym można stworzyć bezpieczną i ciekawą przestrzeń dla dziecka.

Wybieramy meble do pokoju nastolatka

W urządzenie pokoju nastolatka warto włączyć młodzież. Jednym spodobają się najnowsze trendy i designerskie dodatki, innym klasyka. Wybierając meble młodzieżowe, powinniśmy kierować się ich jakością oraz uniwersalnym wyglądem. Dobrym pomysłem jest m.in. klasyczna forma i naturalne drewno. Zmienić styl wnętrza będzie łatwiej i taniej poprzez dodatki. Młodzież lubi podkreślać swój charakter, przede wszystkim w odzieży oraz w swoim pokoju. 

W ofercie marki Meblik znajduje się m.in. kolekcja Young, czyli młodzieżowe meble, które są trwałe, bezpieczne i stylowe. Można umówić się na bezpłatny projekt i wybrać najlepsze rozwiązania. Meblik oferuje meble o różnym designie – m.in. Gamer dla gracza, Fashion Mint dla dziewcząt, X Oak dla miłośników skandynawskich wnętrz czy też Travel dla przyszłych odkrywców i podróżników. Duży wybór pozwoli stworzyć pokój dopasowany do potrzeb i zainteresowań młodego człowieka.

Odpowiedź