Kuchnia z jadalnią w stylu industrialnym

[REKLAMA]

Styl industrialny przyszedł do nas zza oceanu i cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Wnętrza w stylu loft dość szybko stały się symbolem luksusu i elegancji. Najwięcej problemów przysparza na ogół urządzenie kuchni i jadalni. Są to pomieszczenia, które bez względu na wielkość, najczęściej są najbardziej gościnnymi ze wszystkich pomieszczeń.

Nie dziwne zatem, że każdemu zależy na ich funkcjonalności, kolorystyce i jednocześnie na utrzymaniu odpowiedniego klimatu. Z pewnością każdy z nas zna ten moment, gdy impreza przenosi się właśnie do kuchni, a goście twierdzą, że wówczas najlepiej się bawią. Jak zatem zaaranżować kuchnię i jadalnię w stylu industrialnym, aby spełniały wszystkie nasze wymagania?

Kuchnia w stylu industrialnym

Wykończenie ścian

Jest to jeden z elementów, który z pewnością pomoże nam w budowaniu industrialnego klimatu w kuchni. Co najlepiej się sprawdzi? Przede wszystkim surowe wykończenie w postaci cegły lub betonu. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie wykorzystać naturalnych elementów, możesz zastosować ceramiczne płytki imitujące cegłę czy tynk z efektem betonu. Jeżeli nie odpowiada Ci żadne z tych rozwiązań, możesz po prostu pomalować ściany szarą lub białą farbą.

Oświetlenie

Loftowe oświetlenie rodem z amerykańskiej fabryki nada każdej kuchni niepowtarzalny charakter! Świetnie sprawdzą się tutaj długie lampy zwisające z sufitu, przypominające swoim wyglądem te, które dawniej oświetlały stanowiska pracy w fabrykach. Dobrze wpasują się także same żarówki podwieszone przy suficie.

Industrialne dodatki

Loftowy klimat we wnętrzu świetnie zbudują wszelkiego rodzaju metalowe dodatki nawiązujące do fabrycznego stylu. Pamiętaj jednak, aby z nimi nie przesadzić. Ten styl cechują się minimalizmem.

Oczywiście również kuchenne meble są niezwykle istotne. Najlepiej prezentować będą się takie w odcieniach szarości oraz drewno – najlepiej w surowej postaci. Jednak i bez specjalnie dobranych mebli, jesteś w stanie uzyskać industrialny klimat za pomocą odpowiednich dodatków.

Urządzenie jadalni

Stół

Oczywiście pierwsze skrzypce w jadalni odgrywa stół. Najważniejszy element tego pomieszczenia. Industrialne stoły najczęściej wykonane są z surowego drewna i metalowych nóg i to właśnie one nadają temu miejscu ten szczególny loftowy klimat. Doskonały przykład takiego stołu: http://loftdecora.pl/iteat-rozkladany-stol-jadalniany/

Krzesła

Stół jadalniany nie może oczywiście funkcjonować bez krzeseł! Najlepiej wybrać drewniane bądź metalowe, które idealnie wpiszą się w kanony loftu. Można również zdecydować się takie, które łączą w sobie oba te elementy. Dość często stosuje się także w tym przypadku zabieg polegający na wyborze krzeseł, które kompletnie nie pasują do stołu i wyglądają jak z innej bajki. Wiele osób sugeruje się tym, że w fabrykach nikt nie skupiał się na doborze mebli względem siebie. Każda rzecz miała tylko spełniać swoje funkcje.

Jak sami widzicie, aranżacja industrialnej kuchni wcale nie musi być trudna. Nie trzeba od razu brać się za generalny remont całego mieszkania. Wystarczy kilka zmian i loftowych dodatków, aby nadać wnętrzu ten wyjątkowy charakter.

One Response - Add Comment

Odpowiedź