Jakie wybrać szydełko?

[REKLAMA]

Wybór szydełka, zwłaszcza w momencie rozpoczynania swojej przygody z tą techniką, potrafi przyprawić o zawrót głowy. Choć szydełko wygląda dość prosto, jednak różnorodność modeli tego narzędzia i zróżnicowanie cenowe wśród producentów potrafią być naprawdę spore. Jakie wybrać szydełko zaczynając dopiero szydełkowanie i od czego zależy ten wybór – oto najważniejsze wskazówki.

Rodzaje szydełek – z czego są wykonane?

Różnice między szydełkami obejmują przede wszystkim ich rozmiary, a także rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Można wśród nich spotkać zarówno szydełka z tworzyw sztucznych, drewna, aluminium, bambusa czy stali. Wybór szydełka pod kątem tworzywa zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań, warto więc sprawdzić kilka modeli, aby osobiście sprawdzić, które z nich leżą najwygodniej w ręku.

Rozmiar szydełka – wybór szydełka przekłada się na efekt pracy końcowej

Rozmiary szydełek podawane są najczęściej w milimetrach lub są numerowane, choć np. według rozmiarówki amerykańskiej bywają oznaczane literami. Osoby początkujące powinny sprawdzić przede wszystkim, jaki rozmiar szydełka pasuje do danej włóczki. Tego typu informacje podawane są na motkach. Najprościej jest zacząć od najjaśniejszej numeracji podawanej w milimetrach, a z czasem można dojść do wprawy w rozpoznawaniu jej w innych systemach metrycznych.

Wybór szydełka dla początkujących

Jak dobrać odpowiednio szydełko, rozpoczynając dopiero swoją przygodę z szydełkowaniem? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i czy materiał, z którym pracujemy to bawełniany sznurek czy innego rodzaju włóczki. Początkującym doradza się najczęściej rozpoczynanie swojej pierwszej pracy od nieco grubszej włóczki, do której będzie pasowało szydełko 3 lub 4-milimetrowe. Pozwala to na wyraźne dostrzeganie wszystkich oczek wzoru, szybsze osiągnięcie oczekiwanego efektu, a co za tym idzie – chęć do wypróbowania kolejnych projektów. Nie warto więc inwestować w drogie szydełka oferowane przez producentów kuszących pięknym wyglądem czy oryginalnym materiałem, z którego zostało wykonane. Najtańsze szydełko potrafi stać się tym ulubionym, które wciągnie nas w świat szydełkowania.

One Response - Add Comment

Odpowiedź