Dywany bawełniane w nietypowej odsłonie

Każdy z nas, urządzając mieszkanie czy dom, pragnie stworzyć niepowtarzalne, klimatyczne wnętrza. W tym celu poszukujemy wyjątkowych mebli, łączących w sobie walory estetyczne i funkcjonalne, kompletujemy dodatki, dobieramy kolory ścian, tekstyliów, faktury i materiały. A wszystko po to, by w swoim domu, mieszkaniu czy choćby pokoju czuć się komfortowo pod każdym względem. Takim podstawowym elementem dekoracyjnym i funkcjonalnym jednocześnie jest dywan. Nie tylko izoluje i utrzymuje ciepło, ale także nadaje wnętrzu przytulny klimat, czasem ożywia lub uspokaja i wprowadza harmonię. Nie musi być on duży i drogi, aby spełniać swoją rolę. Nie muszą też rezygnować z niego ci, którzy borykają się z alergią lub mają zwierzęta. W XXI wieku każdy może znaleźć odpowiedni produkt dla siebie.

Ładne, praktyczne i ekologiczne!

Dywany i chodniki bawełniane możemy zastosować w każdym pomieszczeniu: od salonu, poprzez sypialnię, pokój dziecięcy, kuchnię po korytarz czy łazienkę. Są one bardzo praktyczne i łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo – niepowtarzalne ze względu na ogromną liczbę wzorów i kolorów. Dodatkowym ich atutem jest fakt, iż powstają w sposób ekologiczny, nie szkodząc zwierzętom i środowisku naturalnemu. Tworzy się je np. z resztek tkanin pozostałych przy produkcji odzieży lub innych tekstyliów, a także z kawałków odzieży używanej. Bawełniane dywany i chodniki są produkowane ręcznie, co także gwarantuje ich unikalność. Takie wyjątkowe, ekologiczne produkty powstają w Indiach, gdzie zbiera się materiały do recyklingu, selekcjonuje, a następnie poddaje ręcznej obróbce. Dywany te znane są na całym świecie, aktualnie można je kupić także  w Polsce, za pośrednictwem sklepu: https://kapps-store.pl. Do najchętniej kupowanych bawełnianych chodników do sypialni, salonu czy pokoju dziecięcego należą produkty marki House Doctor i Nordal – eleganckie w biało-czarne wzory, niezwykle praktyczne i efektowne, nadające minimalistyczny akcent, ale też tonujące czy wyciszające wnętrze swą niekrzykliwą kolorystyką.

Bawełniany, skórzany czy plastikowy?

Dywan czy chodnik? – Wybór zależy od naszych upodobań, potrzeb i oczywiście miejsca, gdzie ma leżeć. Dla tych lubiących ciepłe, miękkie powierzchnie z pewnością bardziej atrakcyjne wydadzą się dywany, minimaliści zaś – wybiorą chodniki. Tymczasem decyzja dotycząca doboru tego typu dodatków nie powinna ograniczać się jedynie do aspektu: duży czy mały oraz do kolorów i wzorów. Warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z jakiego dywan czy chodnik jest zrobiony….

Trendy eko dotarły już dawno do branży wnętrzarskiej i dzięki temu możemy wybierać spośród naprawdę szerokiego i nietypowego asortymentu. Obok bawełnianych dywanów i chodników w ofercie sklepu znajdują się także takie, które powstały z np. z butelek, opon czy resztek skór.

Bardzo ciekawa jest – również już dostępna na polskim rynku – linia Rug Solid. Są to chodniki i dywany także wytwarzane ręcznie w Indiach własnie z kawałków skór pozostających jako odpady podczas produkcji butów, torebek czy kurtek albo z plastiku lub gumy. Takie dywany są wyjątkowo wytrzymałe, a przy tym mają ciekawą fakturę, głęboki kolor i unikalny wzór.

Kup chodnik – uratuj Ziemię!

W sklepie kapps-store.pl znajdziemy właśnie takie ekologiczne produkty, których istnienie zawdzięczamy własnie recyklingowi i których nabycie w rzeczywisty sposób przyczyni się do ratowania Ziemi, a szczególnie – mórz i oceanów, zasypywanych tonami plastikowych butelek PET. Dywaniki tego typu doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie jest większa wilgotność – na przykład w łazienkach, kuchniach czy na tarasach. Ich produkcja – podobnie jak w przypadku dywanów bawełnianych i skórzanych – jest również w pełni ekologiczna, ręczna, co daje wysoką jakość i unikalność produktu. A przy tym dywaniki plastikowe wcale nie wyglądają sztucznie, są miłe w dotyku i łatwe w utrzymaniu w czystości.

Zakup dywanu lub chodnika powstałego w procesie recyklingu to inwestycja na przyszłość. Nie tylko bowiem stanowi  ozdobę wnętrze domu czy mieszkania, ale jako produkt „z odzysku” przyczynia się do zmniejszenia liczby odpadów zaśmiecających naszą planetę, a co za tym idzie – niszczącymi przyszłość ludzi.

Odpowiedź