Włączniki i wyłączniki do mieszkania w stylu skandynawskim

W skandynawskich aranżacjach wnętrz świat zakochał się już dawno temu. Trend ten nie ominął oczywiście Polski. Ciepłe, przytulne i jednocześnie dość minimalistyczne wnętrza scandi na przestrzeni lat ani na chwilę nie straciły swojej popularności. Bazujące na jasnych barwach i naturalnej kolorystyce, pozwalają stworzyć przestrzeń idealną zarówno do pracy, jak i do relaksu. Co zrobić, żeby skandynawskie aranżacje prezentowały się jeszcze piękniej? Zadbać o każdy detal wykończenia. Włączniki i wyłączniki elektryczne pełnią w tej kwestii ogromną rolę.

Białe włączniki i wyłączniki elektryczne – numer jeden we wnętrzach skandynawskich

Jeszcze do niedawna przy urządzaniu albo remoncie wnętrza niewiele osób zwracało uwagę na włączniki i wyłączniki światła. Tymczasem te niepozorne detale potrafią wiele zmienić w aranżacji. Przede wszystkim podkreślają jej charakter oraz sprawiają, że jest elegancka oraz spójna. W skandynawskich przestrzeniach doskonale sprawdzają się klasyczne, białe włączniki i wyłączniki elektryczne. Dlaczego? Ponieważ świetnie komponują się z pastelowymi tonacjami ścian. Do wyboru są produkty o bardziej ostrych lub nieco zaokrąglonych krawędziach. Zarówno pierwsze, jak i drugie doskonale wpiszą się w przestrzeń scandi, stanowiąc świetne uzupełnienie pozostałych elementów aranżacji.

Włączniki i wyłączniki elektryczne w aranżacjach scandi – produkty z nutą awangardy

Warto jednak pamiętać o tym, że dla wnętrz w stylu skandynawskim białe włączniki i wyłączniki elektryczne nie są jedynym dobrym rozwiązaniem. Obecnie producenci osprzętu elektrycznego prześcigają się w pomysłach i proponują produkty o bardzo zróżnicowanym designie. Decydując się na aranżację w duchu trendów z dalekiej północy, warto rozważyć więc włączniki światła w ramkach wykonanych z drewna lub materiałów stylizowanych na drewno. Świetnie sprawdzą się jasne tonacje. Dobrym pomysłem będą również ramki ze szkła, które wspaniale odbijają refleksy światła, wnosząc do pomieszczenia jeszcze więcej blasku. W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się także ceramiczne włączniki i wyłączniki elektryczne o okrągłym kształcie, stylizowane na produkty z dawnych epok. To wyjątkowo eleganckie i nieszablonowe rozwiązania, które wniosą do skandynawskiego wnętrza odrobinę awangardy. 

Odpowiedź