Przemysłowe lampy LED

[REKLAMA]

Oświetlenie LED przeżywa rozkwit spowodowany jego niepodważalnymi zaletami. Nowoczesne lampy LED znajdują zastosowanie nie tylko w domu, ale gastronomii, hotelarstwie, ogrodzie, czy właśnie przemyśle. Warto zaznaczyć, iż właśnie w branży przemysłowej zastosowanie lamp LED jest o tyle wskazane, iż tu występowały w przeszłości i jeszcze w dużej części występują spore utraty energii elektrycznej. Powodują one między innymi nadmierne wydatki związane z użyciem prądu, jak też nagrzewanie się pomieszczeń, co jest problemem w okresach ciepłych.

Lampy LED do garażu

Współczesne garaże to nie tylko miejsca, w których świecimy lampy sporadycznie. Często w przydomowych warsztatach wykonywane są wszelakie obowiązki domowe i warsztatowe. Zatem lampy LED do garażu powinny być tak dobrane, aby zapewniły odpowiedni poziom jasności i bezpieczeństwo podczas majsterkowania, sprzątania samochodu czy innych czynnościach. Najczęściej w garażach montuje się linowe lampy LED o długości 120 lub 150cm. Takie rozmiary pomagają skutecznie rozprowadzać światło na dłuższych czasami kilkunastometrowych odcinkach. Barwa lamp LED montowanych w garażu to zazwyczaj neutralna o wartości 4000-4500 Kelwinów. Lampy garażowe w takiej barwie nie powodują u człowieka senności i są jak najbardziej zbliżone do dziennego światła. Garażowe lampy LED montowane są natynkowo (na suficie bądź ścianie), lub na linach czy łańcuszkach, o ile jest miejsce i przestrzeń na taki montaż.

Przemysłowe lampy LED do magazynów

Specjalistyczne lampy LED magazynowe są przeznaczone do pomieszczeń, w których świecą długi czas bez przerwy, czasami 24h na dobę. Ich główne zalety to:

  • niski pobór energii,
  • długa żywotność,
  • duża wydajność,
  • brak efektu pulsowania światła z niskich temperaturach.

Tak naprawdę lamp, które stosuje się w przemyśle, branży logistycznej, magazynach i tym podobnych rozwiązaniach jest sporo. Poniżej przedstawimy kilka z nich.

Lampy plafony liniowe LED do garażu i nie tylko

Często wybieranym rozwiązaniem z zakresu oświetleniowych lamp LED są liniowe plafony podłużne. Bardzo często klienci kupują je do garaży, warsztatów, czy kotłowni, ale sposobów wykorzystania tych lamp sufitowych LED jest więcej. W ostatnich latach hitem są lampy garażowe LED o długości 120cm. Jest to sufitowa lampa, która najkorzystniej wypada w relacji moc światła/cena. Dzięki niedużej wysokości i sporej mocy za niewielkie pieniądze otrzymujecie Państwo źródło światła, które może być zastosowane nie tylko w garażu, ale hali produkcyjnej, magazynie, warsztacie, pomieszczeniu gospodarczym i innych wnętrzach. Lampa nie jest hermetyczna, zatem nie powinna być użytkowana w pomieszczeniach o dużej wilgotności, czy zapyleniu. Dwa paski LED znajdujące się w obudowie będącej mieszanką plastiku i aluminium dają 3600Lm światła, co skutecznie oświetli powierzchnię kilkunastu do nawet 20-30 metrów (w zależności od przeznaczenia). Ogromną zaletą takich lamp sufitowych LED jest to iż występują w kilku rozmiarach (30, 60, 90, 120 i 150cm) oraz trzech barwach światła (zimna, neutralna, ciepła). Obudowa lampy jest wąska, dzięki czemu światło rozchodzi się na większym zasięgu i niska, dzięki czemu nie zabiera przestrzeni pod sufitem pomieszczenia. Montować ją można na wkręty i specjalne uchwyty dołączone do lamp metodą „na wcisk”.

Przemysłowe naświetlacze LED

Naświetlacze LED są kolejnym źródłem światła, które możemy zastosować w przemyśle. Hermetyczne, odporne na skoki temperatury, działające tysiące godzin, energooszczędne, to tylko niektóre ich zalety. Snop światła można ukierunkować w wybrane miejsce, dzięki uchwytowi, który dołączany jest do naświetlacza. Te źródła światła występują w różnych wersjach mocy i trzech barwach (ciepła, neutralna, zimna). Do użytku w domu, czy firmie najczęściej wybierane są ledowe naświetlacze o mocy od 10 do 100W. Jednostki mające 200W mocy i mocniejsze najczęściej oświetlają magazyny, parkingi, przestrzenie osiedlowe, baseny, stadiony i inne miejsca.

Hermetyczne obudowy na świetlówki

Obudowy hermetyczne na świetlówki LED to kolejna opcja wydajnego oświetlenia dla przemysłu i nie tylko. Świetlówki ledowe świetnie sprawdzają się w domu (garaż, warsztat, kotłownia, pomieszczenia gospodarcze, piwnica) jak też w firmie (lakiernia, stacja kontroli pojazdów, wiata samochodowa i inne). Dzięki szczelnej obudowie do jej wnętrza nie dostaje się woda, piasek, pył czy inne zanieczyszczenia, które mogą spowodować awarię źródła światła, bądź zwarcie). Obudowy jak też kompatybilne z nimi świetlówki LED występują w kilku wersjach (60, 120 i 150cm długości) i trzech tradycyjnych barwach światła LED. Jeśli macie wątpliwości jaką barwę światła LED wybrać, przeczytać możecie o tym na tej stronie.

Odpowiedź